Aile konutu şerhi konusunda erkeklerden eşlerine baskı

Aile konutu şerhi özellikle biz kadınlar için çok mühim bir mesele,ancak ülkemizdeki pek çok kadın bu hakkından habersiz.Evlilik mühletince eşinizin ortak oturduğunuz evi sizin onayınız olmaksızın kiralaması,satması ve 3.bir şahısa kullandırtması yasaklanıyor.Ancak,bunu sağlamak için başvuruda bulunmalısınız.Erkeklerin baskılamak suretiyle kadınları bu haklarından faydalanmasını engelledikleri görülmüş.Lütfen çevrenizdeki evli kadınları bilinçlendirin,bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Hanım arkadaşların genelde cinsellik ve ayrılık kategorilerindeki soruları cevaplamalarından ve böyle mühim bir konuda bilgisiz ya da ilgisiz kalmalarından hoşnutsuzum.Nedense hep erkek arkadaşlar cevaplıyor sorumu...Bu bile bir ölçüttür,kadın kendi hakkını savunamıyor,ilgilenmiyorsa...

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• yeni evlenenlerde sorun yok... yeni evlenenler kanundan otomatik faydalanıyorlar ama eskiler bunu müracaat ederek belgelemeliler veya dava açarak yarısını alabilirler.

0|0
    0|0
    • 2002 yılında yapılan bir düzenleme ancak,bu şerh için başvurmak şartı var,yani ortak mal dahi olsa otomatik bir devreye giriş yok diye biliyorum.

• En iyi cevap seçiyorum bu yorumla...Rezilliğin adı modernleşme oldu.Ne yazık ki gençler sokakta bile sevişiyorlar,erkeklere de yakıştırmıyorum ama kızların ellerinde sigaralar,pavyonda çalışsalar ancak o makyaj yapılır.Tesettürlüler de başka bir alem zaten,yapmadıkları kalmıyor o başlarındaki örtüyle.Erkekler de bir daldan öbür dala...Allah sonumuzu hayır eylesin.

• teşekkür ederim, modernlik bu değil , keşke insanlar güzelim aile yapsını ve en değerli şeyimiz aşkı 2 dakikalık zevkle karıştırmasalardı

Erkekler Ne Diyor 3

• bence sen uyumaya devam et çirkin şey, ortalığı karıştırma :))

0|0
    1|0
    • Gidip de ünlü birinin resmini koymuyorum ya... ;) Ortalık karıştırmak olarak gördüğünüze göre sizin niyet de pek hoş değil...Evlenmeyi düşünen biri de değilsinizdir zaten de...Sevgili(lerinize) yazık...Hepsine ayrı ayrı akıl fikir dilerim.

• Aşık oldugum kadının emrı olurr...Yarısını degıl tamamını alsa ne olurkı..Basım gözüm üstüne...

0|0
    0|0
  • Ortak alındıysa ev ok.

ama adam deli gibi calıssın ev alsın araba alsın sonra da kadın pat diye konsun. mantıklı mı?

0|0
    0|0
    • Bu öyle birşey değil...Diyelim ki evlendiniz,evinizi eşinizin rızası olmadan satamaz ve kiralayamazsınız.Aynı şey kiracılar için de geçerli...Sözleşmeyi feshedemiyor eşinin onayı olmadan.Erkek tarafı da bu kanundan yararlanıyor.

• Aldatırsa tümünü alırım zaten,kanun filan dinlemem ki :D Adamın iç çamaşırına kadar alırım,o ayrı...Sonra bakalım o beni aldattığı isteyecek mi o halde? ;) Ama,evlenmişim,adam beni aldatmamış henüz (aldatmayan erkek yoktur) ev benim üzerime...Ben o evi kocamdan izinsiz nasıl satarım? Eşimi mağdur duruma sokmak olur bu.

• Yok daha neler ya. cokg enel konusuyorsun. aldatmayan erkek yoktur da ne.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...