Ailenizi sevdiğiniz kişiyle evlenmeye nasıl ikna ettiniz?

benim 4 yıllık bir ilişkim var sevdiğim adamın dürüst güvenilir biri olduğu konusunda hiç şüphem yok doğru ya da yanlış ne yaparsa söyler bna güvenimi sarsacak hiçbirşey yapmadı şu güne kdar birbirimizi çok seviyoruz .Fakat babam hiç razı değil bu evliliğe sevdiğim çoçuğun bir fabrikada çalıstığını bide memleketini biliyor . neden olarak ailelerin uyuşmadıpını söylüyor ki onlarda bizim gibi insanlar sanki biz padişah torunuyuz. o memlekette iyi insanlar yok diyo ki bizim memlekettede kötü insanlar var hatta ailemizde bile var demek isteddeğim her yerin iyisi kötüsü var. fabrikda çalıstığını maaşının az olduğunu ve bir mesleği olmadığını söyluyor ama bn fazla paranın huzur getrdiğini hiç görmedim ederin neyse giderinde odur elindeki 10 tl ile marketten 20 tllik alısveriş yapamazsın aşk karın doyurmaz evlendikten sonra geçim derdine düsersin diyor bn ömür boyu vidan azabi çekip üzüleceğime geçim derdi çekerim ki sevdiğim çocuğun bni kimsye uhtac etmeyeceğine eminim ama bunları babama söylemeye çekiniyorum aramızın bozulmasından korkuyorum ki annem hala görüşüyorlar demiş ve bababm benimle artk konusmuyor ilk konusmamda reddetti olmaz dedi ne yapacağım bilmiyoru ne olur yardım edin siz nasıl ikna ettini ailenizi ?

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• İşte sen adamın dibisin gerçek aşıksın helal olsun sana

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Helal olsun sana bravo.
    Evlenmek gibi aciliyetiniz yoksa hemen üzerine gitme zamana bırak. İnce ince işle.
    bir şekilde çocukla sohbet ettirmeyi dene çocuğu tanıamadığı için böyle konuşuyordur. Senin onu nasıl sevdiğini anlamamış. Kendisi nasıl evlenmiş annenle onu iyice öğren aşk evliliği ise ordan gir konuya. Acele etme acele ettikçe yanlış bişey yapabilirsin. Başka aile yad akraba büyüklerinden yardım iste babanı ikna etmeleri için onlarla konuş onları tarafına çek.

0|0
    0|0
  • Sayın sorucu sen kendi cevabını kendin vermişsin sorun sadece babanın hayatı yanlış(aslında senin rahat etmeni istiyor.) düşüncesinden kaynaklanıyor. Babanı ikna etmelisin dediğin sebeplerden ötürü... Kalbini kırma babanın bedduasını da alma ama onu ikna et. Dediğin gibi para her şey değil ama biraz bir şey yani hiç parasız da olmaz geçim sıkıntısı bazen sevginin arasına kırgınlıklar sokabiliyor ona göre düşün karar ver.

0|0
    0|0
  • bak güzel kardeşim..4 yıla yazık etme geç karşısına konuş aranız falan bozulmaz koskoca adama derdini anlatacaksın küsüp gitmez herhalde değilmi ? Ben hep bu olaya karşıyım benimde başıma geldi çok, ilişkinde aile 2.planda olacak !

0|0
    0|0
    • Küsüp gidiyor işte hala konustuğumuzu öğrendiğinden beri yuzüme bile bakmıyor görmemezlikten duymamazlıktan geliyor beni iyice aram bozuldu evdekilerle bni kötü birşey yapmısım gibi görüyorlar sanki sevmek günah severek evlenmek günah gibi davranıyorlar keendimi yanlız ve kötü hissediyorum

• bunu daha önce sordun cevapladık

0|0
    0|0
  • kaçarım karışamazsınız demelisin

0|0
    0|0
  • üzüldüm yemin ederim

0|0
    0|0
  • hangi fabrikada çalışıyo

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Böyle düşünüyorsun da karşındakinin değişmeyeceğinden ne kadar eminsin ?

Aileni ikna etmeden bir şey yapma

0|0
    0|0
    • hiçbirşeyin garantisi yok ki hayatta ama bir ömür vicdan azabı çekip mutsuz olacağıma bir başkasıyla evlenip sürekli onu düşüneceğime değiştiğine üzülürüm daha az acı çekerim

• mecbur kalmadıkça kaçmam ki. benim sorunnum kaçıp kaçmamak değil nasıl ikna edebilirim dediğim gibi hiçbirseyin garantisi yok denemeden bilemeyiz hiçbirşeyi

• aile her zaman garantidir.

• Anne baba rızası çok önemli onlarda çocuklarının geleceğinden korkuyorlar ışte o kadar yıl baltık büyüttük kaderleri kötü olmasın diye uğraşıyorlar. Ama gerçekten de güveniyorsan iyisine kötüsüne razıysn bırakmayacaksn tabi bir şekilde al karşıma konuş ve ikna et. Ama rızalarnı almadan da bir ise kalkışma sakın yoksa mutlu olacağı varsa da onların rızası yok diye yine mutsuz olursun. Çok zamanını alacak olsada gönül alacaksın en sonunda bu yüzden pes etme.o gün düğünün olduğunda herkesin seninle birlikte olduğunu görmek her şeye bedel. Razı et seni isteye isteye versinler

0|0
    0|0
    • bende öyle olsun istiyorum ama olacak gibi değiller çok egoistler sanki dünya onların herkesi küçük görüyor ve ön yargılı dvranıyorlar o kadar üzülüyorum ağlıyorum neyin var bile demiyorlar hatta az bir tartışma olsa aramızda ağza alınmayacak hakaretler ediyorlar oysa bn sadece sevdim . evden git diyorla of çok zor bir durum bn tek kızım ailemin üzlmesini hiç istemm onların yuzunu asagıya egek istemm ama anlamıyorlar işte

• Çok zor bir durum olsa gerek. Yine de hakkından hayırlı olanı iste Allahtan sonuçta hakkımızda neyin hayırlı olup olmadığını biz bilemeyiz. Allahım yardımcın olsun yine de

• amin teşekkür edrim yorumun için

• Allah yardımcın olsun inşallah herşey tatlıya bağlansın inşallah...

0|0
    0|0
  • Böyle gerçekten seven insan herşeyi yapabilmeli

0|0
    0|0
Yükleniyor...