Hiç ölmeyecekmişiz gibi yaşamak ?

ölüm haberi aldıgımda cok etkıleniyorum 10sene öncede babamı kaybettım ruya gibi sanki hic yasamamış gibi.bazen düşünüyorsunuzdur belki annenızın sevdıgınız ınsanın ölümünü düşünüyorsunuzdur hemen belkide gıdip sarılmısınızdır özür dılemıssınızdır keske ölümü hep hatırlasak bırılerının arkasından konusurken veya bırını ıncıtırken sevdıklerımızın kalbını kırarken hırslarımıza yenılırken nefsımıze uyarken düşünebılsek her daim keske bır gün öleceğimizi.belkı yaslanamayacagız bıle.içinizi karartmış olabılırım kusura bakmayın ama bazen bırseylerın farkına varsak keske

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• ölüm bazılarının içini karartır kimilerinin içini rahatlatır.ölüm binlerce Peygambere evliyalara ölmüş akrabalara kavuşmak alemidir.eğer imanı elde edebilmiş isek.yoksa dünya kısacık bir hayat.kimilerine bir an kimilerine 30.60 100 sene ama mademki herşeyin sonu var ve hergelecek yakındır.bu yalan ve geçici dünyaya ve dertlerine takılmamak lazım.vazifemizi ve dünyaya geliş gayemizi bilip ona göre hazırlanmalı.Allahı hatırlatmayan şeyleri elimizin tersiyle itmeli.

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Şair ne güzel demiş ;

Ölüm güzel şey budur perde ardından haber

Hiç güzel olmasaydı ölürmüydü peygamber...

4|1
    0|0
    • guzelı cırkını ınsanına göre değişiyor :)

• İşte idrak dediğimiz şey bu !

• o yuzden dinimizde kabir ziyaretlerinin onemi buyuk. yoksa toprak parcasinin basina gitsen ne gitmesen ne. kabirler insanlara olumu hatirlatmak icin var,

1|1
    0|0
    • dogru ama dularında ölülerimize faydası var azabı hafıflıyor her daım gıtmelıyız yalnız bırakmamalıyız onları bızlerı gormek ıstıyorlar

• muhakkak soylediginize katiliyorum ama benim bahsettigim olay isin baska bir boyutu. konu hakkinda hadis

Bureyde (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Ben kabirleri ziyaretten sizi yasaklamıştım. Artık onları ziyaret ediniz. Çünkü kabirler sizlere ahireti hatırlatır. Kim kabir ziyareti yapmak istiyorsa yapsın, ancak batıl bir söz söylemesin’ buyurdu.”

• bılıyorum bu peygamberımızın sözünü okudum cok kez .tabı hatırlıyoruz gıttıgımızde ölümü bır gun bızde o topraga gircegımızı herseyın farkında oluyoruz o an ama ölülerimize dua etmelıyız ozellıkle cuma cumartesı gunlerı gıdıp

• Bende babamı kaybedeli 10 yıl oldu ölüm o andan beri ölüm peşimde bu hissedilmeyecek his o kadar gerçek ve acı vericiki boşver bilmesinler

1|0
    0|0
  • Hiç ölmeyecekmiş gibi çalış, her an ölecekmiş gibi ibadet et.

2|0
    0|0
  • hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayanlar hayatta hiç birşey yapamaz. birgün öleceğinin bilincinde olanlar ancak yaşamın keyfine varır.

nefis ne la?

1|0
    0|1
  • bir de hiç yaşamamış gibi ölenler var..

0|1
    0|0
  • ramiz dayıda öldü hiç ölmicek gibiydi be adam aniden

1|0
    0|1
    • ani ölümler cok oluyor artık ve saka gıbı gelıyor ınsana

• haklısın ya ölüm kötü Allah kimseyi sevdiginden ayırmasın aniden

• Keşke ama çogu insan için bende dahil olabilirim maalesef anlayamıyoruz bazı şeyleri başımıza gelmeden.

0|0
    0|0
  • o zaman kötü haber cellatı gibi bir haber daha veriyim sana Tuncel kurtiz dayımız öldü meşhur ezeldeki dayımız

0|0
    0|0
  • Korka korka cennete gideceğine ossura ossura cehenneme git

Bu benim sözüm değil bir yerden duydum ayrıca katılmıyorum bu söze sadece komiklik olsun diye yazdım.

0|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin :(

1|0
    0|0
  • Azrail Son Noktayı Koyana Kadar Kalbimle Seveceğim İNsafsızı !

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşıyoruz evet;

Lakin, bu beden bu ruh sana bir emanet ya da daha iyimser bir yaklaşımla, hediye.

Başka bir nesne ya da hayvan olarak da doğabilirdik. Biz en mükemmeliyiz yaratılanlar arasında.

Ve her insanın kendine göre huyları, kişiliği var. Kimisi var kimsenin dedikodusunu yapmaz, kalp kırmaz, kimisi var ağzından dedikodu eksik olmaz.

''Her an ölebilirim!'' kafasında sürekli bu söz yankılanan, kendine bundan başka hiçbir şey benimsetmeyen insanlar, ya kafayı yer ya da evden hiç çıkamaz.

Evet bir gün öleceğimizi biliyoruz ama öleceğiz diye de hayatı yaşamaktan vazgeçmiyoruz.

Eğer bu beden bize bahşedildiyse en güze hayat koşullarına sahip olmalı ve bunun için çalışmalıyız.

0|0
    0|0
    • muhakkak oyle..dogru tabı her seyın bılıncınde yasamak en dogrusu

• önncelikle ALLAH RAHMET EYLESİN KARDEŞİM senin yerine koyupta düşündüm kendimi hüngür hüngür ağladım demin artık herşeyi boşkoyup ailem ne ders eyapıcam her sözünle haklısın ben annamle babamın öldüğünü dünüşp ğlıyan biriydim onları kaybetmek istemiyorum end eğerlim onlar üzmiycem bidaha onları :(

0|0
    0|0
    • :) mutlu oldum boyle dusundugune Allah gerıde kalan sevdıklerımızı bıze bagıslasın aıle cok önemli.ağlama ölüm hepimize önemlı olan bu kısa hayatı guzel gecırebılmek onlarla

• keşke farkında yaşayabilsek

0|0
    0|0
  • İnsan bir gün öleceğini bilsede hiç ölmeyecek gibi yaşar, eğer bunu yapmasaydık, dünya hayatının hiç bir anlamı kalmazdı, bir tek gerçek var o da soğuk toprağın altına gireceğimiz kabullenmek ... beni ölümler sarsmıyor..

0|0
    0|0
Yükleniyor...