Onu sevmeli miyim yoksa nefret mi etmeliyim?

Her gece onu görüyorum rüyamda. Denizin kıyısında, kumsalda oturmuş dalgaların bedenine çarpışını izliyor. Gülümsüyor bana, elini uzatıyor. Yanına gideceğim esnada uyanıyorum.

Onunla ilgili gördüğüm rüyalarda hep aynı şey, hem dahil hem hariç gibiyim rüyaya. Hiç tam bir hakimiyet kuramıyorum. Arkadaşlarım, onun bilinç altımdan hızla silindiğini ve onu unutmaya başladığımı söylüyorlar.

Ben onu unutmak istemiyorum. Onu böyle hatırlamak da.

Ondan nefret ediyorum çünkü her zaman daha iyisine sahip olmak istediğini düşündürdü bana, onu seviyorum çünkü sahip oldukları ve olacakları arasında en iyisinin daima ben olacağımı söylerdi. Ona karşı ne hissetmem gerektiği konusunda kafam allak bullak.

Onun ne hissettiğini, kendi hissettiklerimden daha çok önemsiyorum. Ama hissettikleri hep bir gizem, bir sır gibi geliyor. Şu an mesela, "benim yanımda olmayı ister miydi?" sorusuna cevap alamıyorum. Eğer duygularından net bir şekilde emin olsaydım, bunu bilmek zor olur muydu? Hayır.

"Senin değişmeni istemiyorum, olduğun gibi kal" derdi, bunu duymayı özledim. Kendim olmayı özledim. Şu satırları ağlayarak yazıyorum, çünkü gün içerisinde bunu yapmaya bile vaktim olmuyor. Kendimi bom boş hissediyorum. Vermem gereken tepkileri verecek güce sahip olamıyorum çünkü.

Korkuyorum, bir gün onu tekrar görememekten, bir gün asla bir birimizin ellerini tutamayacak olmamızdan, bana olan duygularının bitmiş olmasından ve her şeyin çok geç olmasından korkuyorum.

Ona seni özledim dersem bana vereceği tepkiden korkuyorum, ona layık olamamaktan korkuyorum. Bir adım atarsam her şeyi mahvetmekten korkuyorum, zarar görmekten, zarar vermekten korkuyorum. Umduğumu bulamamaktan korkuyorum, hak ettiğime sahip olamamaktan.

Hayatımdan böyle yavaşça sıyrılıp gitmesi içimi parçalarken, ağzımı açıp tek laf edemediğim için, hem kızıyorum kendime, hem böylesi daha iyi her ikimiz içinde diyorum.

Gülüşünü özledim, göz yaşlarını akıttığında gözlerinde gördüğüm sevgiyi özledim.

Kalbimin yeniden çırpındığını duymayı, ve onun ölüme terk edilmemiş olmasını ummak istiyorum.

Ama o kadar yanlış yaptım ki, yani ailevi problemlerim hayatımdaki bütün problemleri ona yansıtarak, bu ilişkiyi daha laçka bir boyuta taşıyarak.

En sonunda kökten bitirdi ve gitti. Eğer içlerinizden biri bana haksızsın, durumu kabullen derse bunu anlarım. Eğer biri bana haklısın derse ve ondan nefret etmem gerektiğini söylerse bunu da anlarım, fakat söyleyeceklerinize çok ihtiyacım var.

0|0
6|7

En İyi Kız Görüşü

• Hayatın sana sunduğu şeyleri yaşamak zorundasın.Aile sıkıntılarını ilişkine yansıttığın için bu ayrılma nedeni olmuş gibi geliyor sana ama sadece tek neden bu değildir onun kendisindende kaynaklanan sıkıntıları vardır bunalrda üzerine vesile olmuştur.Sende kendini suçlu hissetmeye başlamışsındır.Tek taraflı düşünme ve yaşaman gerekeni yaşa.Bunu yapmasaydım ayrılmazdık deme nasıl şekilde ayrılacağınızı bilemezsin hayat insanın karşına çok farklı şeyler çıakrtıro birde kaderinde o insan yoksa eninde sonunda yine yollarınız ayrılıyor sen istediğin kadar çırpın.Şunu unutma hayatımzıa giren her insan doğru olmasada bizi doğruya ulaştırmak için bir atlama taşı oluyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• onu zaten seviyorsun ve ayrıca nefret etmeni gerektirecek bir durum göremedim ortada adam sana zaten en iyisine sahip olmak istediğini düşündürmüş ama senin en iyisi olduğunu söylemiş. ayrıca sen ve o uyumlu değilmişsiniz hayata bakış açınız farklı o aradığı kişinin sen olmadığını biliyor ama istediği kişinin de sen olduğunu biliyor sen ilişkiyi yürütmek için kendini değiştirmeye kalkmışsın ortada bi emek var ama hatalı taraf ne sensin ne de o siz seviyorsunuz birbirinizi ama hayata bakış açınız farklı. ayrıca bu ilişkide biraz kusur varsa da o da sende başkalarıyla sorun yaşayıp ona kötü davranmışsın. bırak gitsin diyemiyorum ama engel ol gitmesin de diyemiyorum çünkü ya kendinden vazgeçip onun istediği gibi olacaksın bu ilişkiyi sürdüreceksin yada vazgeçeceksin tercih senin..

1|0
    0|0
    • o beni bırakıp gitti zaten

• ama en son ben nedenini sorduğum halde o bana cevap verme zahmetinde bulunmadı, bu da onun beni önemsemediğini ve sevmediğini göstermez mi? ben ona eğer elimi uzatırsam da o beni geri çevirirse bu benim için çok daha üzücü bir durum olur.

• ama en azından birşeyleri düzeltmek için denemiş olursun için rahat olur üzülsen de..

• Hiç bir şeyden " NEFRET ETME".. yaz bunu Beynine...

Şimdi öncelikle sana şunu söylemem gerekiyor..." HAYATA HOŞ GELDİN...!"

Yazdıklarından şu sonucu gördüm : Herşeyin net olmasını istiyorsun, her konuda net ve emin bilgiler edinmen gerekiyor yoksa hareket edemiyorsun, her hata bir yıkım ve kayıba yol açıyor.

Yaşını bilmiyorum ancak haddime düşmesede bir kaç kelam etmem gerek:

1. Hayatta hiçbir şey net değildir, istediğin doğrultuda belli bir oran yakaladın mı harekete geçersin. Aksi durumda olduğun yerde elin kolun bağlı olarak sayarsın...!

2. Hayat sadece Siyah ve Beyazdan ibaret değildir ki, ikisinden birini tercih ettirebilesin. Bu iki renk arasında yaklaşık 1000 değişik ton da vardır ve hayatı yaşamak demek o tonlardan birine karar vermekten ibarettir.

3. Şimdi ve bundansonraki hayatında hiç bir zaman karşındaki insanın Aklından neler geçtiğini asla bilemiyeceksin, sadece tahmin edip o tahmin doğrultusunda hareket etmen gerekece.

4. Hayatınının Yşam Kalitesi tamamı vereceğin kararlarının Risk oranıyla doğru orantılıdır.

Bu yazdıklarımdan bişi anlamadıysan üzülme, bir gün bunları kendin farkedeceksin. Ha zaten biliyorum dersen de, Sana " Bilmen önemli değil, bildiğini uygulayabilmen, yaşayabilmen önemlidir..! " derim sana...kih..kih..kih...

1|0
    0|0
  • cidden baya uzunmuş biraz okudum..

ama yazılar bölümüne yazsaydın keşke soru oalrak degilde yazı olarak iyi giderdi..

0|0
    0|0
  • '' hak ettiğime sahip olamamaktan. '' Sanırım bir olay olmuş, insan kendisinin bir şeyi hak edip etmediği kanaatine ancak bir olaydan sonra varır. Ve ''kökten bitirdi'' demişsin, bu da bir olay olmadan olmaz. :) Anlatırsan daha yardımcı olabiliriz.

1|0
    0|0
  • Ne nefret et nede sev senin için en mantıklı olanı onu unutmaya devam etmek yılmamak.Hayat o kadarda uzun değil daha önünüzde güzel günler var.

1|0
    0|0
  • rüyalar tersine çıkarmış. birini sevgili görsen o senin düşmanındır. imkansızdır.

1|0
    0|0
  • ona yol vermelisin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Onu makul bir şekilde hayatından çıkarman 2niz içinde faydalı olur.

0|0
    0|0
  • Sevme artik nefrette etme..en iyisi umursamamamak

0|0
    0|0
  • Uykum geldi yazıyı görünce.

0|0
    0|0
  • bende bundan 1 /2 yıl önce buna benzer bir rüya görmüştüm sevdiğim çocukla ikimiz deniz kıyısındaydık birden dalgalar geldi uyandım ..sonra açıklamasına baktım uzun engellerden sonra kavuşacaksınız çıktı yorumu ve gerçekten 3 ay sonra hiç beklemediğim bir anda beni aradı kavuştuk ama ben devam edemedim eksik bir şeyler vardı ..)hiç bekleme deniz görmek iyidir sevdiğini görmekte iyidir bu rüya iyidir :)

1|0
    0|0
  • Hiç bir şey yapmasan da olur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...