Evleneceğiniz insanın dininin ne olmasını istersiniz?

Evleneceğiniz insanın dininin ne olmasını istersiniz? İnançla ve dinle alakasının nasıl olmasını istersiniz?

Benim mümkünse müslüman olmasında gerisi çok önemli değil ama tercihim ateist ya da agnostiktir. Ama hadi diyelim müslüman veya hristiyan birisi, o zaman da dindar olmasın dinle pek alakası olmasın hele hele yobaz hiç olmasın.

0|0
1213

En İyi Kız Görüşü

• Müslüman olmasın. Düşünsene Müslüman eşin var namaz kılıyor evde tamam bir şey demem ama ben rahatsız olurum içten içe. Zaten Müslümanlar dinlerine çok bağlı oldukları için sürekli kavga çıkar.(Müslümanlara lafım yok saygım var her dine) Ama ateist bir eşin olcak düşünsene sadece sana tapıyor... sevdim bunu evet evlenelim mi? ^^

1|2
    1|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 11

• insan olsun yeter..dini beni ilgilendirmez..ama türkiyede kadınlara bu yapılanlar eğer din adına yapılıyorsa müslüman olmasın yeter..ayrıca yobazlığın ve fanatikliğin her türlüsüne de şiddetle karşıyım

0|1
    0|0
  • Fark etmiyor.

1|0
    0|0
    • Sen ateistsin hiç fark etmez olur mu yobaz olursa sen onu katledersin :)))))))))

• Bir dine inansa ama dindar olmasa olur diyosun yani :-):-):-)

• Öyle diyorum evet.

• Müslüman olsun.

0|0
    0|0
  • Bana saygı gösterdiği sürece fark etmez.Dinine göre seçmiyorum.

1|0
    0|0
  • Insan olsun yeter.

0|0
    0|0
  • Müslüman olsun, ama gercekten kalbınde Allah Aşkı ve korkusu olsun, öyle dilde kağıtta değil

1|0
    0|0
  • benim dinimden olsun :)

0|0
    0|0
  • Musluman ve Ataturkcu olsun kafi.

0|0
    0|0
  • Ben agnostigim...Mumkunse benim gibi olsun ya da dindar olmasin dindar biriyle yapamam bana cok ters

0|0
    0|0
    • Yobaz olursa zaten katliam cikar :D

• Aynen zaten dindar biriyle en başından beri geçinmesi zor olur inançsız biri için.

• Zaten öyle biriyle evlenmeyi birak arkadas bile olabilecegimi sanmiyorum tamamen zit

• Müslüman

0|0
    0|0
  • Yobaz,din körü, dinle beyni yıkanmış biri olmasın kesinlikle. mümkünse müslüman ama aynı zamanda ilim bilim görmüş gerçeklerin farkında olan Atatürkçü bir müslüman olmasını isterdim.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 13

• icinde vicdan merhamet olduktan sonra hangi dinin mensubu oldugu çok önemli değil.herkes bir şeylere inanıyor büyük ihtimal hepimiz yanılıyoruz.bi önemi yok.

0|1
    0|0
  • Dini hayatında referans alan bir insan değilim inanmıyorum çünkü . Uyumluluk açısından evlendiğim kişininde dini çok referans almasını istemem . Yoksa Hristiyanmış Ateistmiş herkesin inancı kendisini bağlar .

0|1
    0|0
  • Dindar olmasın da...

0|0
    0|0
  • namaz kılmasın ve türbanlı olmasın yeter.

0|1
    0|0
  • Müslüman olmasın ... ben hristiyanım musevi deist ateist olabilir ama müslüman olmasın mümkünse..

0|1
    0|0
  • Aynı fikirleri ğaylaşıyoruz yonaz olmasın kısnına. Özellikle katılıyorum

0|1
    0|0
  • benim hatun hristiyan, ama sözde yani, en son kiliseye 14 yaşındayken gitmiş.

ben sorun etmiorm böle şeyleri.

0|0
    0|0
  • Agnostiklerin çelişkilerine katlanmak zor, dinsiz olsun

0|0
    0|1
    • Ne demek bu şimdi? Çelişki derken? Agnostikler zaten dinsiz olur, onlara da sahip çık, dışlama hor görme.

• Ama dinlere inanmıyorlar sonuçta. Bi tanrı varsa bile o dinlerdeki gibi bir tanrı değildir zaten agnostiklere göre.

• Benim için yeterli değil. Senin için olabilir... Eksiye gerek yok

• insan olsun. benim düşünceme saygısı olsun. yobaz olmasın.

0|0
    0|0
  • Müslüman olsun namazlı nıyazlı ALLAH'I Peygamberini bılen helal haramı bılen yobazlıksa yobaz olsun evleneceğim kişi

herkesin görüşüne saygı duyarım

0|0
    0|0
  • Bana ne o onun sorunu evde ayin yapmasin cemaatiyle yeter onemli olan butun :-):-):-)

0|0
    0|0
  • imanlı olsun da dini çok sorun değil

0|0
    0|0
  • farketmez insan olsun:D

0|0
    0|0
    • O da doğru. Aslında inanca göre insan ayırt etmem ama bu toplumda müslüman olmayanları dışlıyorlar insanların çoğu ben de o yüzden soğudum.

• senin dinine inancına saygı gösteriyorsa sorun olmamalı bir mülüman ya da hristiyan dışladı diye geriye kalan iyi insanları inansın ya da inanmasın önyargı ile yaklaşma derim ama sen bilirsin tabi;)

Yükleniyor...