Egosantrik bir kadın olmasaydım, Ondskan'ın Erik Ponti karakterini idol kabul edebilirdim Vol-2

Ondskan şiddeti çok yönlü hissetmiş, aynı anda kast sistemi, faşizme direnebilmiş Erik Ponti'nin , filme adını veren ''saf şeytan'' kimliğiyle yüzleşmesini anlatır

XXXXX Film de ''evil'' yani şeytan aslında güçtür XXXXX

*Okulda söz hakkı olan konsey üyesi öğrencilere şiddet ugulayanlar okuldan atılır okulun yetki verdiği konsey üyeleri bu gücü diğerlerinin üzerinde kullanırlar.

*Erik 'in babası, baba olmanın verdiği güçle yine aynı şekilde oğluna istediği an şiddet uygulayacak, gücün sürerliğini sağlıcaktır.

*O yıllarda ''Üstün Irk'' , yine aynı şekilde farklı ırklara şiddetle fikirleri empoze etme yolunu seçmiş ve gücü faşizmle sağlamıştır.

Bahsettiğimiz şiddeti, Eric Fromm 4'e ayirir:

1-Oyuncu ( yıkım amaçlamaz, gövde gösterisi )

2-Tepkisel ( şiddete karşı, şiddetle kendini koruma )

3-Dengeleyici ( yaratmayan insan, yok etmek ister)

4-Kana susamışlık ( bildiğimiz fiziksel şiddetin üst aşamaları )

Bu 4 türle de karşılaşan Erik, aynı zamanda diplomasinin de karıştığı şiddetle de yüzleşmiş ve sonunda O da içindeki şiddeti bastıramamıştır.

** Faşizme direnen Gandhi timsali Ponti bile, sonunda dayanamayıp kana susamislik evresinde debelenirken , kışkırtmalara ve egosantrik yapima ragmen benim tepkisel siddet aşamasında kalıyor olmam , beni üstün nitelikli bir birey yapmaz mi?

Güncellemeler:
dizimag kültürünüzü, fake hesaplarınızla beraber sorularıma taşımanız ,çok ciddiye aldığınız bu sitedeki son anlarınız olabilir. be careful

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• tamamına bakınca güç sadece şiddete dönüşürmüş algısı var, sembolik anlamda, erikin babası gücü farklı şekilde kullanabilirdi, çoğunluğun durumu normal kabul edeceği için böyle bir durumda muhtmelen filim değerini yitirmiş olurdu, tura gelen paranın değerini yitirmesi gibi bişy, normal dediklerimiz nekadar normal, bence buradaki açmaz bu, şaka şaka :) yazını beğendim bunu demek iştemiştim sadece :P

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• ne diyon bacım :D

1|0
    0|0
  • Aslına bakarsan kesinlikle monicaya bakmalısın, bennaptım yakın arkadaşımdır ve rica etti.

Sana bir şeyler anlatıyım, eğer bu kadar doluysan, tartışmaya açık olmalısın.

Olayı çözememeye başladığında kaçman çok patetik.Bennaptımın sana anlatmak istediği şeyde bu her şeyden biraz alıp kültürlü olamıyorsun ne yazık ki, tıpkı monica gibi.

1|0
    0|1
  • ne içtin sen kardeş :)

1|0
    0|0
  • Çok üstün bir bireysin canım...Bir tanesin...Bir numarasın...Tanrı olmasaydı tapılacak kadındın...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Seni To Rome With Love'daki monicayla özdeşleştiriyorum.Alec Baldwin'e canlandırdığı John karakterine tamamen katılarak tabi.

2|0
    1|3
    • öfke kontrol konusunda johnu , aşiftelikte monicayı deviricek kapasitemle tanışmak istediğin aşikar .

yalnız her zaman bu kadar şanslı olmayabilirsin .

• woody nin personal check muhabbetindesin

ben frequency response characteristics kısmındayım. bana tatmin edici şeylerle gel

• Bir insan böyle bir muhabbette engellenmez, alter egon bu olayı çözemiyor ne yazık ki !

• özgüvenini ve ego fazlalığını sevdim bendensin +1

1|0
    1|0
  • peki bu bizi "ama öğretmenim önce o vurdu" cümlesinin sarfedildiği yıllara geri götürmez mi?

1|0
    0|0
    • mevzu sadece ergenleri etkilese neyse. aileler, yönetim hepsi içinde. filme dönersek 2.dünya savaşı ve faşizm etkileri dönemsel kalmamış , bugün hala devam ediyor. yani 50 yaşında politikacı da öğretmenim önce o vurdu kafasında, 8 yaşındaki çocukta.

• kısacası tepkisel şiddet üst bir basamak değil yavrum sorry :/

seni üstün kılan farklı özelliklerin var :*

• Ponti Gandhi sanılırken , evil kimliğiyle şiddette son evreye gelmiş, bense tüm masumiyetimi sırtlamış 2.evrede kalmışım. burda üstün olan şiddet değil, karşılaştırma verileri.

Ponti beni idol seçmeli beyb :*

Yükleniyor...