Ailem dışarı salmıyor bu yüzden hiçbiyeri tanımıyorum

hayatımda 2 kez kfc ve ya mcdonaldsa gitmişimdir.sipariş vermesini de bilmiyorum.hep yanımdakiler vermişdi sipariş.kalabalık ortamlar olduğu için rahat duyamıyordum ne dediklerini.ben de onlar gibi sosyal olmak istiyorum.ara sıra dışarı çıkma hakkım olacak peki ben nasıl idare edicem?lütfen akıl verin bana

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşlarınla aradaki mesafeyi kaldır, çekingenliğini aşmanın yolu cesaretten geçer... Kendini cesaretlendir.. 19 yaşındasın ve bu hayatta yapabileceğin çok şey var ve bir yerden başlaman gerek...

Başlaması her zaman zordur fakat mühim olan devamıdır ve alacağın sonuçtur...

Cesaretli ol, istemeyerek de olsa bir yerlere git, kurslara vb etkinliklere katıl, dışarı çıkmaya her zaman bahanen olur, arkadaşlarınla takıl uyum sağla, Zamanla farketmeden sende gelişim olacaktır... Zaman gerekiyor fakat mücadele edeceksin öncelikle

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• bunu yenmenin yollarından biriside dershane, tiyatro, veya diğer baska bir sosyal faaliyet yapacağın kurslara etkinliklere vs gitmen. hep evde kalman psikoloji olarak da iyi gelmez insana. bir an önce evden dışarı cıkmanın farklı seylerle ugrasmanın yollarını bulmalısın. bu arada buraya da gel sorular sor eğlen gül sinirlen vs.

0|0
    0|0
  • Bende öyleydim.Bu işler de birilerinin yanında olması lazım.herkes öyle öğreniyor.Bunda gülünecek bşy yok.Kendini rahat bırak etrafı süz.Napıyorlar nasıl davranıyorlar.Bak mesela bazıları garsonu çağırır bazıları ise kasa da öder bunun gibi çeşitli insanlar var.Sen utanma.Unutma ki müşteri her zaman haklıdır.Eğer sana saygısızlık yaparlarsa seni şikayet ederim de nasıl özür diliyorlar ;)

0|0
    0|0
    • aslında alay etmiyrlar ama çok utanıyorum.konuşmasını falan bilmiyorum.arkadaşım rahat rahat sipariş veriyor mesela ben sessiz kalıyorum.çocuk gibi hissetmek istemiyorum.küçücük çocuklar bile benden kat kat sosyal

• Kuzucuk oradaki menülere bakıp söyleceksin mesela king menü atıyorum.Bir tane king menü istiyorum diyeceksin.hazırlayacaklar zaten ücreti söylüyorlar.nakit mi kart mı diyorlar sonra nakit deyip veriyorsun parayı alıp yerine geçiyorsun.Utanılcak bşy yok bende burger king'e 2 kez gittim.ilk arkadaş sipariş verdi ama ben ilk kez gittiğimi söyledim.süzdüm etrafı öğrendim.diğer ben sipariş verdim.rahat ol tamam :)

• Kirmizi48 ya cocuksun ya da senin psikoloji bozuk... bir insan bir garsano nasil seni sikayet ederim diye akil verir :)))))

• biraz asi davranman lazımdı ailene karşı...ipleri vermişsin ellerine seni istedikleri gibi oynatıyorlar...çok yakınca kocaya bile verirler seni kararını hiç sormadan...

tabii işin içyüzünüde bilmiyoruz hani ailenin sana güvenimi yok seni dışarı salmıyor...gerçi bu zamanda etrafa da güven olmaz ailen biraz haklı sana güvenirler ama arkadaşlarına belki güvenmiyorlardır o da var... ama kendini aşman lazım.neden utanıyorsun ki..bende sana yakın biriydim aştım kendimi.))))))

0|0
    0|0
    • doğrusu kendimde bir sorun görmüyorum ailem çok eskikafalı.peki ya nasıl aştın anlatırmısın

• bende öyle senin gibi bir yere gittiğimde sipariş verirken utanırdım filan ya da bir mağazaya giricem giremezdi .şimdi aklıma geliyor da gülüyorum..yaapcağın tek şey kendine güvenmek özgüvenin olsun yeter...ailem beni erkek olduğum halde gece dışarı bırakmaz mesela gerçi bende çıkmam gece dışarı sevmiyorum ...ama çıksam da doğru dürüst eğlenemem annemin aklı bende kalır bunu düşünmekten pek eğlenemem o açıdan.cesaretli ol bak göreceksin.tabii ailenin de güvenini kaybetme. önemli olan o

• Hangi şehir desin .

0|0
    0|0
  • KFc ve McDonalds ta sipariş vermeyi bilememek gibi büyük bir sorunla nasıl başa çıkılır bilmiyorum.. kuzucuğum. canım. çok sosyal olmak iyi bişey değildir. Anladım ailen tutucu belki hatta ileri seviyede ama sosyal olmak demek oralarda sipariş vermek değildir.

0|0
    0|0
    • ben orda bile idare edemiyorum.onu söylemeye çalıştım.

• anladım senide ama yapacak birşey yok bu konuda.. yaşın daha genç ilerleyen yıllarda bol bol sosyalleşme fırsatın olacaktır

• internette meşhur bir video vardı kızın anası kızına kalk kız soğan hazırla dıyodu ..o geldi aklıma birden

0|0
    0|0
  • yaş kaç? 11.5 ?

0|0
    0|0
  • nasıl dışarı salmıyor ya.. :))) neden ?

0|0
    0|0
    • bilmiyorum namus bekçileri

• açıkca de ki .. bakın benim şu şu arkadaşlarım var. biz dışarda oturuyoruz konuşuyoruz stres atıyoruz.. şuraya şuraya gidiyoruz. beni kendinizden zorla nefret ettirmeyin de :)))

son cümleyi demeyebilirsin tamam :) ama diğerlerini de

• deniycem :)

• Böyle kızları nerden bulabiliriz ya <3

0|0
    0|1
  • Neden dışarı salmıyolar ki

0|0
    0|0
  • Cik bir gun birine ver inan bana acilirsin...

0|0
    0|0
  • yakında kocaya veririler kocanla bol bol çıkarsın tasalanma..

0|0
    0|0
  • sacını pencereden uzat sndrella odana al beni .)

0|0
    0|0
  • Okula da mi gitmiyorsun cocugum?

0|0
    0|0
    • lise mezunuyum sadece

• Baban neden kizar? Medeni degiller mi bu konuda?

• hayyr

Kızlar Ne Diyor 6

• Bunu yaşayan insanlarla dalga geçenler oh haha en azından bu bende yok diye sevinçten yapıyolar.kimblr ne ekskleri var.sosyalleşmeli ama her anlamda iyi degil.tutumunu korursan.şu dalga geçen tiplerle karşılaştıgında tutumunu koru mesela.ailem baskıcıydı ama hak veriyorum dünyayı tanıdıkça.ben fazlasını yapablrm kızıma:).sosyalleşcem ayagna hiç bir erkege kenedenden ödün verme.sosyalleşme macerasında üzerine kitap yazılası kadar destekli gerçekleri unutma.

0|0
    0|0
  • Bendede vardı.özgüvenm var mıyokmu anlayamıyodum:)baskıdan işte.içimdeki kuş uçur beni diyordu gez eglen.izin çıkmıyodu ama:/.neyse üniversiteye bir gttm farklı şehre kendimi buldum.kişiligimi.hiçbir konuda soru işaretim çekimserligim güvenszligm yok.ailenden uzaklaşmassan o güven gelmez diyim ben.rahat rahat dışarı çıkman farklı insanlar içine karışman lazım

0|0
    0|0
  • nasil birisin sessiz bir yapin mi var=?

0|0
    0|0
    • aslında hayır ama dışarıda utanırım konuşmam

• olsun ögrenirsin okadar zor deyil :D canim bir iki ayak uydurursun böyle yaparak geri cekme kendini :D

• inşAllah dediğin gibi kolay olur teşekkürler

• Ayaklanma başlat

0|0
    0|0
  • bende senın gıbıydım karsıdakı bakkala bıle gıdemezdım abım salmazdı camdan baksam laf yerdım o derece..nasıl aşıcağın konusuna gelınce ben açık öğretıme yazıldım lıseyı bıtırdım ona bıle karsılardı duusn artık..baya zorluklarla lıseyı bıtırdım snra unı sınavına gırdım okulu kazanınca annemınde destegıyle unıversteye yazıldım sımdı ıse hayal ettıgımden dahada özgur ve sosyalım kendıme guvenım gldı dısardakı normal ınsanlar gıbı bı hayatım vartık ev hapsınden kurtuldum sana taavsıyem okumaya özen göster ben o şekılde aştım bunları

0|0
    0|0
  • aynı bensin ama benim dışarı çıkmama karışmıyorlar bende senin gibi tek başıma birşeyler sipariş edemiyorum ne diyeceğimi bilmiyorum sinemaya bile gitmedim hiç sessiz sakin duruyorum ama öyle değilim aslında girişkenim biraz utangaçlık var bu yüzden korkuyorm yalnız bibirşey yapmaya

0|0
    0|0
    • Utangaç mısın yoksa cesaretli mi?Sana bir soru sormama izin verir misin?

• mesela ben hiç sipariş edemedim.bilmiyorum ne diye bilirimki.rezil olmaktan korkuyorum

• cesaretliyim

Yükleniyor...