LÖSEV vakfına üye olmaz mısınız?

arkadaşlar onlara bir umut ışıgıda siz olmak isterseniz internetten online üyelik gerçekleştirebilir ve çevrenize bu konuda teşvik edici konusmalarda bulunabilirsiniz.

bugun e-mail hesabıma gelen bir yazı LÖSEV'den :

HERKESİN UMUDU OLMAK İSTİYORUM"

8 yaşında iken lösemi hastalığına yakalanan zorlu tedavisinde 3 seneden fazla direnen, tam iyileştiği sırada çok sevdiği annesini ve teyzesini trafik kazasında kaybeden Rümeysa’nın öyküsünün onun ağzından dinleyelim.

Babam inşaat işçisiydi. Bu canavarla 8 yaşında iken tanıştım. Bir devlet hastanesinde tedavi oluyordum. 6. ay sonra hastanede enfeksiyon kaptım. Tüm hastaneyi mikroplar sardı ve dışarı konuldum. Hasta hastane dolaşırken bize LÖSEV sahip çıktı. Tedavime Lösante Lösemili Çocuklar Hastanesinde devam ettim.

Ama O kadar iyi bakılıyordum ve o kadar çok ilgileniyorlardı ki tedavimin 3 sene sürdüğünü farketmedim bile. Mart 2008 de tamamen iyileşmiştim. Ama Azrail peşimizi bırakmadı 2008'deki bir trafik kazasında annemi ve teyzemi kaybettim. Bana yine LÖSEV sahip çıktı. Psikologlar, doktorlar, hemşireler, iyileşmiş gençler acımı paylaştılar. Hep yanımdaydılar. Dr. Üstün amcam hemen beni Amerika’ya kampa yolladı. Rüya gibi bir tatil yaptım.

Babam şimdi temizlik işçisi olarak çalışıyor. Bir küçük kardeşim daha var. Ben şimdi lise 3’e geçtim. Okul birincisiyim. Üniversitede hukuk veya psikoloji okumak istiyorum.

Hayatta güçlü olmak ve ayakta kalmak çok önemli. Babamın, kardeşlerimin, Üstün amcamın beni ne kadar çok sevdiklerini hissediyorum ben de onları çok seviyorum.

İnsanlara bir mesaj vermek istiyorum,

“Ben sizin de çocuğunuz olabilirdim. Tüm yaşadıklarım sizlerin de başınıza gelebilirdi. Önemli olan, bunlar başınıza gelmeden düşünmeniz ve merhametinizi göstermenizdir. Lütfen bağışlarınızı lösemili çocuklar için LÖSEV’e yapınız. Bir hayatta siz kurtarınız” Bundan sonraki yaşamımda, herkesin göz yumduğu, görmediği şeyler için mücadele edeceğim. Çaresiz zor durumdaki herkesin umudu olmak istiyorum. Çocukları ve sizleri çok seviyorum

“Rümeysa”

Güncellemeler:
arkadaşlar geçenlerde üye oldum bende 2 ay kadar oluyor.iş yerine yüklü miktarda takvim afiş foto falan yolladılar.mdürümden hizmetçilere kadar herkese dağıttım hepsi çok mutlu oldu.onlarında bir çogu üye olmak istediklerini ilettiler lütfen destekleyip teşvik edelim LÖSEV ailesine katılmaya herkesi.
arkadaşlar özür dileyerek bir güncelleme daha yapıyorum 5 yıldız verin ki yukarda kalsın soru ve görmeyen arkadaşlarımızda görsünler belki katılan cıkar aramıza yeni.

1|0
25|17

En İyi Kız Görüşü

• Ben de bir şeyler yapmak isterim. Size sormak istediğim birkaç şey var. Aidat dediği yıllık ücret mi? Bir de ben doğuda bir şehirdeyim, acaba onlara ne kadar yardımcı olabilirim ki? Mesela bir lisede öğretmen ve öğrencileri bilgilendirebilirim aslında, onları da teşvik edebilirim. Gönüllü üye olduğumda benden ne gibi beklentileri olacak? Bilgi verirseniz sevinirim, çünkü beklentileri karşılayamazsam üzülürüm. Teşekkürler. 5*

0|1
    0|0
    • yıllık hesabından sadece 20 tl tahsil edilcek sana broşür dergi takvim vs göndeirlir ankaradan onları cevrene dağıtıp bilinçlendirebilirsin. :)

• Amin inşallah :) Dilerim çok kişi destek olur.

• Ödemeyi nasıl yapıyoruz?

Kızlar Ne Diyor 24

• Ben oldum.Buradki experlerimi oraya bağışladım ve böyle bir mail banada geldi ve kurbanda ve kurbanın haricinde onlarla iletişimde olmayı düşünüyorum :).Hayırlısı .

2|1
    0|0
    • aaa nasıl bağış yaptın experleri bende yapmak istiyorum

• Ahaha.

"Duydumki site yönetimi ben hesabımı kendim kapatırsam 3 ust uste her gün herkese 100 xper verecekmiş."..

Güzeldi. :))

• Bazen insan kendiyle alay edebilmeli Lupus :).Aşağıda yazdığın uzunca yorumunun hepsini okudum.Bazı değindiğin noktalara katılıyorum bazısına katılmıyorum ama yönetimin böyle bir şeye adım atması beni çok mutlu etti.Ona karşılık uzunca bir yorum yazmak isterdim ama malum belirli miktarda harfler kullanabiliyoruz.Umarım bazen kendimizin dışında birileri düşünürüz.Hayırlı uğurlu olsun.

• Guzel yuregine saglik capulcularincapulcusu "karanliga kufredecegine bir mum yak" diye haykiriyorsun sanki bu soru ile.

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim küfredenlerde olur elbet ama mum yakanlar sadece aydınlığa kavusanlar olacaktır.

• Aydinlik ve guzel gunler sadece hakedenlerin olucak:), umut dolu yarinlar icin bir mum da biz yakmisiz cok mu...

Tum Lösev calisanlarina, Lösev e destek olanlara sevgiler ve saygilar. <3

• yanlışlıkla 1 yıldz verdm sonra düzeltemedim ya, hakkaten ne yapmamız lazım ben küçük bir şehrde yaşıyorum mesela gönüllü olmak için buradan yapılabikcek bişi var mı

0|1
    0|0
  • Eski işyerinden bir arkadaşımın oğlu henüz 5 yaşında ve şu anda Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde tedavi görüyor dün kan verdik onun için , hasta olan herkese Allah şifa versin .

0|1
    0|0
  • Gönüllü çalışılabilecek en iyi yerlerden biri, ben de bir ara hasta çocukları ziyarete giden bir grupla beraberdim. Ama sağlam bir psikoloji lazım

0|1
    0|0
  • buradaki en duyarlı soru olmuş teşekkürler . Ben de elimden geleni yapmaya çalışacgm umarım bir faydam dokunur:(

0|1
    0|0
  • ben bağıçcı olmak için araştırmaları yaptım kullandığım ilaçların etkisi geçtikten sonra belki bir hayat kurmarma ümidi ile dönor olmayı istiyorum. sizin bir anlık çekeceğin bir iğne acısı belki de bir çocuğum hayatını kurtaracak...

0|1
    0|0
  • Tabikide üye olunmalı bizler daha çok bilinçlendirmeliyiz toplumumuzu ama biz vicdanlı insanlarız ve eminim birçok insan birçok yardımda bulunuyordur kan,ilik veya maddi her ne olursa olsun yardım bekleyen kişilere elimizi uzatmalıyız..

0|1
    0|0
  • duyarlılığın ne kadar güzel umarım bizde bir umut ışığı olabiliriz onlara

0|1
    0|0
  • Üyeliğin şartları nedir? bende olmayı isterim .

0|1
    0|0
  • üye oldum.. kan bağışıda yapabiliyoruz değil mi.. bu sitesinin en iyi sorusuydu teşekkür ederm

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim,bağışcı olmakla ilgili bilgilerin tamamını site ve site yetkililernden öğrenebilirsiniz.

• :) sayende iyi bir iş yaptım ilk defa. bide bu oprganızasynlara falan katılabılır mıyız yad cocuklarla ilgilenebılır mıyız?

• tabiki istersen Lösev in çocuklar için kurdugu köyü de ziyaret edebilirsin :)

• Yaşamayan bilemez zor bir durum gerçekten,Allah hepsinin yardımcısı olsun :(

0|1
    0|0
  • Ks bunun için birşeyler yapmalı ks tişörtü olayı çok saçma.

2|1
    0|0
  • seni bu duyarlılığından dolayı tebrik ediyorum.önyargılı davrandığım için özür dilerim her çapulcu bir değilmiş

0|1
    0|0
  • nasıl üye olacağız ?

0|1
    0|0
  • üye olunca neler yapıyoruz mesela biliyo musun ?

0|1
    0|0
    • örneğin okul işyeri ya da mahallende lösev'i tanıtıcı broşürler dağıtabilir,etkinliklere ve gezilere katılabilir,bağışcı olabilir,oradaki minik kardeşlerimizi ziyaret ederek destek olabilirsin.

• teşekkürler. üye oldum elimden geleni yaparım

• umarım herkes sizin gibi bu konularda duyarlılık gösterir bende üye olucam. ayrıca teşekkürler

0|1
    0|0
  • duyarlılıgınız icin tesekkurler, uye oldum..

0|1
    0|0
  • Bilgilendirme icin tesekkurler...

Uye olup elimizden ne geliyorsa yapariz isallah...

0|1
    0|0
  • nasıl üye olabiliirm nerden? yazı çok uzun okuyamadım

0|1
    1|0
  • Gözlerim doldu.

Üye oldum az önce.

0|1
    0|1
  • herkes başıma gelmez benden uzak sanıyor ama yanılıyo bigün uyandıgınızda ummadığınız bişeyle karşılaşıp hayatınız altust olabilir onlar gibi hiç bişey uzak değil unutmayalım bende büün bunları tümörle mücadelemde öğrendim hastaneden ilk çıktığımda yaptığım bıraya üye olmaktı...

0|1
    0|0
  • tum yil boyunca 20 tlmi cekilecek bankadan?

birde yurt disindayim, yinede uye olunurmu ?

0|1
    0|0
    • yinede üye olabilirsin yılda bir kere 20 tl tüm yıl boyunca değil :)

• cok iyi :) tesekur ederim, peki abone gibimi olunuyor ? yani her yil mi cekilecek bildirim gelmeden

• bunu yeni gördüm de ilik bağışı yapmak istiyorum ama çanakkalede numune alacak hastane yok bilemiyorum izmire falan gitmeyi düşünüyorum ya da çanakkaleye yakın bir birim var mı bildiğiniz

0|1
    0|0
    • LÖSEV'in sitesi üzerinden bilgi edinebilirsin bu konuda sana detaylı sekilde yardımcı olcak arkadaslar ve doktorlar mevcuttur sanırımşu anorda.tebrikler bu arada.

Erkekler Ne Diyor 17

• Cok yakinda KizlarSoruyor.com uyeleri Xper puanlariyla LOSEV bagisi yapabilecekler. Bu konuda LOSEV'le gorusmelerimiz suruyor. Tesekkurler bu guzel soru icin capulcularıncapulcu

32|32
    1|3
  • Ben üyeyim en çok çalışmak istediğim yerdir orası

3406 boş mesaj yollayarak destek olabilirsiniz 10 tl dir ücret sizin için az bir meblaa ama onlar için bir umut ışığı

2|2
    0|0
  • Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki, fevkalade bir Günün Sorusu.

Ama ardından da şunu söylemek istiyorum ki, sorun uzun, bu yüzden bu kafalarını teknolojiyle dağıtan genç nesiller bunu okumaz.

Okumaya alışık değil onlar, aşk meşk sorularında kafam kadar paragraflar okurlar ama iş böyle sorulara gelince okumayı bilmez zihniyetler onlar.

İnan bana bu KS zamanım boyunca rastladığım en güzel, en yararlı, en yardımsever ve en farkındalık yaratmak isteyen soru bu.

Ama şunu anladım ki, 'yanlış platform'.

Yani şu yazılanlar var ya, onlarda sadece havada asılı kalacak.

Bu yazıyı sigara içerek okuyan insan, bir sonrakisinde yine o parayı sigaraya yatıracak.

Aptal herif hayat kurtarmayacak, hayat öldürecek.

Kendisini öldürmeye bu kadar can atan kişi nasıl hayat kurtarsın?

Komik..

Tekrardan diyorum, bu güne kadar gördüğüm en güzel soru ama, hem platform yanlış, hem de bu millet denilen geri kafalılar nefes aldığı sürece bu yardımseverliği onlara aşılaman yanlış.

Bir kere zaten aşılayamazsın, o da ayrı bir mesele de..

Yapı gereği.

Adamın teki altta yazmış mesela; " LÖSEV de çapulcular varsa ben oraya yardım etmem. " gibisinden..

Ya bu kadar sığ düşünce tarzı mı olur!

Adam senin nickinden "Bu adam çapulcuysa, ve LÖSEV'i destekliyorsa, demek ki LÖSEV de çapulcuların derneği" falan fişman bir kanıya varıyor.

Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.

Herneyse.

Bu yazdıklarımın da hiç kimseye yararı yok, tıpkı senin yazdıkların gibi. Fazla uzatmanın manası yok. Suya yazıyoruz sadece.

Sevdiğim bir laf var, onu birazcık değiştirerek size uyarlamak istiyorum.

"Biraz insan olun diyeceğim ama, sizi de zor durumda bırakmak istemiyorum."

4|1
    0|0
    • platform acısından farklı ve üye oldugumuz forumlarda vs yerlerdede paylaşabilirsek bu yazıyı gerçekten fevkalade olur çünkü ks de takılmayan kişilerde görebilir ve bağış yapabilir.güzel düşünceleriniz için cok teşekkür ederim kardeşim.o söylediğin çapulcular varsa ben yokum diyen arkadaşa bnde üzüldüm düşünce yapısını derinleştirmeli ama olsun herkesin gözümde cok değeri var benim.herkes insan en nihayetinde.çok teşekkür ederim.

• teşekkürler, zaten uzun zamandır daimi üyeyim... :)

Elinizden geldiğince bir çocuğun elinden tutar, maddi manevi destekte bulunursanız, yani hüznüne neşe katarsanız, onları sizden mutlu edecek başka kimse olmadığını göreceksiniz. Hayat dolu gülüşlere...

0|1
    0|0
  • oldum kardeşim... ne zaman bilgi gelir? maddi tam olamasakta organizasyon vesaire katılmak istiyorum. pazar günleri aylak aylak gezmektense bu durumlara fiziki bir durumda yardım etmek isterim...

0|1
    0|0
    • en kısa sürede sana takvim broşür poster vs gönderilir kardeşim.etkinlik yerleri ve zamanlarıda sitede vardır cok sağol :)

• duygu sömürüsü bunlar.. yobazlıktan başka bişey değil vakıflar..

lösemililer bu tip vakıfların umrunda bile değil. 10 yerden geliri vardır 1 kişiye yardım ederler, 10 kişilik reklam yaparlar. bu vakıfların gelri-gider hesabını, neyi nereye harcadıklarını sadece Allah bilir.

0|2
    3|3
  • Başarili bir soru ve güzel olmuş tebrik ederim ben de elimden geldigince lösev olsun veya tofd olsun gereken yardimi ve ilgiyi göstermeye çalışıyorum.Herkes duyarli olsa bu konuda insanlar bilinçlense daha iyi bir gelecek hazirlayabiliriz bu yavrulara.

0|2
    0|0
  • para söğüşlenmiyorsa yerine ulaşıyorsa neden olmasın

2|3
    0|0
  • bana lösev sms nosunu yolalaya bılırmısınız yardım

0|1
    0|0
  • ben uyeyim ve cevremedeki insanlarida uye yapmak icin ugrasiyorum , bu ve bunun gibi faaliyetlerde umarim toplumumuz daha duyarli olur

0|1
    0|0
  • Herkes 20 liracık bağışlasa yüzlerce çocuğun yüzü gülecek . İki paket sigara parası.

0|1
    0|0
  • 3 senedir aktif bir üyesiyim herkese tavsiye ederim. İnsanlara yardımcı olmak insana, insan olduğunu hatırlatıyor :)

0|1
    0|0
  • Boyle yararli bir konuya bir cevap dahi yok ama nerde sacma seyler var 100 yanit garanti yazik amk

0|1
    0|0
    • herkes böyle bir konu olunca kacacak yer arıyor sıkıcı geliyo insanlara ama olsun inadına yaymaya çalıscam bu konuyu ben

• üye olabilirim de de de... anla işte şüpheler şüpheler .. bir de senin nickini beğenmedim .. çapulcular varsa ben yokum

0|3
    5|2
    • arkadaş bu başka birşey ,çapulculara benimde anti patim var. çapulcular yakmak yıkmak maçlarda olay çıkarmakla meşgul fakat ,bu çapulcu başka çapulcu yakıp yıkmayan yardımsever çapulcu

• sen üye olma zaten, sizin gibiler yüzünden çapulcu olduk ne yazıkki ! şüpheleniyormuş, işte içiniz dışınız fesatlık kaynıyor

• ıhhh çokta tınn.. sinek mi vızıldadı ne.. çaulcular eksilesin

• Mantıklı olabilir ama bunun için kimsenin yazdığı gibi arkasında duracağını sanmıyorum...

0|1
    0|0
    • Lösev büyük ve köklü bir kuruluştur.bu konuda güveniniz tam olsun.bağışcılarıda lösev'e yakısacak düzeydeki insanlardır.sizide aramıza bekliyoruz. :)

• Tabiki olurum

Elimden birşey gelirse yapmak isterim :-)

0|1
    0|0
    • siteye girip üye olabilir kardeşlerimize nasıl yardım etceğniz konusunda fikir edinebilirsiniz :)

• Ok olurum böyle bir güzelliği burada paylaştığın için teşekkür ederim kardeşim

• üyeyim zatenn

0|1
    0|0
Yükleniyor...