Anneme babamın düğününe gideceğimi nasıl söyleyebilirim?

Düşündüm ve düğüne gitmeye karar verdim anneme ve babama karşı sorumluluklarım var. Onların kararlarını doğru bulmayıp verdıklerı kararları desteklemesemde onları yalnız bırakamam.

Anneme düğüne gideceğimi hala söyleyemedim. Ona bir mesaj yazıyorum bana fikir vermenizi istiyorum. Annemi kırmadan ona nasıl söyleyebilirim. Kısa bir mesaj yazmıycam lütfen destek olun aglamaktan gözlerim acıyor..

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• ilk önce sakin olmalısın ve ağlayıpta kendini kötü hissetme sana şöyle söyleyebilirim annen de baban da dünya da senin için en önemli insanlar ve annene bunu söylerken hiç çekinmemelisin çünkü o senin annen ve düşüncelerine saygı duyacak nadir insanlardan birisi o düğüne gitmelisin bundan çekinmemelisin.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• gıtmen lazım

1|0
    0|0
  • normaldir. git.

1|0
    0|0
  • sen her ikisininde çocuğusun onların aralarında ki ilişkinin olumsuz bitmesi ne annenin anneliğini ne de babanın babalığını bitirir ... eger ebeveynlerin öncelikle bunun farkında değil ise zor bir durum ... şartlarını bilemiyorum ama mesaj ile olmaz telefonda kendinden emin bir ses tonu ile ara bence ayrıca düğüne gitme sebebini açıkla . zor bir durum senin için yeni ayırldılarsa

0|0
    0|0
  • babanın düğününde ne işin var senin ya:s

0|0
    0|0
    • adı üstünde o benim babam o nasıl benım kararlarımı desteklemesede attıgım her adımda yanımdaysa bende onun kararını desteklemesemde attıgı adımlarda kızı olarak yanında olmalıyım

• resım gorucek duyucak ben ona yalan söylemek ıstemıyorum

• peki o zaman kolay gelsin

• Kendini üzme artık.

Düğünde babanın yardıma ihtiyacı olduğunu ve senden rica ettiğini söyleyebilirsin. Sen de sırf babanı kırmamak adına gideceğini söyleyebilirsin..

0|0
    0|0
    • kırmamak ıcın gıdıyorum o gun bende mutlu olmuycam kı babamı bu konuda desteklemıyorumda ama aynısınıı annemde yapsaydı onunda yanında olurdum

• Kendinden nefret etme. Yanlış bir şey değil düşüncen.

• ama annemı uzucem çok kotu hıssedıyorum o bana hep nefretle bakıcak gıbı gelıyo ben anneme gıdıp kalamam bundan sonra sanırım ortanca ablamda kalıcam bi süre :(

• annen hala babanımı seviyor ki?

0|0
    0|0
  • bunu yapmak zorundayım falan gibilerden yaz

0|0
    0|0
  • anne babam evlenio ben düğüne gidicem diyebilirsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Mesajla söyleme bence arayıp konuş. Gidiyim mi sence gitmeli miyim gibisinden konuşursan annenin ters tepki vereceğini sanmam.

1|0
    0|0
    • ama pazar gunu yanı soramam artık psıkolojık destek alıcam dugunden sonra

• O kadar üzülceksen gitme bence. Babana destek olmaktansa senin ruh durumun daha önemli.

• olmazsamda o mutsuz olucak ben her halukarda psıkolojık destek alıcam

• bak canım hiç canını sıkma baban yeni bir hayat kurmaya karar vermiş sana da eyvallah demek düşer çünkü o senin baban... mesaja gelince " annecim, ben seni çok seviyorum ve kırılmandan çok korkuyorum. her daim senin yanındayım. en değerlimsin. ama babamın üzerimde hakları var ve benim de bir sorumluluğum var. biliyorsun yeni bir hayat kuruyor, evleniyor... bu durumdan çok rahatsızım ama bu düğüne gitmek zorundayım. anlıyorsun değil mi beni ? yalnız bırakamam en azından kısa bir süre yanında olmalıyım. bu düğüne karşıyım hatta senden daha çok karşıyım sevindiğim için değil sorumluluğum olduğu için gidiyorum. lütfen bana kırılma" yazz... ve sil artık göz yaşını ağladığını hissederse çok üzersin anneni

1|0
    0|0
    • hissetmiycek şu anda haftasonu oldugu ıcın babamdayım aslında tum hafta buraya gelmeyı bekledım cunku annemın gozlerının ıcıne baktıkca kendımden daha cok nefret ettım benı her optugunde ıcım sızladı kotu bırı oldugumu dusunuyorum

• en büyük ablam gıtmıyo ama

• canım o en büyük ablan... sen sensin gitmen gerektiğini düşünüyorsun ve gitmelisin

• Mesajla söylenecek şeyler değil bunlar bence konuştuğunda ne hissettiğini karşındaki daha iyi anlar. O da baban sonuçta senin sorumluluğunu yerine getirmen gerekir en azından nezaket gereği gidip tebrik edebilirsin. Bence annenle konuştuğunda anlayacaktır seni üzülme.

1|0
    0|0
  • ya bunun için mesaj atmamalısın bence. yüzyüze konuşmalısın

1|0
    0|0
  • mesaj yerine konussan

1|0
    0|0
  • ben gitmezdim..

annen babanı hala seviyormuş ve en çok o anda destek olman gerekirken "babama karşı sorumluluklarım" diyerek anneni yalnız bırakacaksın..baban gülüp eğlenicek zaten heyecanı da vardır hiç bir şeyi takıcağını zannetmiyorum ama annen karanlık bir oda da yapayalnız ağlarken bulmak daha kötü olsa gerek...

0|0
    0|0
    • annemın o gun yalnız olmuycagını bılıyorum ıkısınınde yanında olmam gerekıyo babamın bıze ne kadar baglı oldugunu bılıyorum

• ben gitmezdim hele ki karşıysam..

• tabıkı senın dusuncen saygı duymalıyım

• annen mutlaka incinecektir biraz. ama sen doğru olanı yapıyorsun. çok uzun süre kalmak zorunda değilsin. babana kendini göster, mutluluklar dile ve ayrıl. bu bile yeterli aslında. annenin de anlayışla karşılaması gerekiyor. düğünden erken ayrılıp çikolataylı pastayla annene gidebilirsin. bu görevimdi, yaptım geldim, yine senin yanındayım diyebilirsin. dediğim gibi mutlaka incinecek ama onun da gönlünü alabilirsin. lütfen üzülme.

1|1
    0|0
    • ben hep onun yanındayım oturup ben agladım yanında babam evlenıyo dıye. O ne kadar kotu hıssedıyosa bende bı o kadar kotu hıssedıyorum uykularım kacıyo uyuyamıyorum annem benı her optugunde ıcım sızlıyo kendımden nefret edıyorum ben boyle kotu bırı degılım onu uzmek ıstemıyorum babamıda uzmek ıstemıyorum o yuzden keske bu hayatta olmasam dıyorum şu ann. O dugunde olmam durumu destekledıgım anlamına gelmıyor ama bu onu oyle anlıycak. düğünden erken ayrılamam sevgılım ve aılesı de orada olucak :'(

• birlikte gidin tedaviye. bi yorumda okudum yine annemin evine gidemem demişsin, hayır mutlaka gitmelisin. bi tercih yaptığını düşünür, öyle hissettirme sakın.

• babamada gitmiycem ablamda kalıcam

Yükleniyor...