Kendını hakka adamıs, ferrasını satan bılge ?

kendını hakka adamıs, ferrasını satan bılge . bu sözden ne anladınız arkadaşlar ? ne demek istiyor ?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• neyi sattığını anlasam

0|0
    0|0
    • daha neyi sattığını bile anlamamışsın ki , bu cümleyı anlasan :D ferrarisini satan bilge den bahsediyorum

• boşuna satmış

Erkekler Ne Diyor 7

• Çember sakal bırakmış karı-kız işlerinden elini ayağını çekmiş ferrarisiyle o bar senin bu bar benim turlarına veda etmiş sofiliğe adım atmış artık hak yolunda yürüyen dini bütün hüviyete bürünmüş bilge kişilik..

Huzur Ferraride değil İslamda..

1|0
    1|0
    • yani burada bu adam tiye mi alınıyor ?

• oldu o zaman bye

• bi tane gerizekalı var hakka ( haktan kastı tanrı sanırım) ona ulaşcam diye evini arabasını varını yoğunu satıyo parayla da kndine bir ibadethane yaptırıyo sonra 5 parasız kalıyo anlıyo ki hakka gitmek için paraya pula ev araba satmaya gerek yokmuş. çünkü insanın içinden gelen bir olaymış o. kısaca bu :D

0|0
    0|0
  • Osuruktan teyyare selam soyle o yare :) bunun kadar anlamsz

0|0
    0|0
  • Dünya malı boş diyor.

0|0
    0|0
  • yolumuz hak yolu gardaş sat ferrariyi gel :)

0|0
    0|0
  • ferrarisini satan bilge güzel kitap oku

1|0
    0|0
    • kitabı sormadım ki . kitaptan haberdarım zaten . ben bu sözün anlamını sordum

• ben de şöyle anladım ; sanırsın insan sever, haksızlığa göz yummaz, ınsan ayrımı yapmaz. nazik, düşünceli, kibar...melek . Kendiyle çelişen bir adam yani bir yandaş imanlı, bir yandaş çağdaş, bir yandan melek., emekçi :)

• bakış açısı değişir ne zaman hangi konu konuşurken söylediği önemli

• eğer o kadar hak yolundaysa satmasın.hibe etsin bana :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Sana sunu söyliyeyim... Ferrarisini satan Bilge

Kendi ahiretini bu dünya da kurmaya baslamıs.. Fani dünya için değil Gerçek dünya yani ahiret için yaşayan bir karakterdir..

Yani tasavvufa vurursak dunya malını mulkunu dunya hayatını bırakarak ahıret hayatı ıcın calısmaya baslayan bır karakter.

0|0
    0|0
    • Ama bu cümle şu şekilde söyleniyor ; sanırsın ki ; kendını hakka adamıs, ferrarisını satan bılge . tiye almak amaçlı söylenmiş

• O zaman burda o karakterin kişiliğinin yanlış , yaptıgı seylerın doğru olmadıgını fakat bilgenın kötü karakterini iyi , yaptıgı seyleri doğru göstermeye çalısmasından söz ediliyor..

• ben olsam bende satarım. kendime daha düzgün bir şey alırım.

0|0
    0|0
  • allah yoluna kendını adamış arabsını satmış ^_^

0|0
    0|0
Yükleniyor...