Kaçıncı Kademe İnsan'sın ?

Sen Hakimsin ve Ceza vermekten hükümlüsün.

hans diye biri var ve karısını ölesiye seviyor. Karısı da kanser.

Ve bu kanserin ilacını sadece bir tane eczacıda var vede o da (misal) 1 trilyon. hans gidip eczacıdan ilacı çalıp karısını kurtarıyor.

Suçlu kim, Hakimsin ve sen olsan ne yapardın?

Not: Altıncı Kademe Birinden Cevap Gelene Kadar, cevap larınızı değerlendirmeyeceğim. ;)

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Cezayı veriririm kendisine göre doğru olanı yapmış olabilir ama karar verirken duygusal davranılırsa haksızlık olur adalet temeldir.Gerekçe ne olursa olsun kurallara esastır.

0|0
    0|0
  • isledigi suc geregiyle hak edilen cezayi verip, fakat caresizlik anina yani duygulari baskin oldugu icin ve bu sucu islemede kolaylik gosterdigi icin, bir cesit ''delilik'' insancil davranisindan dolayi sucu hafifletirdim, ve tazinat odeme gibi bir durum olmadigina gore hafifletilmis cezayi cekmesi gerekecektir... yinede tazminat odeyebilme olasiligini birakirdim hayir sever biri duruma el atmak istese gibisinden hadi oldu da biri yardim etmek istedi bu adama diyelimcesine

0|0
    0|0
  • ben olsaydım ceza vermezdim belki duygusal davranmış olurdum ama ceza vermek adaletsizlik olurdu suçlu adam değil hayat :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Adalet ve saygı gibi evrensel değerleri önemsiyorum ama büyük "a" ile yazılan adaletin olmadığını da biliyorum. Bu başlığına cevap olmuştur.

0|0
    0|0
  • Ceza vermekle hükümlüsün mü yükümlüsün mü yanlış mı yazdın

Kesinlikle ceza vermesi gerek hakimin. Orda duygusallık olmaz. Eğer hakimin parası varsa adama borç versin ilacın bedelini ödesin ve cezada vermemiş olur o zaman

0|0
    0|0
    • 6. kademe insan. Peygamber karakteri.

• :)) Doğru düşünebilmeişim demek. Aslında dinin öğrettiğine göre cevap verdim.

• maalesef suçlu burda görevini yapması gereken devlettir yasama organıdır yargı değil

0|0
    0|0
  • ilac senin eczanenden calindi 1 trilyonluk zararin var ve cocuklarin aç borclarin var ve cocugun olecek sen olsaydin hansi affedermiydin

0|0
    0|0
Yükleniyor...