Eleştirsel bir dille taklit edildiğinizde, hülasaya bakınca taklit edeni ''diye başlayan bircümle ele alınırsa

1- hülasanın öz olduğunu okuma yazmayı öğrenip ilkokulu terk ettikten sonra , platin tonlarını tutturmaya çalışırken okuduğunuz kadın dergilerinden öğrenirseniz soru da yer alan aynı anlamda iki cümlecik bu soruyu zaten baştan anlatım bozukluğu olan bir cümle haline getirir.

2- Eleştirsel dil kullanımı ile ironi dediğimiz bir dil kastedilirse( ki bunu aynı seviyede dahi olmadığınız insanlara kullanmazsınız ) yine hatalı bir anlatım oluşur keza seviyesine indiğiniz insanları betimlemek için yalın , düz , anlaşılır bir dil kullanırsınız , ironi yapmazsınız (çünkü ironiyi kaldıramayacağını bilirsiniz)

3- Bunların bütünü hiciv dir . Yalnız aynı kişinin hicvi algılayacak kapasitesi olmadığını bildiğinizden daha da yalınlaşır, hatta seviyeyi minumuma indirir , durumu bu şekilde betimlersiniz.

4- Taklitler asıllarını yaşatır mı? İllaki.

Taklit edilen insanların donanım, kültür, ahlak yapıları dikkate alındığında, taklit edildiğini iddia eden şahsın zaten taklite değer bir konum da olmadığını da rahatlıkla görebiliriz.

5- Soru şu :

İçerikte söz ettiğim tüm cümleleri tek bir şiiriyle ifade edebilmiş bildiğiniz şairler var mı ? Veya konuyu özetlemiş dizeler var mı ?

Yunus Emre'nin şu mısraları ne güzel anlatmış.

...''İlim kendin bilmektir

Sen kendini bilmezsin

Ya nice okumaktır ''...

Evet ister ilkokul mezunu ol kendini bil, ister doktora bitir kendini bil, sen kendini bilmedikten sonra diğeri yanlış anlamış ne önemi var , öyle değil mi?

Kendini bil kendini , önce kendini bil, yoksa ...

yoksaları tamamlamakta üzerime yoktur . Hiç üşenmem, sıkılmam, pes etmem, sen kendini bil, zaten senden yaşça küçük insanlar saygılı olmak adına ellerinden ne geliyorsa yaparlar.

Güncellemeler:
dilimden anlamayana kendi diliyle hitap etmek, benim için prensip meselesi.

seviyesine indiğim insanlar , seviyesizliğimden yakınıyorsa , sorumluluğu layığıyla yerine getirmişimdir.

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• teoride onun yaptığıyla aynı şeyi yapmış oluyorsun ki bu zeka gerektirmeden düz mantıkla yapılacak bir şey o yüzden iplenmeye de değmezsin. bence bunu göze alıyorsun .

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Yani ne demek istedin simdi?

0|0
    0|0
  • Bu soruya burada cevap alamazsın sevgili dostum.

0|0
    0|0
    • dostum, soru zaten sorunun üzerine açıldı. algılamasını beklemiyorum, insanlığa davet ediyorum, yok olmazsa, ozaman kapasitemle tanışır

• Cümlelerin çok güzel hoşuma gitti :)

• Bunu okuyan tıp da okur

0|0
    0|0
  • şu son güncellemen bana özlü bir sözü hatırlattı

unutma sevenler sevilenleri sevsede ... sevmek... ya nasıldı ya ooo :?

1|0
    0|0
  • Bir insan kendini bilince neye varır . Kendi eksikliğine

0|0
    0|0
  • teyzesi defterdar olan damda faytonla dolaşır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• hajdhsadsj <3 harikasın harikayım harikayız

hadi bakalım sıradaki soru gelsin . biz de yanıtlayalım

1|0