Nasıl bir çözüm bulabiliriz ?

Gerçekten bir çıkmazdayım...

Erkek arkadaşımın ailesinin köyde bir evi istanbulda da iki evleri var biri kirada diğerinde de kendileri oturuyorlar. Kiradaki evlerini tamamen oğullarına vermek istemiyorlar bir süre oturun kendinize bir ev alın ve bizde oranın kirasını alalım diyorlar. Orta yaşlı insanlar ve babası emekli istese uzun süre daha çalışabilir durumda ama biz fazla çalışamayız bir emekli maaşıyla da geçinemeyiz illa bir kira gelirimiz olması gerekiyor diyorlar. Şu an köye yaptırdıkları evin kredisini ödedikleri için hiç birikmiş paraları da yok. Altınlar ve eşyeların parasını da siz ödersiniz , onlar bitene kadar sizden bişey istemeyiz ama sonra arda bize bir biktar yardım edersiniz bu sırada da kendinize krediyle ev alırsınız bizde biraz yardım ederiz diyorlar. Babam da tutturdu eviniz olucak altınınız olucak ve hiç borcunuz olmicak diye biz ne yapıcaz bilmiyorum . bir orta yolunu bulup iki tarafı da ikna etmemiz lazım ama nasıl ?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Size ev vermek zorunda degiller

0|0
    0|0
    • Aslında normalde ev vermek zorunda değiller belki ama . Erkek arkadaşım yılllardır çalışıyor ve parayı eve veriyor onlar da o paralarla köye ev falan yaptırdılar borçlarını ödediler. Onlar yüzünden hiç birikimi yok bu şartlarda ev vermek zorunda evi verse biz borçları bir şekilde kredi çeker 3 yılda öderiz

• bence siz kendiniz kredi cekin

• ev kredisi çekersek yıllarca onu nasıl ödicez. Benim ailem illaki torun ister neden bu kadar çok çalıştığımı merak eder ailemden gizli böyle bişey yapamam

Erkekler Ne Diyor 3

• Allah gözünüzü doyursun hem emekli hem 2 tane evleri var ve hala oğullarına yardımcı olmak istemiyorlar bu nasıl düşencesizliktir erkek arkadaşında bitiyor iş gitsin konuşsun babasıyla baban haklı benim annem kolundaki bilezikleri benim karım olucak kişi için saklıyo 20 senedir kendi babasını ikna etsin eşin olacak adam önce

0|0
    0|0
    • Para söz konusu olduğu zaman kimseyi dinlemiyor ki babası. çok konuşmayı denedi ama kabul etmiyor çok fazla çalışamam bir emekli maaşıyla geçinemem diyormuş hala. Ama bizi hiç düşünmüyor borçlar ev derken torun göremeden ölüp gidicek onu hiç düşünmüyor.

• bırak aileler halletsin siz girmeyin işinize bakın... ikinizin arası iyise gerisi hallolur. ayrıca kendilerini n sanıyorlar dubai kontu falanmı... bu devirde kim ev araba altın hazırlayıp evleniyor.

0|0
    0|0
    • Ailelere bırakırsak bu iş kesnlikle olmicak gibi görünüyor. Bizim birbirimizi sevmemizin bir karı olmicak gibi. Nasıl yapsak bilmiyorum acaba erkek arkadaşım babasıyla bir anlaşma yapsa ve babamın bundan haberi olmasa biz evlendikten sonra bir şekilde halletsek mi diyorum ama bu sefer de babamı kandırmış olucaz. ileride işin altından kalkamazsak babamın yüzüne daha bakamam diyorum.

• siz sabredin oluruna girer olmadı var gibi gösteriri işi halledersiniz, evlendikten sonra boşatacak değiller ya

• ohooooo mal mürk davaları başlamıs bile :D hiç evlenmeyn derim bu malk mülk tekrardan sizi ayırır :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...