Öğrendiğinizde ufkunuzu aydınlatan şeyler neler?

Detay şöyle oluyor yani ögrendiğiniz zaman ohaaa abi bu böylemiymiş aslında filan dedirten şeyler. Sizin böyle bir örneğiniz var mı? ben mesela eski çin'de günün zamanlarının, avrupa'daki görsel ve işitsel (gölge saati ve kilise çanları gibi) metodların tersine belli bir zaman içerisinde yanıp biten tütsüler kullanılarak koku ile haber verilmesini ögrendiğimde çinlilere saygım artmıştı. bir de ömer hayyam'ın üç bilinmeyenli denklemler üzerinde çalışırken bilinmeze arapça "şey" adını vermesi ve endülüs'ü emevilerden devralan ispanyolların "şey"i "xay" 'e çevirmesi.zamanla sadece ilk harf olan 'x'in kullanılması. siz de atın bakalım üç beş ufkumuz açılsın

Güncellemeler:
biride düzgün cevap verse olmazdı zaten ayıp olurdu. en düzgünü zigandı heralde teşekkür ettik zigan efendi
sorumu şenlendirenlere bir teşekkürü borç bileyim dedim.
fiji adalarından samoa adalarına doğru uçtuğunuzda-ki arada 500 km falan var- takvimde bir tam gün geriye gitmiş oluyormuşuz. harbiden bu iyiydi

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Mimar Sinanın Her eserinde ayrı bir şaheserlik mevcut hayretler içerisinde kalmamak elde değil.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• boğaz köprüsü, tüp geçit gibi İstanbul'un ulaşmını kolaylaştıran proje fikrinin 2.Abdulhamit'ten çıktığı

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• ben tarih öğrencisiyim. özellikle savaş ve savaş teknolojileri tarihine merakım vardır. 20. yüzyıl savaş tarihi favorim. 2 dünya savaşını araştırırken ilgimi çeken nokta : ALMANLARDIR. adamlar sanki bu dünyadan değil. ALMANLAR İLK BALİSTİK FÜZEYİ, İLK GÜDÜMLÜ FÜZE, DÜNYANIN EN BÜYÜK TOPU, İLK ROKET MOTORLU UÇAK, İLK JET MOTORLU UÇAK, DÜNYANIN EN İYİ TANKI. VE AKLINIZA GELEBİLECEK SAVAŞ TEKNOLOJİSİ ALANINDA BİRÇOK ŞEY ALMAN YAPIMI.

İŞTE BENİ ŞAŞIRTAN VE EN ÇOK MUTLU EDEN ŞEY, İŞTE BUDUR.

0|1
    0|0
    • Çok güzel bilgilermiş bunlar teşekkür ederim ama neden bundan sen mutlu oldun onu anlamadım. :/

• teşekkürler :)

• ne mutlu sana o zaman dostum :) sana katılıyorum. Bende ricalar ediyorum :)

• nicola teslanın elektriğin icadındaki çalışmaları

aslında ABDnin uzaya gidip aya ayak basmaması bunun film stüdyolarında profesyonelce yapılmış olması

0|0
    0|0
  • Enteresan bilgililer ufkumu felaket açar.

0|0
    0|0
  • Proc. ciliaris'lere lens'in kapsülü arasında ışın tarzında uzanan seri liflerin lens ekvator yakınına lensin pozisyonunu sağladığını anladığımda aydınlanmıştım,

0|0
    0|0
  • herşey yawq

0|0
    0|0
  • Bir ekşi sözlük sitesinden alinma bir soru daha neyse.Forever itü.

0|0
    0|0
Yükleniyor...