Son zamanlarda ateist eğiliminin artmasının nedeni nedir?

Son zamanlarda ateist eğiliminin artmasının nedeni nedir?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Edebince dini eğitim veremiyorlar, gençlerde atarlı ergen tribinde kuğullukları bozulmasın diye öyle takılıyorlar; net.

0|1
    1|0
    • iyi ama siyasi irade herşeyi dine göre şekillendiriyor

• siyasetin karışması çok saçma zaten. memlekette herkes müslüman olmak zorunda değil. Karışmamalılar.

• siyasi iradenin dini her alanda dayatmasının insanları dinden soğuttuğunu düşünüyorum

Kızlar Ne Diyor 5

• ınsanların ınanıp ınanmaması benı ılgılendırmıyo ınananada saygı duyarım ınanmayanada .. şu anyakın arkadasımda ateist . ben ınanıyorum o bana saygı duyuyor. o ınanmıyo bende ona saygı duyuyorum.

0|0
    0|0
  • Adam bakıyor ben müslümanım diye dolanan insanların yemeği halt yapmadığı şey yok,herkes dilde müslüman .

Hali ile yeni arayışlara çıkıyor .

Ateizm kucak açar direk

hayır yani git deist ol , agnostik ol , satanist ol illa ateist olacaklar anlamış değilim .

0|0
    0|0
  • çünkü yenı nesl de bır avrupa ülkesıne özentı var onlara göre müslümanlık gerı kafalılık

allah ıslah etsinn..

0|1
    1|0
  • Çünkü insanlar artık soruşturuyor. Merak ediyor.

1|1
    2|0
  • Teizm alttan çatırdıyor

0|1
    1|1
    • teizmle deizmin farkını söyler misin?

• teizm özetlemek gerekirse tanrının evrene müdahelesi olduğunu ve insanlarla iletişime geçebildiğine / kurallar koyabildiğine inanan akım. dinlerde teizm içerisinde yer alır. deizm ise peygamberlerin işlevine inanmadığı gibi, tanrının müdahelesi konusunda farklı yorumlarda bulunur. kimi deistler tanrı müdahele edebilir der, kimi edemez der vs

Erkekler Ne Diyor 4

• İsteyen istediğine inansın, ya da inanmasın.. Sorun o değil..

Sorun ateizmi sadece İslama hakaret sayan, kurdukları 2 cümleden 1'inde İslam düşmanlığı yapanlar..

Kendilerine en küçük bir abartılı eleştiri yapıldığında "inanmama özgürlüğümüze saldırılıyor" diyen bu tipler birbuçuk milyar insanın inandığı bir dine saldırmayı, hakaret etmeyi neyin özgürlüğü sayıyorlar çok merak ediyorum..

Son detay: İnternet farenin 2 nefes çekip "getirin uleyn o kediyi bana" diyebildiği bir bakire fahişeler diyarı..

Gerçek hayatta bırak ateistim demeyi bir ters bakışta besmele çekenlerin burada dine saldıran kamikazeler olması da bu yüzden.

0|1
    0|0
    • bugün internette dolaşıyorlar, gizli ateistler de sanılandan daha fazla, onlar da çok baskı altında ama onlar da birgün kırılma noktası yaşarlar

• Klasik cümledir.. En baba ateistin atarı uçak türbülansa girene kadardır.. İnançsızlığını yaşayacaksa yaşasın.. Ama başkalarının inancına sarkmadan, gölge etmeden..

Ya da sonuçlarına katlanabileceği şeyler yapsın herkes..

Türbülans sadece havada olmuyor sonuçta :)

• Din sömürüsü + Yapılan ahlaksızlıkları gizlemek için dinin kullanılması - arkasına sığınılması

0|0
    0|0
  • Bazi cevrelerin kaleyi icten fetih cabalari

0|0
    0|0
    • açar mısın? pek anlamadım

• Acalim ben 78 dogumluyum 26 yildir da esnafim 6 yasindaydim pazarda sogan satiyordum o zaman ne kurt bilirdik ne alevi ne cerkez gun gecti dunya dondu ranta hep senmi ugrasacaksin insanlarla ugrasanlar basti bam tellerine dis mihraklarda geldi ugrasiyor dinimizle olay bu cokmu acik oldu?

• ateist eğilimi arttı diyorsun ama chp hala %26 larda.değişen birşey yok.tespitin yanlış.

0|0
    0|0
    • ne alakası var CHPnin oy oranıyla, ben de Müslümanım aynı zaman da CHPliyim

• verdiğin cevaplar çok alakasız.ben sana nasılsan öyle görün diyorum sen ne anlıyorsun

• senin gibi MÜslümanlar oldukça artar tabi

Yükleniyor...