Film çekerek kazanılan para helalmi harammı ?

Arkadaşlar gelecek sene sinema televizyon bölümünü seçmeyi düşünüyorum.seçtiğim bölümün parasının helal olmasını istiyorum bunun içinde size soruyorum film çekip kazanılan para helalmi harammı ?

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• En doğru cevabı sana diyanet verecektir. Ayrıntısıyla anlatman lazım. Ben fetva vermiyorum. Sadece birkaç şey söyleyeyim. Bu bölümü seçmek günah getirmez merak etme. Diyelim ki mezun oldun. Erotik film(Türk'ün kafası ilk buraya mı gider hep arkadaş!) çektin yahut insanlara kötü örnek olan bir film çektin. Sen kötüye vasıta oldun ve günah işlemiş oldun. Bu yüzden aldığın para haram olur. Ama aynı zamanda insanları iyiye sevk edecek filmler de yapmak senin elinde. Yani yapacağın işleri ince eleyip sık dokuyarak seçmen gerek. Gönlünün rahat olması için, dediğim gibi, diyanetten fetva iste. Ama ayrıntısıyla anlat her şeyi. Bölümü okumak konusunda gönlün rahat olsun.

0|1
    0|0
    • Şimdiden böyle dikkat etmeye başlarsan Allah'ın izniyle haram bulaşmaz emeğine. Allah yolunu açık etsin.

• Allah razı olsun saol kardeş Allah seninde yardımcın olsun :)

Kızlar Ne Diyor 4

• niye haram olsun

çalıp çırpmıyorsan

kimseye zarar vermiyorsan

yasaklanan şeylerden uzaksa

0|0
    0|0
  • çok ince bir ayrıntıyı düşünmüşsün gerçekten tebrik ederim seni cevabı bende merak ettim doğrusu

0|1
    0|0
  • cogu senin gibi haram para kazanmak istemiyorum kücük dizilerde s tv kanal yedi gibi kanalarda oynuyor örnek oluyor sonra parayi görünce söhreti görünce malesev örnek olmayan dizilerde oynuyor bunlari göze alman lazim keske baska bir meslek secseydin madem bukadar harama helale önem veriyosun

0|0
    0|0
  • ateist ol bunları düşünmek zorunda kalmazsın ^_^

0|0
    1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Çekeceğin filme bağlı sanırım :)

0|0
    0|1
  • emek edeceğin bir iş olduğundan helal dır heralde

0|0
    0|0