Bazen düşünüyorumda yetimhaneden bir kızla mı evlensem? ne düşünürsünüz

işimi elime almama az kaldı.öğretmenlik.bazen düşünüyorum sahip çıkılacak o kadar yetim kız varken biriyle evlenmek istiyorum.düşünüyorum arada.sizin fikriniz ne bu konuda? yani ailesi olmayan birine sahip çıkmak istiyorum aynı zamanda..yani 20 yaşında olcak tabi en az yanlış anlamayın

Güncellemeler:
kızların çoğu acımasız cidden.ne demek istediğimi anlayan az.amacım acımak değil sadece insan sevebilceği insanı istediği yerden seçer bende yetimlerden seçiyorum
güncelleme için kusura bakmayın ama kızlar yetimhanedeki kızları bile çekemiyorsunuz resmen art niyetlisiniz çoğunuz

0|0
10|6

En İyi Kız Görüşü

• öncelikle düşüncen gayet güzel.yetimhanede büyüyenler gerçekten yuva sıcaklığına hasret ve anne baba sevgisi görmemişler.dolayısıyla evlendiklerinde iyi bir eş ve anne olabilme potansiyelleri daha yüksek.ayrıca yaptığında büyük bir sevap.yıllarca anne baba bilmeyen bir kız senin anneni ve babanı da sahiplenebilir.bence evlenmelisin

0|0
    0|0
    • beni tamamen anladığın için teşekkür ederim.bu şekilde düşünyorum bende..hem sevap hemde ne bileyim bir insanın hayatını güzel yönde değiştirmek istiyorumm

• emin ol erkek olsam aynısını düşünürdüm.sonuna kadar haklısın.

• vay be.seni bir yere not ettim.teşekkürler gerçekten

Kızlar Ne Diyor 9

• 20 yaşında kızın yetimhanede ne işi var? Çok birine acıyorsan evlatlık alırsın küçükken.

0|0
    1|0
    • 20 yaşında dediğime bakma orada bütyümüş biri işte

• Ya ona sevgi vercksen ok ama unutma o hep hayata yenik 1 0 ugrascaksin yapabilceksen basla bu ise

0|1
    0|0
  • Bu amaçla bir kızla evlenme niyetin varsa o kız senin hakkında ne düşünür. Bir de bunu düşün.

Acımak veya bir insanı mağdur diye sevmek, sevmek midir? Bu ne kadar gerçekçi? Sen orda olsan dışardan biri sana baksa böyle sevilmek ister miydin?

Yetim diye mi sevilmek yoksa ahmet mehmet diye mi sevilmek isterdin?

Empati kur.

0|0
    0|0
    • bi insan hertürlü sevebilir bence.orada yetişmiş birilerini de ben sevebilirim pek tabi.acımak değil sadece seveceğim insanı oradan seçmek istiyorum

• sen kendini biliyosan sorun yok bence

• tamam

• üzgünüm ama fikrin saçma sevebileceğin biri orada aramak? bu bir bakıma onlara acımak olmuyor mu onların sevgiye ve güvenebilecekleri bir insana ihtiyaçları var sırf yetim oldukları için sevilmelerine değil. eğer seni yanlış anladıysam özür dilerim ama düsünce şeklin benim anladığım gibiyse... ayrıca gerçekten berbat yorum yapmış insanlar var insan demeye utanıyorum ayrı bir şey ya son bir şey insanlara acıma empati kur anla ve ona göre davran kısaca kıçındaki beynini kullanmayı bırak!!

0|0
    0|0
    • öncelikle teşekkür ederim yorumun için. ama kusura bakma ama kıçından anlamışsın bazı şeyleri özellikle de son cümlelerindekilerinden öyle anlaşılıyor. bence kafa yapısına uygun insanı orada da bulabilirsin diye söylemiştim. ama şu aralar düşüncemden vazgeçtim. kime iyilik yapsan yaranılmıyor. ha sevdiğin insanı da kader kısmet nerede bulacağın belli olmaz. o insanlara evet acıyorum kısmen.

• insanların sana acımasını ister miydin sana farklı gözlerle bakmalarını ya da yetimlik ya da öksüzlük ile ilgili veyahut benzer bir konuda birden sessizleşip yavaşça sana dönen bakışlar görmeyi üzgünüm bazı çıkarımlarda hata yaptım ama asıl kızdığım nokta bu ve bir şey daha kime iyilik yapsam yaramıyor deme karşılık olarak ne alırsan al sen o iyiliği yaparken bir hayra vesile olmak istedin yani karşındakinden çok kendine yardım ettin ben bu şekilde düşünmeye çalışıyorum çünkü diğer türlü..

• istemezdim acımalarını. ama birinin de halimden anlayıp benimle ilgilenmesini bana destek olmasını isterdim açıkcası. düşüncemin altında yatan temel neden bu...

• ona acıdığın için birlikte olduğunu düşünebilir. Ona önce aşkını hissettirmelisin ki böyle hissetmesin. Bence çok erdemli bir düşünce

0|0
    0|0
    • yorumun için teşekkürler..beğendiğim biri olsun tabiki.gerisi teferruat tabiki

• Kendine okdar guveniyosan olabilir

0|0
    0|0
  • yetimhaneden çocuk almıyorsun sonuçta bu sevmekle alakalı kimi seversen onunla evlenirsin çok yardımseversen iş bulmalarına yardımcı olursun

0|0
    0|0
    • param yok o kadar :) ne bileyim uygun ortam olursa bulsam iyi olur

• art niyetli değilim evlenerek bir kişiyi kurtarırsın ama iş bulursun bir kaçını kurtarırsın

• anladım

• ne tuhaf...

0|0
    0|0
    • neden tuhaf?

• öyle düşünme ama.yetimhaneden çıkmış biri de gayet okuyup kendini geliştirebilir...

• o ihtimalde var tabi

• öyle acıdığın için olmaz o işler ..

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• Çok mantıklı çok ideal de nasıl bulcan kardeş . Yetimhaneye gidip evlatlık çocuk almak istiyorum dediğin gibi , evlencek kız arıyorum diyemezsin ki :D

0|0
    0|0
    • bilmiyorum bir şekilde ayarlamak lazım kardeşim kafamda ne zamandır

• Cidden çok güzel düşünmüşün , hem onların burunları 5 karış hava da olmaz , zorluk nedir bilirler . İnş. Beğendiğin mutlu olabileceğin birini bulursun saygı duyulası mekandan .

• eyvallah kardeşim çok teşekkür ederim

• dostum soru tarzın biraz şeye benzemiş. hani pazara gidersin karpuz seçersin ya aynı ona benzemiş.

ama bu amaçla yazmadığını anladım. insan sevdikten sonra ne farkederki nerde olduğu

0|0
    0|0
  • Güzel bir düşünce ama acıma duygularıyla bu işe girme bence.

0|0
    0|0
    • acıma değil tek sahiplenip sevme

• Evet guzel dusunceler ama işte o kadar basit bır olay degıl yanı bılıyorsun.Sevgi olmadan sadece sorumluluk duygusuyla olucak bır ıs degıl.ama gıdıp tanısıp sevebılecegın bırını ordan bulabılırsen tabıkı cok guzel olur

0|0
    0|0
  • 20 yasinda birisinin yetimhanede isi ne zaten

0|0
    1|0
    • abi haklısında bir şekilde oralarda büyümüş kızlar işte

• sen kafana uygun iyi anlasacagin omrunun geri kalanini gecirebilecegin birisini bulda bosver yetimhaneyi darulacizeyi

• Bence acıma yetime döner koyar g*tüne.

0|1
    0|0
    • bu ihtimalde aklımda yok değil

Yükleniyor...