Simit Sarayı olurmu, saraylı simit bana komik geliyor.

Her gün bizim tiyatro binasının ön sokağında simitçinin önünden geçerim. 1 ay kadar önce adını simit sarayı olarak değiştirdiler simitçi fırınının. Simit Sarayı yaptılar. Üzerinden 10 gün geçmedi dükkan mühürlenmiş. sonradan duydum ki Tarım Bakanlığı gıda denetçileri denetlemiş ve fare pisliği çıkmış unlarında. Mikrop kaynıyormuş diye koskoca sarayı mühürlemişler. Hey Allahım şu işe bak. Sarayı mühürlediler sarayın padişahı cariyeleri nereye gittiler acaba? :)

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben gülmedim ama yine de.

0|0
    0|1
  • bence az bıleyapmıslar para cezası yazsınlar buyuk mevla acmasınlar yha ınsanların saglıgıyla oynuyorlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Saray kelimesi o isim altında zenginliği temsil ediyor. Ancak bu zenginlik maddi değil, ürün çeşitliliği anlamında olan bir zenginlik. Elbette o ismi ilk kullananlar bu fikre sahiptir; sonrakiler genelde "kulağa yatkınlığı var ve müşteri çeker" düşüncesiyle bu ismi seçmiştir. Her ne kadar lüzumsuz bir espritüellik de olsa, güzel bir noktaya değinmişsin, cevabımız bu kadar.

0|0
    0|1
    • adam azmetmiş açıklamış tek tek helal :)

• ironi alaycı bir üslupla eleştirmek sanatıdır. her bir insan ironi yapamaz. ironik bir tarzda konuşmak ve eleştirmek bir sanattır

• Belli oluyor. Mana sanatındaki manasızlık da ayrı bir ironidir zaten. Saygılar.

• Simit sarayina marti atip kaçmak fikri geliyor benim aklima.Adrenalin iyi gelir bana.

1|0
    0|1
    • martımı? ne martısı kardeş?

• o zaman unutmadan ben de diyeyim, sana Kaya'nın selamı var.

• espri yapmak kadar espriyi anlamak ta zeka işidir. IQ su yüksek insanların esprilerini düşük IQluların anlamasını beklemek zaten üstün zekalı insanlara haksızlıktır. Söyleseydin senin seviyene göre espri yapardım.

Yükleniyor...