Ayak serçe parmağının yegane görevi nedir?

Herkesin başına gelmiştir.Küfür dağarcığını geliştirmek, yepyeni küfürler öğrenmek. şöyle ki; narin ayak serçe parmak sehpa, masa, kapı kenarı gibi bilimum yerlere çarpar. Gözden bir damla yaş düşer sonra olaylar gelişir.Bana göre bu parmağın asıl görevi,şüphesiz ki acıların en büyüğünü insaoğluna yaşatmaktır.Buyurun cevapları alalım

• Sehpaya(masa,kapı vs) yeni 1 nesil armağan etmektir
    14% (8)14% (7)14% (15)Oy Ver
  • Sehpa(masa,kapı vs) yanlış yerde durduğunun farkına varmamızı sağlar.
    12% (7)24% (12)18% (19)Oy Ver
  • En umursanmayan parmak olduğundan bunun intikamını sehpa köşesi gibi yerlere kendini çarparak almaktır görevi. bir yandan da ezik bir parmaktır, varlığı unutulmasın diye de yapar bunu.
    36% (20)24% (12)30% (32)Oy Ver
  • Hayatta çok küçük şeylerin bile ne derece önemli olduğunu göstermektir.
    36% (20)32% (16)34% (36)Oy Ver
  • İnsanın istediği ayakkabıyı giyememesini sağlamaktır.
    2% (1)6% (3)4% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
34|40

En İyi Erkek Görüşü

• Bence ayak parmakları evrim sürecinde işlevlerinin bir kısmını yitirmiştir, 10 Milyon yıl önce muhtemelen ayaklarımızı da ellerimiz gibi kullanabiliyorduk, ağaçlardan inip 2 ayak üzerinde yürümeye başladığımızdan itibaren ayak parmaklarımızı kullanmamıza gerek kalmadı, evrimsel süreçte işlevlerinin bir çoğunu yitirdi. Şu anki işlevi yürürken dengeyi sağlamak, bir yere uzanırken ağırlık mekezini dengelemek olabilir, zira yürüme hareketi için ayak parmaklarının bükülmesi çok önemli, belkide geçmişten bize miraz kalan tek işlevidir :)

Tahmin tabi bu yazdıklarım, bir antroplog çok daha iyi cevaplar bu soruyu. Ayrıca ayak parmağını çarpmak gerçekten iğrençtir :))

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 34

• Evet, bazen böyle bir durumlara maruz kalabiliyoruz hakkınız var fakat, birde onun eksikliği olsa? Allah kimseye göstermesin bir uzvun eksikliğini, o ufaklık olmazsa olmaz.Düz ve dengeli yürüyebilmek için önemlidir.Yoksa topallamamıza neden olduğunuda herkes bilir.

0|1
    0|0
  • d dedim ama sen hiç tam da çay içerken evde şekerin kalmaması gibi büyük bir acı yaşamamışsın heralde :(

1|1
    1|0
  • Aslında umursuyorum da ama niye böyle yapıyor anlamıyorum=/

Harbi küfür ediyor insan elimde değil.

0|1
    0|0
  • insanın istediği ayakkabıyı giyememesini sağlamaktır.ayak serce parmağına karşı gelip ayaklanmaya çalışırsanız ayak serce parmağınız su toplar.sözde kemiğinizi korumaktır amaç ama sözde işte.herkes bilir ki ayak serçe parmağı gaddar p**evenkin tekidir. ama bunu kimse söze dökemez. çünkü olacaklardan korkar.

0|1
    0|0
  • Soruya da , anket seçeneklerine de bayıldım :D İnsanın her seçeneği işaretleyesi geliyor gerçekten ::D

1|1
    0|0
  • günün sorusuna alkış demekten başkabişey diyemedim :D

0|1
    0|0
  • B şıkkı dedim :)

0|1
    0|0
  • Benim bilmediğim gizli bir görevdir.Kesin olarak bildiğim ise mazoşist olduğudur, yoksa neden kendini çevredeki en sert yerlere çarptırmaya çalışsın. :))

0|1
    0|0
  • duygulandım:(

0|1
    0|0
  • ayak yüzük parmağını darbelerden korumak

1|1
    0|0
  • Her ne kadar küçük ve bir kenara atılmış gibi görünse de çok önemli bir denge kaynağıdır kendileri..

Belki de en küçük şeylerin bile ne kadar acı verebildiğini göstermek istemiştir bize Allah.

Yokluğu yaşamı zehir edebilir,

Her organımızın kıymetini bilelim ..

0|1
    0|0
  • En küçük ve kenara atılmış olmanın ezikliğinin acısını bizden çıkarıyor.

0|1
    0|0
  • D şıkkı ve C şıkkını topluyoruz serçe parmağın görevine eşitliyoruz :P

0|1
    0|0

0|1
    0|0
  • olum cok tatlı lan ayaktan bagımsız olark oynayabılıyo aafadga

0|1
    0|0
  • Aşk acısından daha gerçek olduğunu hatırlatmak içindir.

0|1
    0|0

1|1
    0|0
  • asıl görevi br yerlere çarpmak :D

0|1
    0|0
  • "En umursanmayan parmak olduğundan bunun intikamını sehpa köşesi gibi yerlere kendini çarparak almaktır görevi. bir yandan da ezik bir parmaktır, varlığı unutulmasın diye de yapar bunu."

bayıldım bu cevaba :)

0|1
    0|0
  • belki denge görevini sağlıyodur

0|1
    0|0
  • oje sürerken işkence çektirmesi bir görevidir diğer önemli görevi ayağımızda her bir yer vücudumuzda bir yere bağlıdır şöyle ki ayaklarınıza masaj yaparsanız bütün vücudunuza yapmış gibi olursunuz vs. vs.

0|1
    0|0
  • hepsiii :) de doğru nasıl bir acıdır o

0|1
    0|0
  • kendisini çok severim. diğer uzuvlarımdan ayırmam

0|1
    0|0
  • c dir bence

0|1
    0|0
  • D) diyorum, uzun zamandır bu olayı yaşamadım şükürler olsun şimdi fark ettim :D

0|1
    0|0
  • c şıkkı diorum :)

0|1
    0|0

0|1
    0|0
  • Allah kimseye yaşatmasın o ne acıdır ya.

0|1
    0|0
  • yere yatıp kıvranıyorum o acı anlatılmaz yaşanır :D

0|1
    0|0
  • Serçe parmağı en b*k yerlere vurulup , acıdan kıvranmak için vardır .

0|1
    1|0
  • Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 39

• Matematiksel olarak ayağın çapı, yüzü daima yöneldiğiniz yöne doğru bakar. Ancak ayak serçe parmağı bu çapın dışındadır. İnsanoğlu acele bir işi yaparken her zaman yöneldiği yöne doğru hızlı hareket etmektedir. Ayaklarda bu görevi gördüğünden insan beyni gittiği yöne doğru sadece ayağının ilk 4 parmağını otomatik olarak hesap eder ve o yöne doğru ilerlediğinde serçe parmağını önünde ki objelere karşı çaresiz bırakır. Ani çarpma olayı ise tamamen insanoğlunun ne mal olduğuyla alakalıdır. En küçük, en sonda olan bu parmağı sürekli biryerlere çarpma nedeni insanın o parmağı gideceği yöndeki objelere doğru matematiksel olarak hesap edememesidir. Elbette bir çözümü var. O da bu objelerin yerini ezbere bilmeniz ve acele iş yaparken sadece yapacağınız işe değil, ayaklarınıza, ilerlediğiniz yere, objelere de odaklanmanız gerekir.

0|1
    0|0
  • ayakta dururken, yürürken, koşarken.. dengede durmamızı sağlayan en küçük parçadır kendileri

tabi dikkatsiz ya da sarhoş olduğumuz her an her bulduğu köşeye çarparak bize tarifsiz acılar yaşatmaktadır ancak yine de kendilerini severiz, kesip atmaya kıyamayız hiçbir zaman :)

0|1
    0|0
  • yemişim aşk acısını.. sen hıç koşarken ayak serçe parmagını sehpaya carptınmı hıç..

0|1
    0|0
  • link :DDDDDDDD

0|1
    0|0
  • ayar serçe parmağı, unutulduğunu düşünerek gözyaşlarımızla hatırlattırır kendini, yani arada sırada kendini hatırlatmak için vardır.

0|1
    0|0
  • Ayak serçe parmağının herhangi bir işlevi yoktur. Homo eretus'lar ve daha önceki nesillerde ağaç dallarına daha iyi tutunabilmek için daha uzun bir yapıya sahipti ama şehir hayatına göre homo sapiens'lerde evrimleştikten sonra işlevini yitirdi. Körelmiş organdır.

Şu an sadece sehpa ve masanın kenarına çarpmaya yarıyor.

0|1
    0|0
  • O ayakların müdürüdür :) Tıpkı poponun vücudun müdürü olduğu gibi ;)

0|1
    0|0
  • ayağın denge noktasıdır...

0|1
    0|0
  • Hayatta çok küçük şeylerin bile ne derece önemli olduğunu göstermektir

0|1
    0|0
  • burnunu karıştırmak a.q

0|0
    1|2
  • öylesine sırf simetrik olsun iki elde 5 parmak iki ayaktada 5 parmak olsun ve insanın simetrik bir vücudu olsun diye

0|1
    0|0
  • Erdaal erdal... Ayak parmağın sehpaya çarpsın Erdal. Bedduasını İskenderin Erdal Bakkala etmesi için vardır...

0|1
    0|0
  • Sehpaya(masa,kapı vs) yeni 1 nesil armağan etmektir

0|1
    0|0
  • Yaw bunu mu sorun ediyorsun. Aldır gitsin. Zaten tümör gibi duruyor orada.

0|1
    0|0
  • aslında hiç kullanmadığımızı zannederiz fakat çok büyük bir fonksiyonu var. olası düşmelere karşı denge dengede durmamızı sağlıyor.

0|1
    0|0

0|1
    0|0
  • acı çekmekmiş

0|1
    0|0
  • cevabım yok tüm şıklar birbirinden güzel. ama süper bir soru kardşm :)

0|1
    0|0
  • Fazla saçmalamışsın.

Düşün bakalım ayak serçe parmağın olmasa dengede kalabilirmisin?

0|1
    0|0
  • kanka bu bedenin sahibi benim kücük parmakta kimmiş :) adam resmen benle ilgilen yokksa çarparım diyo ya :)

0|1
    0|0
    • Tss aynen hacı ciddiye alıcaksın boyu küçük ama yakar canını :)

• oç ya bu parmak yeminlen şeytan diyo tüm sehbaları evden at bak bakalım gıkı çıkıyomu :)

• Ccccccccccccccccccccccc

0|1
    0|0
  • yürürken yalpalamyorsak o parmak sayesindedir B)

0|1
    0|0
  • Balkanlar'da erkeklerin serçe parmaklarının tırnaklarını diğerlerinden uzun bırakması bekar olduklarını simgeler

0|1
    0|0
  • Çok uzun süredir vurmuyorum bir yere. Ben seviyorum küçük serçe parmağımı :)

0|1
    0|0
  • la iyi güldürdün sabah sabah :D

0|1
    0|0
  • D şıkkı şak demiş oturmuş

0|1
    0|0
  • Kesinlikle C ahahha :D

0|1
    0|0
  • kötu bır acıııı allah yasatmasın ya da evlerı dar olanların basına gelir genellikle :D

0|1
    0|0
  • F aşk acısı çekenlere daha büyük acıların var olduğunu hatırlatmaktır = )

0|1
    0|0
  • bütün çorabı orda saklar...

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    9
Yükleniyor...