Hayatını evlenmeden geçiren insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

25 yaşında bir kızım ve kafama göre biri karşıma çıkmadığı için uzun süredir bir ilişkim yok. kendi halimde yaşamaktan mutluyum aslında ama duygusal ve fiziksel ihyiçaçlar nedeniyle ileride pişman olur muyum diye de endişelenmiyo değilim arada. özelilkle toplumun psikolojik baskısı korkutucu geliyo. siz ömrünü bekar geçiren kadınlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• sevmeden karşındaki insanın sana değer verdiğini görmeden evlenme zaten. ben senin durumunda bir anormallik olduğunu düşünmüyorum kaldıki 30 yaşında olsaydın bile. araştırmacılar 2. evliliklerin daha sağlıklı olduğunu söylüyorlar mutluluğu 2. evlilikte bulmaktansa bekleyip 1 kez evlenmek ve mutluluğu yakalamak daha mantıklı inan.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Ben de evlenmedim. Kendine şunu sor. Hayatı kimin için yaşıyorsun? Kendin için mi? Toplum ya da aile için mi? Toplumun baskısı falan olmaz.

30 yaşından itibaren de umudu kesip seni rahat bırakır ailen. Rahat edersin.

1|0
    0|0
    • bahsettiğim ihtiyaçlar gözümü korkutuyor biraz da...

• Evliler sence bunları karşılayabiliyor mu? Bir sevgilin olabilir. Onunla ilişkini istediğin şekilde ayarlayabilirsin. Buna kimse karışmaz. Ama evililik böyle değildir. Sen kendin için değil, aile ve toplum için evlenirsin. Sevgiline kimse karışamaz.

• Haklarında bir şey düşünmem gerekmiyor bu onların tercihi.Fakat evlenmemiş olsalar bile bence akıl ve ruh sağlıkları açısından ilişki hatta ilişkiler yaşamış olmaları iyi olur.

Zira tanıdığım 30 u geçmiş ve evlenmemiş hatta ilişki yaşamamış bayanlar üzerlerindeki baskı altında eziliyorlar.

Birde 40ı geçmiş ve evlenmemiş ise bu defa sanki bünye tepki veriyor ve erkek gibi davranmaya başlıyorlar..

Bu kadın içinde erkek içinde benzer bence..İleri yaşa gelmiş ve evlenmemiş ve kafası sağlıklı çalışan insan bence yok denecek kadar az..

O yaşlarda bence en sağlıklı tipler boşanmışlar:)

0|0
    0|0
  • ben 44 yaşındayım bekarım hiç evlenmedim normal hayat devam eder merak etme sanada bir şey diyen olmaz

1|0
    0|0
  • hayatını evlenmeden geçiren insanlar gayet normal bence ama kafana göre birini bulmak ta çok zor bu devirde , ama dediğiniz gibi isanın kendi halinde yaşaması çok keyifli , toplumun psikolojik baskısına diyecek sözüm yok o baskıya ben direnirim.

0|0
    0|0
  • istediği ile takılan kendine güvenen insanlardır , istediği kişiyle istediği hayatı yaşar, 1-2 yıl beraber olurlar erkek canınımı sıktı yol verir gönderir . mahalle baskısını takmicaksın üniversite mezunu isen sağlam bir iş bul gerisi her türlü gelir.

0|0
    0|0
  • bendensin:) ama erkeklere göre kadınların işi daha zor bu konuda.biz yine fiziksel şeylerin peşine düşüp bişeyler yaşıyoruz ve kadınlar kadar duygusalda değiliz.bi nebze daha idare edilebilir durumumuz var.

0|0
    0|0
  • ne düşünelim senin hesap hayatı geçirebileceği birini bulamamıştır ve ya sorumluluk almak istememiştir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Bazı insanlarda cinsel dürtüleri salgılayan hormon çok tembeldir...Bence ondan...

0|0
    0|0
  • ben de senin gibiyim ama 32 yaşındayım... bence yaşın ilerledikçe daha da telaşlanacaksın ve daha gençken kabul etmeyeceğin birini kabul edeceksin belki de... bn bu moddayım..

0|0
    0|0
  • Hiç birsey düsünmüyorum .

0|0
    0|0
  • İyi huylu seveceğin birisi olmadığı sürece evlenmek için evlenme ..

0|0
    0|0
  • yazık,üzülüyorum bunlara

0|0
    0|0
    • neden?

• çocukluktan beri her kadının hayalidir evlenmek,bir yuva kurmak.Evlenemeyince kadınlar hakkında hep kötü düşünülür toplumun baskısına da maruz kalırlar,anlayacağın evlenemeyen kadınlar hayatlarından memnun olsalar bile ömür boyu eksik bir hayat sürdürürler.

• bence kafanı değiştir biraz böylece kafana göre bşrini bulur evlrnirsin.

0|0
    0|0
  • Bazı ihtiyaçlarını karşılamak için illa evlenmek zorunda değil insanlar. Sevişme eylemini sevgilisi ile de yapabilir, çocuk istiyorsa evlenmeden de doğurabilir veya evlat edinebilir, sevgili ile de tatile çıkılabilir vs. bu insanların kendi tercihidir.

0|0
    0|0
    • biliyorum tüm bunları. dini inanç diye bir şey de var ama. kaldı ki dini inancım nedeniyle olmasa bile karakter olarak da ard arda ilişkiler yaşamak yıpratırdı beni. tek eşli bir insanım...

• bu durum evliliğe bakış açınla ilgili biraz da. sen sadece kafana uyanı bulmadığından evlenmemişsen başka evlilik sana uymadığı icin evlenmemişsen başka

Kızlar Ne Diyor 7

• Vallah eger sen bu sekilde mutluysan ve ihtiyac duymuyorsan bu sekilde devam et. Tanidim bir kiz var yasi 44 hic evlenmedi ogretmen ve herseyi var kendine ait mallik evi parasi arabasi. Senin dedin gibi onada yazik o yasa geldi bir yuva kuramamis falan. Evlenip cocukla ayrilsa mutsuz bir hayati olsa evli oldugu koca aldatiyorsa oda milletin toplumun baskisinda ayrilamiyorsa hep acidolu mutsuz vi yasam surdurecek. Diyecem su ki kimselere baski yaptirma kendin hazir olmadan bazi seylere. Cunku cok bilmis o baskici toplum sen aglarken yaninda yok acilarla sen basbasasin. Oyle olmaktansa boylesi daha ii

2|1
    0|0
  • ben artık evlenmeyi düşünmüyorum..

aile ve toplumla olan o psikolojik baskıdan kurtulduktan ve kendi gücüme sahip olduktan sonra her şey bir anda netleşti ve çok değişti.. şuanda çok rahatım ve bu yüzden kesinlikle evlenmem..

1|1
    0|0
  • Açıkçası o tarz teyzelerden hiç hoşlanmıyorum.40tan sonra evine kedi dolduran, balkonu kendine mesken edinip çoluk çocukla dalaşan gulyabani bir insan modeline dönüşüyorlar

0|0
    0|0
  • Bence en rahati

0|0
    0|0
  • karsına sevecegn ınsan cıkarsa evlen zaten canm kışu anyasn cok genc...eskısı gıbı 18 de evlenılmıyor... bence zaman degıstı evlılık yasıda degıstı... bıseye gec kalmadn yanı... sankı 40 olmus gıbı konusma ..

1|0
    0|0
  • bence yaşın daha genç 25 yaş iyi daha ilerde düşünebilirsin 28 29 gbi hemde birçok şeyi tecrübe etmiş olursun 16 17 yaşında evlenenler var hala babasınn imzasıyla daha hayatını yaşaması gerkirken anne oluyolar bence şanlısın bu knuda

1|0
    0|0
  • Bassettiğim ihtiyaçlar gözümü korkuruyo demişssin fiziksel yönden bu kadarmı azdınız bişey olmaz devam et

0|0
    0|0
    • azgınlıkla ihtiyaç arasındaki farkı ben mi anlatayım sana?

• anlat hadi

Yükleniyor...