Hala Esad Suriye'den gitsin diye düşünenlerden misiniz?

O zaman size bir haberim var. Suriye'de bulunan 13 silahlı muhalif grup şeriat çatısı altında birleşmeye karar vermişler ve Suriye Ulusal Koalisyonu'nu tanımadıklarını söylemişler. Bu çatı altında birleşenler arasında adını çok duyduğumuz Özgür Suriye Ordusu ve El Kaide bağlantılı olup habire kafa kol bacak kesen El Nusra da var.

Şimdi, "Esad gidecek, sandıklar konulup seçim yapılacak, demokrasi Suriye'de çiçek gibi açacak" diyenlerin dikkatini birbirinden farklı olan bu muhalif grupların sayısına ve şeriat çatısı lafına çekmek istiyorum. Bu muhalif grupların şimdiye kadar kafalarına göre kah Esad'la kah birbirleriyle savaştıklarını ve Esad'ın gitmesi halinde bunun aksinin olmayacağını da kimse iddia edemeyeceğine göre, hala Esad Suriye'den gitsin istiyor musunuz?

Güncellemeler:
şeriat çatısı altında birleşme haberi ile ilgili şurdan şeyedin link

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Ya bizim rte yalnız kaldı; amerika geri çekildi iranla görüşmelere başladı(fox tv ye göre cilveleşiyorlar) Bakalım bize neticesi ne olacak!

0|2
    0|1
    • ileriki dönemde Suriye'de rejimin aynen kalıp Esad'ın gideceği bir formül üzerinde duracaklar diye düşünüyorum. Ya da rejim demokratikleşmeye zorlanacak. Bizim "ilkeliler" ne yapacak ben de merak ediyorum :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Herkes neden tek taraflı bakıyor?Esad'ın da karısı,çocuğu var Allah ayağına dolaştırmaz mı?Bu adam Allah'tan korkmuyor mu?Bir şeylere canı çok yanmış ki böyle yapıyor.Tamam çok ölü oldu,kayıplar büyük oldu ama ben tek yönlü bakmak istemem olaya.Yaptıklarının arkasında ne gibi bir neden var Esad'dan dinlemek isterdim.Onun yönünden de bakmak isterdim.Ama işte...

0|0
    0|0
    • Esad'ın yaptıklarını değerlendirirken orda bir savaş olduğunu ve kendisine karşı silahlı mücadele başlatılmış olduğunu unutmamak lazım bence. Sanki sadece Esad silah kullanıyor diğerleri çiçek atıyormuş gibi konuşuyor bazıları gıcık oluyorum

• tarafsız bakabilen birilerinin olmasına sevindim

• Tarafsızım ama muhaliflere daha çok kıl oluyorum

0|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 3

• Bunlar basdan daha Seriat icin kafa kestikleri herkes biliyordu. ABD'de biliyordu, AKP'de biliyor, tamamen cahil olmayan herkes biliyor.

Ben Esadi bastan daha destekliyorum. Orda kafa kesen teröristlerin 80% Suriye vatandasi bilem degil. (Ciddi söylüyorum terristlerin 80% Suriye vatandasi bilem degil).

ABD ve Israil yöntemi. Ülkeye teröristleri sok, ülkeyi böl kirilmis bir ülkeye sonra gir topla ne toplamak istiyorsan.

Bu yöntem düz savastan daha ucuz. Bi iyi yan etkisi daha var. Bu ülkeler birdaha gelisemez.

Ancak Laik ülkeler Bilimsel ve Kültürel alanda gelise bilir. Müslüman ülkeleri böyle bozarak Müslümanlarin gelismesini engelliyorlar.

Kötü olan Seriat isteyen yobazlar bu ABD planinin farkinda degiler.

0|0
    0|0
  • Beyler bayanlar,

Bilmiyorum siyasetten ne kadar anlıyorsunuz ama El-Kaide'nin güdümünde bir devlet, rte hükûmetinin bile hoşuna gitmez. Hatta El-Kaide'yi istemeyecekler arasında ilk sırada bile yer alır tayip. Daha düne kadar ÖSO ile El-Nusra(El Kaide) çatışıyordu. Bu birleşme haberleri tamamen ayak.

0|0
    0|0
  • Ya esaddan daha az sesleri çıkar hiç değilse gönderilen herhangi bir askerde kafaları kopartılır susturulur ama esad a dokundun mu savaş çıkar

0|0
    0|0
Yükleniyor...