Yanında sevgilisi olduğu halde neden yanınızdaki kıza ya da erkeğe bakılır?

Hayatımda ilk kez birşey bugün dikkatimi çekti yanınızda erkek arkadaşınız var karşıdan kız geliyor ve kız erkek arkadaşınızın gözüne gözüne bakıyor ya da tam tersi karşıdan gelen adamın yanında hatunu var yinede sizi süzüyor, kızda sanki siz bakmışsınız gibi sevgilisinin koluna yapışıyor ama adam size bakmaya devam ediyor ya da karşıdan gelen kişi sizin yanınızdaki erkeğe bakıyor. hem de sizin ona baktığınızı bile bile erkeklere abaza diyordum yok vazgeçtim kızlarında abazaları varmış

Bunun nedeni nedir sizce?

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar birbirine bakar, bundan daha doğal birşey olamaz. Henüz yanınızdaki insana bakılması ve yanınızdaki insanın sağa sla bakması durumlarına alışmadıysanız, bir ilişki yürütürken çok zorlanacaksınız demektir.

1|0
    0|0
    • bırbırıne tabıkı ınsanlar bakar ama gozlerıyle soyarak yada arkasını bınkere donup bakarak degıl

• Açız yapacak bir şey yok. Şık şıkırdım giyinen kadın sayısı çok az olunca, eksik olan döne döne bakıyor. Böyle olmasa iyi ama bizim toplumda bu gelişmenin olabilmesi pek de mümkün görünmüyor.

• katılıyorum

Erkekler Ne Diyor 12

• Tam da bu konuyu açacaktım.

Mesela tek başınıza gezerken kızlar yüzünüde bile bakmaz. Ama yanınızda ortalama bir bayan olsa, kızlar size yiyecekmiş gibi bakar. Ben bazen kuzenlerle falan alışverişe çıkarım ara sıra. Bu dönemlerde kızların bi üzerime çıkmadıkları kalıyor yani. Ama tek başıma gezerken o kadarda istekli değiller. Neden?

Kızlar "erkek seçemediklerinden", seçmeyi beceremediklerinden, "hazır seçilmiş" erkeği iyi sanarlar. "Bu çocukta bişey var, var ki yanında sevgilisi var." anlayışıdır bu sadece. Hatta yanınızdaki kız ne kadar güzelse o derece çok ve detaylı incelenirsiniz. Sizin çok daha iyi bir sevgili adayı olduğunuza inanır karşı taraftan gelen kız.

Psikolojik bir yansıma mı diyeyim ne diyeyim bilemiyorum.

0|0
    0|0
  • nedeni gozun disarida olmasi :) herkesi kendileri gibi de sanabiliyorlar... bir de su var sen sevgilinleyken bakiyorlarsa once boydan bi sevgilini suzup sonra sana bakarlar... dunya guzeli de olsa, cik cik bak bodura kapmis boylu poslu cocugu iyy derler... kapilan mal daha kiymetli olur derler ya sanirim bunu insanlara uyarliyor bazilari

1|0
    0|0
  • Tamamen meraktır... Tutup elinizden almayacak ya, bakıyordur işte. Farkında bile degildir belki de

0|0
    0|0
    • donup donup bakması farkında olmadıgı anlamınamı gelıyor?

• bunu yapan 2 cins insan var bence. 1. si her önüne gelen karşı cinse bakanlar ki bunların adı malum abaza , 2. si ise yasak şeylerden haz duyan insanlar; ki bunların sayısınında az olduğunu düşünmüyorum çünkü yasak şeyler her zaman insanın ilgisini çeker.

0|0
    0|0
  • abaza kız olmaz mı billyy abaza erkeklrden farkı yok yanii...

0|0
    0|0
  • Şuan ki alternatiflerden yenge çıkmaz maalesef :)). Olursa ben sana özel mesajla haber veririm. Evet haklı çıktın diye :)

0|0
    0|0
  • Tek kelime salak adam değiller

0|0
    0|0
  • belki düşünüyorlar bu uşak bu kızı ve erkeği nasıl kendine bağladı diye

belkide ikisi bir birine çok yakışıyor yada bir tarafa yazık olmuş diye düşünüyorlardır

0|0
    0|0
  • Göz bu yapacak bişi yok. Güzele bakmak sevaptır :) çaktırmadığım sürece sorun olmaz :) :)

Anlarsa da napalım ufak bi 5 kardeş yeriz yani. :))

0|0
    0|0
  • Bakılmaz ve bakılmamalı zaten..

0|0
    0|0
    • orası oylede bakanlar neden bakıyordur sızce

• Bir başka soruya da aynı cevabı vermiştim benim gözümde sevdiğim dünyanın en güzel kızıdır ötesi yoktur benim için..Bir erkeğin gözü dışardaysa ya yanındakini sevmiyordur yada doyumsuzdur bence.

• çoğu erkek yada kız elindeki yetinmez günümüz insanı aç gözlü maymun iştahlı :)

0|0
    0|0
    • evet ıste ama neden ıllede sevgılısı olan hatuna yada erkege bakıyorlar abıcım ya:)al takıl dememızımı beklıyorlar:?

• elindekiyle karşılaştırmak için bencee :)

• Başkalarının kadını/erkeği daha çekicidir..

Park yeri gibi doludur çünkü..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Duruma göre değişir bu ..

yakışıklıysa güzelşe bakılır

ah ah diyede içinden söylenirsin niye ben dill o kız dersin...

bazen sadece gıcıklık olsun diye bakılır huzursuzluk olsun diye bilirsin onlar niye baktın kavgası yapacak birazdan

abazalık falan da diil bu oluyo öyle şeyler işte ya

0|0
    0|0
    • Kadınlar ekarte etmeyi sever ben de edilmeyi

• ıste benım sordugum o tıpler yoksa herkes yanından geçene bakar yanı masumcada olsa bakar

• eh işte lafımı soylerım ben ona tutamam çenemi falann

• ben farketmem pek biriyle gözgöze gelsem bakıyor diye düşünmem eşim sinirlenip agresifleşmeye başlar sen ne kadar çekici olduğunun farkında değilsin der o zaman anlarım birinin beni süzdüğünü yine yüz versem üzerime atlayacaklar diye söylenmeye başladığında da onu süzdüklerini anlarım

yani bana göre sadece göz refleksi

0|0
    0|0
  • Arzu edileni arzu etmek insanın doğasında vardir zaten doğasına tükürdüklerim!

2|0
    0|0
  • yanlış anlama bence ben şahsen bir çift gördüğümde erkeğe bakmamın sebebi bu kız nasıl birine aşık olmuş diyedir merak sadece

1|1
    0|0
    • yok yanlıs anlamamda o bakısının sınırı vardır yanı yanından geçerken gozunun ıçıne bakmazsın herhalde adamın yada arkanı donupte bakmazsın dımı?kastettıgım bu tıpler

• üzme kendini çocuk senin sevgilin sana ait yapma bunu

• yok normalde kıskanç degılım yanı bakılsın sorun degıl ama hanı bu bıraz saygısızlık degılmı aynı bıçım yanında hatunu olan bırı bana bakınca acıkcası ben bıle rahatsız oluyorum yanı

• benimde en sinir olduğum şey

0|0
    0|0
    • ılk kez bugun farkettım bu durumu harbıden gıcık otesı bırsey

• yanındakini kıskandırmak için yapıyor olabilir :S

0|0
    0|0
Yükleniyor...