Eli ayağı küçük olanın, aklı da küçük olur mu?

Eli ayağı küçük olanın aklı da küçük olur mu?

Erkekler bu kadar aptal mı? Her vaade kanıp, her söze inanıyorsunuz, ayak üstü bin yalan söylesem bir tanesini anlamıyorsunuz. Her türlü entrikaya kanıyorsunuz. Bir kız gördünüz mü bütün yelkenleri indiriyorsunuz.

Söylesenize siz neden bu kadar akılsızsınız?

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Doğruluk payı yok değil. Kızmadan düşünürsek güzel bir kadın sözkonusu olduğunda olmadık vaatlerin peşinden gitmişliğimiz vardır hepimizin.

Asıl soru şu: Bunları yapmak, yapabilmek akıllılık mıdır? ya da tersi akılsızlık mıdır?

Galiba aklın tanımıdan girmek gerekecek anlatabilmek için. Çünkü ne olduğunu bilmediğimiz birşeye sahip olmakla da övünemeyiz.

Akıl; duyu organlarımızla algıladığımız şeyleri, biriktirdiğimiz kavramlara ve değerlere göre şekillendiren ve bilinçli davranışlarımızı oluşturan mekanizmanın adıdır. Yani kanmak ya da kandırılmak akıllılık ya da akılsızlık değil bilincin ne tür kavramlara hizmet ettiğiyle ilgilidir. Kişilik sorunları, kendine güvensizlik, bilinçaltında oluşmuş kavramların yanlışlığı, temel ahlak noksanlığı davranışlarımızı karşıdakine zarar verecek şekilde kurgulamamızı getirir. Bunun daha akıllıca olduğunu düşünmekse kendini aklamak için bir savunma mekanizmasıdır. Tarihteki tüm dolandırıcılar ve yalancılar aklıyla övünmüştür oysa kanmak ya da kandırmak aklın daha az oluşundan değil o aklı kullanış şeklinden, aklı yöneten değerler toplamından kaynaklıdır. Kendi küçük ya da büyük tatminleri için başkasına zarar verecek, kandıracak şekilde davrananlar ve bununla övünenler daha çok değil ama daha değersiz bir akla sahiptir denebilir.

Biraz uzunca ve hafiften felsefi bir cevap oldu. Anlaşılacak mı? Ondan pek emin değilim. Ama zaman var daha, gün gelir öğrenilir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• eli ayağı küçük olanın aklı da küçük olur mu diye bir soru sorduğuna göre elini ayağını bilmiyorum ama aklın oldukça küçük belli.sizin sorununuz bu işte. erkekleri hep sex delisi aptallar olarak görüyorsunuz. merak ediyorum bu güne kadar gerçekten akıllı bir erkekle çıkma cesareti gösterebildin mi acaba. ondan sonra da ortalıkta doğru düzgün erkek yok diye geziyorsunuz. hep aptalları bulduğunuza göre sorun sizde. ya da böylesi işinize geliyor.

1|0
    0|0
  • o kadar aptal tiplerle takılacak seviyedeysen bu senin sorunun.

1|1
    0|0
  • erkekler aptal değil öyle görünürler. seni yatağa atabilmek, balından faydalanmak için.

1|0
    0|0
  • Eğer bir erkek yelkenleri indiriyorsa kesin aklını karşısındakinin kalçalarına takmıştır.

1|0
    0|0
  • kadınlar da eli ayağı küçük olanın aklının da küçük olduğunu zannedecek kadar aptal olabiliyor.

1|0
    0|0
  • Buna erkeklerin akılsızlığı değil senin içinin şeytan olması ve fesatlığın denir ;)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• pek akılsızlık değil..daha çok takmamak. sevgilisi konumundaki insan için bile "bırak yahu, onun hayatı yalan takılıyorum işte zaman geçsin" düşüncesinde olan erkekler var.

haksız da değiller sanırım...

eskiden vaatleri erkekler verirdi yahu. hakikaten yaşlandım sanırım :P

1|0
    0|0
  • el ayak küçüklüğüyle, senin yediğin haltlara kanan erkek kısmı arasında ne gibi bir bağlantı kurdun çok merak ettim doğrusu...

Senin de saçın uzun aklın kısa olabilir mi acaba :))

1|0
    0|0
  • Eli ayağı küçük olanın aklı küçük olmaz.

Senin söylemiş olduğun vaatlere, yalanlara, entrikalara gelince:

"Her kel satıcının bir kör alıcısı vardır." atasözünü yazmak geldi içimden.

0|0
    0|0
  • sana güvenen erkekler bulmuşsun kandırıyor musun hak edene çıkaracaksın pençelerini yanlış yapma..

2|0
    0|0
Yükleniyor...