Orjinal renginizin başkasının üstüne bol geldiğini gördüğünüzde...

Paniklenmesine gerek yoktur bu bir yana, elestirisel bir dil ile taklit edildiginizde hulasaya bakınca taklit edeni icten ice ezdiginiz anlamına mı geliyor ?

Peki ya bunu yasca kucuk biri yapıyorsa? orjinalliginizi idol olarak benimsemis olabilme ihtimali sizce %'de kactır ?

Not: Bu denli subliminal mesaj ile takdir edenlere tesekkuru borc bilirim :)

Dipnot: Gizli cevap acık, bas koseye buyur sinsican

Güncellemeler:
Bence, kisi idol aldıgı nesneyi, kisiyi taklit etmeye calısırsa zararlı cıkabilir cunku baskasının ayakları ile yurursek hedefe kisiden once varmamız mumkun degil ozet;

Taklitleri asıllarını yasatır.

0|0
6|9

En İyi Kız Görüşü

• Taklit edilenin yanına bile yanaşamayacak erdemsizlikte şeyler görüyorum.

Bu durumda yapılan aslını yaşatmak değil, aslının kalitesini bir kez daha kanıtlamaktır.

Boşa çekilmiş kürekler...

2|0
    0|0
    • 'ortam aykırısı' durum oldugunda taklitlerden kacmak mumkun degil de, bunu elestirir gorunumu altında asikar yapanlara gizleyecek zekası olmadıgı icin cok uzuluyorum :(

: )

• Haha bu kadarını yapmayı becerebilecek olmaları bile şaşırtıcı değil mi hgfhdgf

• kahretsin! yine haklısın :D

Erkekler Ne Diyor 9

• Vay vay vay...

Eleştirel değil de eleştirisel...

kısacası değil de hülasa...

Altında yatan subliminal, orijinalliğinizi idol olarak benimseme,

Taklit ediliyor olduğunu düşünürken eziliyormu yavrucuk tripleri,

Bunun yaşı küçükse bana tapınıyordur herhalde ama yüzdesi kaçtır merakı...

Megalomanlığın doruklarında, orijinalliğin karmaşıklık olduğunu sanma basitliğinde...

Bence uslubunuz buysa ve biri sizi taklit ediyorsa dalga geçiyordur işin hülasası :))))

3|2
    0|0
    • Soruyu neden kisisel algılayanlara hitaben tesekkurumu ettim :)

• Yazmayı severim, laf yarıştırmaya bayılırım, lakin sabah sabah dingin bir denize bakarak huzur bulmayı yeğlerim. Sizi okurken yoruluyorum. Öğlenleri mutedil dalgalı geceleri çırpınan hatta fırtınalı denizi tercih ederim.

Araya girdiğim için özür ve iyi günler dilerim...

• Estagfirullah, ozurluk bir mevzu yok.Soru sordum ve olumlu olumsuz herkes ozgurce fikirlerini yazsın diye gizliye de acık bıraktım.

Bazıları gibi begenmedigim yorumlara kufur ile karsılık vererek sildirmek ahlakıma aykırı..

• Kişilerin çekememezliğinden ve geçmişten gelen kininden kaynaklı bir atılım olduğunu düşünüyorum. Kendi öz problemlerini toplum meselesi gibi yansıtıp rant sağlama çabası olsa gerek. Hayır sizde yapın tutan mı var bak ben yaptım noldu ?

1|0
    0|0
    • ahah :D yakıs olmus :))

• olmuş dimi :)

• Alenen begenildigi soylense bu kadar cekici gelmezdi zaten :) tesekkur ederim

• Taklit etmekle idol olarak benimsemenin arasinda fark oldugunu dusunuyorum.

Evet taklit edene bol gelecektir cunku taklit ve baskasina ait olani kendine uydurmak ne kadar uuydurulabilirki bu rengin ona olmayisi acikca ortada ve kisi aslinda bunu uydurmaya calisirken kendini ezmekte.

İdol olarak bunu yapmaya calisan ise onun rengini bol olacak sekilde giymez izler takip eder sever ictenlikle yapar bunu amaci o rengi kendine yakistirmaktir ve zamani geldiginde giyer bol durmaz.

Kendimizden kucuk kisinin bunu yapmasini yuzdeye vuracak olursak yuzde sembolunun yanindaki rakam artar ve hatta kendi rengimizin iyiliginden suphemiz yoksa bu rengi onun uzerine gore prova etmek guzel bile olabilir.

1|0
    0|0
    • Yerinde sayıklatıp ses cıkarmaktan ibaret olmayan hos bir bakıs acısı..

• Yurur gibi yapmayan.

Yorumlarken ogreten.

• Kendi adima konusmadim cevap verirken.

Ogretmek de haddime degil.

• teoremsel kuramda söylediğin varsayımlar bir bakıma doğru olabilir fakat öznel birer düşünceden öteye gidemeyecekleri kanısındayım zira kişilik veya kişilik taklidi dediğimiz olay başlıbaşına bir halüsünatif etki ve özentiliğin boyut değiştirmiş bir türüdür zannımca.katılan yahut katılmayan kimseler de olacaktır bu fikrime cünkü bu da özneldir.bu arada subliminalizm kendi içerisinde karmaşık dallar şeklinde devam eden kısır döngünün sadece genel bir adıdır.sübliminatik davranışlar ve subliminalizm dediğimiz akım tamamen kişinin algılamasına bağlıdır zira bu olguyu herkesin bilmesini beklemek yersizdir ve yuzde 5 oranını geçemez sanıyorum.bu arada başkasının ayaklarıyla yürümek değil bizde ona el siki ile gerdeğe girmek denir.öptüm byee

1|0
    0|0
    • kaide deger ornekleri mevcut olmasa mevzunun halüsinatiflgine katılıyor olabilirdim..olumlu dusunebilmek ugruna algılarım degisebilir :)

• Bence kişi gizli bir hayranlık taşıyor olabilir :) Yada İçine kemiren bir kıskançlık :D

1|0
    0|0
  • hımm olaya birde iyi yönünden bakalım...kıskanılmak güzel birşey olsa gerek...şuna baksana bir kişinin idolüsün daha ne olsun...:) bence hayranlarını eleştirmemelisin...

1|0
    0|0
    • Hayranları elestirmek mi, Polyannacılık oynamak mı esas olan; 'kollarım kırıldı +olsun belki de kanatlarım cıkacak' :)

• ve başka bir hatun tarafından kıskanılmak ne hoştur acep diyor ve şener şen misali topuklar kıca vura vura uzaklaşıyorum

1|0
    0|0
  • aslına bakarsan yelpazesi geniş bir soru.hangi pencereden bakarsan onu görürsün.bir insana bol gelen ön yargı ve camur at izi kalsın..ve yargısız infaz hadi bunları yapanın rengi ne olmalı sizce.biri bir yıl hasretle beklesin diğeri renk değiştirerek kacsın gitsin..sonrada kendisinin bile inanmayacağı yalanları bıraksın.;)

0|0
    0|0
  • Her rengi kendine yakıştıran tek canlı var bildiğim: İguanalar..

Sitede de var mı onlardan şimdi?

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hiçbir şey anlamadım... Acaba aptal mıyım yoksa siz mi çok derinsiniz?

2|1
    0|0
  • vardı böyle atarlı bir ikizim.yazık yazıkkk dedim bu kadar da kişisel sapmalar gösterme.melek duruşuna aykırı kalmasın, şeytanilik ruhunda var senin demek isterdim.ama şeytan ile kol kola kalmasını yerinde buldum..

ne güzel ki örnek alınabiliyorum, kelimelerime varıncaya kadar istifa etmişliği vardır, belkide sömürmüşlüğü..stokları bitene kadar işe yarar.

1|1
    0|0
    • Kesinlikle :)

• hangi vakit? pek ks de asabi takılmam ben.bir olur pir olur.

• sanırım bir elemanın gırtlagına yapısmıstın, boyle biri yeri geldiginde tas ustunde tas bırakmaz.dogurudur

• İdol,fan guzel hislerdir tabi kirici olmadan. Yoksa hangimizin idolu,fani yok ki. İsin farkli boyutlarida var tabi onlara hic girmiyelim cunki ben insanlarda art niyet aramam,aramamaya calisirim ama aratirlar. :(

1|0
    0|0
    • evet.soruda da yazdıgım gibi, taklit gizli takdir etme seklidir :)

• kimmiş o çakma:Dgizli olarak gelecektim onun çakması olarak zincirleme isim tamamlaması gibi olmayalım dedim.

1|0
    0|0
    • en en en.. sorularındaki gibi 'o kendini biliyor' :D

• meraklı kedi rolüne bürünmek istemem sormuyorum anını:D

aszxaszx buldum ben senin kimden bahsettiğini.o bayanın sorusuna denk gelmiştim tarifi bana uyuyordu koca meme diyince ben olmadığımı anladım:D

• baskasıda mı var ouuu.. :)

• taklit edildim mi bilmiyorum ama sömürüldüm çok defa. dert diil bu da geçer ya HU.

3|0
    0|0
    • yok tatlım çok sakin ifadeler bunlar :)))) ben ağır konuşunca taş taş üstünde kalmaz :D

• Tabiki hersey gibi bu da gecer canım onemli olan somurgenligi yasam tarzı olarak benimseyenlere yeri geldiginde haddini bildirmek..

Yükleniyor...