Erkek arkadaşınız kapanmanızı isterse tavrınız ne olur..

erkek arkadaşınızla ciddi bir yolda ilerliyorsunuz yalnız bir sorun var erkek arkadaşınız sizin kapanmanızı istiyor cevabınız ne olur.yok ben kapanmam bu ilişki bitermi dersiniz yoksa kapanırım sorun olmazmı dersiniz cevaplarınız için teşekkür ediyor herkesin duaları kabul cuması mübarek olsun.hayırlı cumalar...

0|0
21|26

En İyi Kız Görüşü

• Neden benim kişisel ve dini tercihlerime müdahale ediliyor. Hiç kimseyi değiştiremezsiniz. Kapansa da kapanmasa da bu kişiyi bağlar. Bulunduğu çevreye "bakın benim birlikte olduğum kız kapalı" mesajı vermek mi amaç?! İnsanı ilahi güce bağlayan değerler bez parçası ile ölçülemez.

1|1
    0|2

Erkekler Ne Diyor 26

• Güzel soru... Bir çok kız özgürlükçü düşünce adı altında bol keseden atıyor ama iş aşk ve evliliğe dayandığı zaman "kapansam mı ki?" demeye başlıyor. Düşünceler, ideolojiler ve inançlar ile hayatının geri kalanını birlikte geçirebileceğine inandığın adam arasında çatışıyorsun. Tabii ki bir çok kişinin dediği gibi birileri istiyor diye kapanılmaz. Kapanılacaksa dini vecibeleri yerine getirmek için kapanılır. Bu da inanca göre değişir gerçi. Zira zinhar tırnağın bile gözükmeyecek diyen bir kitle var, bir de Kur'an'daki "Ziynetlerinizi örtün" ayetinden yola çıkarak ziynet kelimesinden ne anladığını düşünen bir kitle var. Burdaki ziynet altın-gümüş vs. değilse kadının ziynetleri avret yerleri olmalı. Saç, avret yerine girer mi girmez mi tartışılır. Araplar böyle giyiniyordan da yola çıkılmaz. Zira 50 derece sıcakta sıkıysa başına bir şey örtmeden dışarı çık..! Yenilikçi akım diye yerenler olacaktır ama benim mantıklı görüşüm abdest alınan yerlerin açıkta olması bence bir uygunsuzluk arzetmez. Zira 37 yaşındayım topuk, dirsek ve saç görerek daha tahrik olduğumu bilmiyorum. Olan varsa eğer hiç kusura bakmasınlar kadını halıya da sarsan halının altındaki potluktan gene tahrik olurlar. Hatta hatta "kadın" kelimesini duyar duymaz ereksiyon oluyorlarsa, kadını kat kat sarmak yerine organlarını kesip atsınlar. Kendi ahlaksızlığını ve nefis bozukluğunu kadını izole ederek kapatamazsın. Başa dönersem konuyu bir örnekle kapatacağım. Benzer durum benim bir kız arkadaşımın başında var. Kız evli ve kızı istemeye geldikleri ilk gün kapanması gerektiğini söylediler. Kız "olsun bana ters değil, benim annem de kapalı zaten" diyerek kabul etti. Sırf parmağına yüzüğü geçirmek adına her isteneni yerine getirecek pozisyondaydı. Ama kazın ayağı öyle olmadı. Yılların alışkanlığını terketmek kolay değil. Yapamadı ve hiç kapanmadı. Şimdi kocası da dahil tüm sülaleyle savaş halinde. 5 yıllık evli ve her günü hır gür... O yüzden insanlar kendine eş seçerken dünya görüşüne uygun insanı seçmelidirler. Öbür türlü olunca eşlerden biri mutlaka kendi görüşünü empoze etmeye çalışır. Din, eğitim, kültür, siyasi görüş, ailesel maddiyat birbirlerine denk ya da eşit olmalıdır diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Bu bir inanış biçimi, yaşam görüşü ve tarzıdır.

Bir erkeğin bir kadını kapanmaya zorlaması onun yaşam görüşünü kafa yapısını yansıtır.

Sevdiğiniz adamın sadece ambalajına bakmıyorsanız, bu kişilkteki bir kişiyle hayatı paylaşmayı düşünüyorsanız zaten sizde benzer düşünüyorsunuzdur.

Yok eğer farklı bakıyorsanız size bunu dayatması aşağılayıcı bir durumdur, zaten bu ayrılık sebebi olur.

2|0
    0|0
  • Ne sevgide ne karşılıklı ilişkilerde şart şurt olmaz. Senin ki kökten dinci bir ayileden gelen beyni az gelişmiş bir zavallı olmalı. Muhtemelen de annesinin etkisi altında kalan bir ana kuzusudur. Yarın bir gün evlenirsen kim bilir daha neler ister. Benim sülalemin tamamı başı kapalı tamamı dini bütün insanlar ancak daha bir gün birinin eşine bir şeyleri şart koştuğu olmamıştır. Sen durmu açıkça konuş. Eğer seni kabullenemiyorsa uzak dur.

1|0
    0|0
  • Bu tarz bir insanla beraber olduğuna göre ve bu soruyu sorduğuna göre razı olmuşsun gibi duruyorsun. Nasıl bir problem olabilir ki? Seni kimse görüp beğenmez işte sen de ona kalırsın fena mı? Bunun sonunu merak edip sordun mu? Sonradan harem falan derse ne olacak mesela? Öyle ya bu kadarına razı olan üçüne beşine bakmaz herhalde.

0|1
    0|0
    • ben degilim zaten beyefendi bugün bir gazete yazısında okudum sorma geregi duydum..

• Burada insanlar genellikle kendilerinin hayatlarından bahsediyorlar, sizin de kendiniz için sorduğunuzu sandım, pardon.

• erkek arkadaş kapanmasını istememeli , eğer bu konuda rol oynamak istiyorsa sebep olabilir ancak. zaten erkeklerden önce Allah istemiş kapanmalarını. Allah ın istediğini duymuyorlarda erkek arkadaşları söyleyince mi duyuyorlar bu isteği kızlar. yanlış olur yani bir kızın erkek arkadaşı için kapanması. kapanacaksa Allah rızasını kazanmak için kapanmalı

2|0
    0|0
  • "Zaten kapanmayı düşünüyordum, nişanlımın da böyle düşünmesi isabet oldu, bana destek oldu ve vesile oldu kapandım" demesini isterim :))

0|2
    0|0
  • sağolasın.

mesele örtünmek mi? kafayı örtmek mi?

mesele kafa da bitiyor kapalı açık sorun değil ki. kapalı olup ta çok halt yiyen var açık olupta dinine uygun yaşayan var.

2|0
    0|1
    • Bi bitmediniz lan. Nerde yazıyo mesele düşüncede bitiyo diye? Hem neden hemen kapalı olup da her halt yiyen örneği verilir ? Alakası ne? Kimseye neden kapandın kapanmadn diye hesap soracak değilim ama bilginiz olmadan fikiriniz olmasın. Kadınlar için kapanmak farzdır.

• Tamam özür. Ama farz, sadece kadının kapanması değil ki. Sana katılıyorum ayrıca.

• ben kapanmaya bişey demiyom. zaten dinimizn gereği. ama yanlış algılama var. başı açık olan müslüman olmuyor mu, sadece kapalı olan mı müslüman?

• 1- Sırf böyle bir baskım olacaksa zaten belli bir zaman içinde gereken kararı veririm(açıksa eğer illa kapancak diyosam, zorlamam)

2- Karşımdakinin içinden gelmiyorsa ben kapan desem ne, demesem ne. Evde örter, dışarda yine açar, ne perhiz ne lahana turşusu dimi...

Ben açıkçası baskı yapmam, ha bir kere belirtirim bu konuyu, yap demem yapma da demem, bu aklında bulunur onun, şayet içinden gelirse kapanır veya kapanmaz...

cut.

0|0
    0|0
  • Allah rızası için kapanacaksan eyvallah biri için kapanan yarın başka şey için de açılır...

2|1
    0|0
  • yani kötü birşey yok. bence senin kararın önemli burada. evlendikten sonra zaten haram olayı btecek. o zaman heryin en doğrusu biçiminde olmasında fayda var. kıskanılmak güzeldir ya. seçının telini bile kıskanıyor işte

0|1
    0|0
  • Ameller niyetlere göredir. Sen kocan için kapanırsan alacağın koca olur ALLAH için yaparsan Alacağını ALLAHtan alırsın .

1|1
    0|0
  • hhehe o istiyor diye kapanmam. onun istedigi için degil kapanacaksam Allah rızası için kapanırım diyenler. oda zaten kendisi için istemiyordur.ilk önce Allahın emri sonra da kendi istegini belirtmiştir burada ki insan ama sen kapanmak istemiyorsanşu ansöyle bunu anlayışla karşılayacaktır.

0|0
    0|0
  • erkek istediği için değil allah rızası için olmalı öyle isteyen erkek kapalı kız bakar zaten

1|1
    0|0
  • kocanın isteği Allah'ın isteğidir.senin kapanmanı isteyen kocaya binler helal olsun .kaçırma onu kaçırma onuuu

0|2
    1|0
  • kocan bundan razı olursa,allahda senden razı olur... ama bir kimseyide zorla bişiler yaptıramazsın

ben olsan seni o kapalı kişilerin ortamlara doğru meyil etmeni ve kendi rıza isteğinle kapanmanı sağlardım...

0|0
    0|0
  • kimseden böyle bir şey istemem ben den isteyeni de ben istemem eğer istemiyorsan sadece o istiyor diye yapacaksan o hayat çekilmez ve isteklerinde sonu olmaz.

0|0
    0|0
  • soylerim kapanirsa kapanir kapaasada cani saolsun acik olupta namaz kilmayai var?

0|1
    0|0
  • Sen bu konuda ne düşünüyorsun ilk önce sen duygularını söyle ona göre cevabını söyleyelim

0|0
    0|0
  • kapanmazlar öyle birini bulsun o zaman

1|0
    0|1
  • sen nasıl istyon ki

0|0
    0|1
  • beni açık halimle sevmeyi öğrenmelisin rıfkı derim:D

0|0
    0|0
  • ne alaka

herkes kendinden sorumlu

0|0
    0|2
  • Bi kadınların yorumlarını, bir erkeklerin yorumlarını okuyorum. bu kadınların çoğunluğu yoldan çıkmış.

0|0
    0|0
  • zaten kapalıyım

0|0
    0|1
  • erkek kıskandığı için kapatıyordur

diğer erkeklere karşı tedbir

tavsiyem seviyorsan

seni kıskanan bu çocuk için kapan

veya evlendikten sonra kapanacağını söyle

0|1
    1|1
  • neden baştan pazarlık etmemiş? seni böyle sevmemişmi sevmişse neden değiştirmek istiyor sevmemişse neden kendine başkasını bulmuyor?

seni ciddiye aldığını düşünmüyorum,

bide meraktan soruyorum; kendisi kızgın yaz sıcağında bile uzun kollu gömlek bol pantolon giyen birisimidir? tişört, mayo giymez mi?

2|0
    0|1
    • eksileyenin taaaa *mmmm* koyim.

Kızlar Ne Diyor 20

• kapanmam.bana bakarken gözü kör müymüş.Bu sadece kapanma için geçerli değil başka şeyleri çin de geçerli.Eğer taraflar birbirini eğiştirmeye çalışacaksa ne nişanlansın ne evlensin.Bir sefer birisini değiştimreye çalışmak beyhude bir çaba.Haa istersin ama karşı taraf istemiyorsa ısrar etmezsin.İsitiyorsa ne ala.Erkek arkadaşım istiyor diye kapanmam.Allah rızası için kapanırım ancak.Tabi ekrek arkadşaımın istemsi de vesileo labilir fakat erkek istiyor diye kişiliğimden taviz vermem.

1|0
    0|0
  • ben kapanmam, ilişki de biter. ciddi bir görüş ayrılığı.

2|0
    0|2
  • öyle birisiyle zaten çıkmam.müslüman olmadığım için de kapanmam.ha eğer müslüman olsaydım ve böyle biriyle sevgili olsaydım gene kapanmazdım.o kadar inançlı olsaydı zaten en başta kapalı birisini seçerdi.o kadar inançlı olmadığına göre ve hala müslümanım dediğine göre bu kişi başkalarının dayatmalarına göre yaşıyor demektir.hertürlü ayrılırım bundan.

0|0
    0|0
  • kapanacaksam ALLAH rızası için içimden geldiği için kapanmak isterim

1|3
    0|0
  • Ben zaten kapalıyım demiştim.Bi tek saçım açık.Ama olurda evlenirsek o zaman düşünürüm tabiki sorun olmaz dedim.ayrıldık kapanmama gerek kalmadı :)

0|0
    0|0
  • Allah rizasi icin mi bas kapatilir yoksa erkek arkadas icin mi?

0|2
    0|0
  • Şöyle derdim: Kapı açık arkanı dön ve çık.

Kimsenin haddi değil bana bu tür bir şeyi dayatmak.

Ha zaten böyle biriyle öyle ciddi giden bir ilişkiyi bırak bir ilişkim olmaz.

1|0
    0|1
  • O istiyor diye kapanmam. Beni değiştirmeye çalışan biri zaten sevgilim olamaz

1|0
    0|2
  • Onun böyle bir şey istemesi yalnış onun için kapanmış gibi olurum.Bana bırakması gerekiyor bu şekilde söylerim ona kapanmamı istediğini biliyorsam ve içimdende geliyorsa neden olmasın seve seve kapanırım.Ama içimden gelmiyorsa sırf o istediği için kapanmam.

0|0
    0|0
  • Birisi istiyor diye kapanirsam bir anlami kalmaz, boyle seyler hafife alinmamali eger icten isteyipte kapanirsam bu benim kararimdir ama baskasi istiyorsa bu erkek arkadasimda olsa hatta ailemde olsa kapanmam

0|0
    0|0
  • kapanırımmmm

0|3
    0|0
  • Benim de icimde varsa, neden olmasin?

0|2
    0|0
  • öyle biri erkek arkadaşım olamaz!

3|1
    0|4
  • Allah rızası için yapmıyorda sevgilin kocan anan baban istiyor diye yapıyorsan hiç yapma kendi bildiğin yolda devam et

0|0
    1|0
  • Asla sirf o istiyor diye kapanmam.bi defa senin esin degilki karisiyor. Bemide erkek arkadasim her seyime karisti, seneler sonrada birakti gitti. Asla o hatayi yapma

0|0
    0|2
  • ım eşim olsun sonra dusunuruz ama erkek arkadasım soledıgı ıcın kapanmam

0|0
    0|0
  • Kapanmak icten gelen biseydir bence bir baskasi istiyo diye kapanmak olmaz..

0|0
    0|0
  • ya beni tarif ettin sevgilim kapanmamı istiyor napmalıyım ;?

0|0
    0|0
  • Asla. Beni böyle kabul edicekse eder etmicekse yol orda

1|0
    0|1
  • eğer benim içimde de varsa o düşünce kapanırım ama bana çok ters geliyorsa sırf onun içinde kapanmam. Kapanmak allah rızası için olmalıdır sevgili rızası için değil

1|3
    0|0
Yükleniyor...