Vampirlere inanmıyor musunuz?

"Vampir mezarlığı" bulundu.

Dinlerin ve hurafelerin izlerine insanlık tarihinin her döneminde rastlıyoruz. Her dinin kendi canavarları, öcüleri, böcüleri, cinleri vb var. Vampirler de bunlardan bir tanesi. Vampir kavramı tarih öncesi çağlardan kalma folklorik bir hurafe olmasına rağmen, özellikle Hıristiyan Kilisesi sayesinde 19. yüzyılda hızla popülerlik kazanmış, haçlara veya kutsal suya hassasiyeti ile de "imanı zayıf olanların" korkulu rüyası haline getirilmeye çalışılmıştır.

"Polonya’da İkinci Dünya Savaşı’nın en kanlı çarpışmasına sahne olan Gliwice kasabası yakınlarında başlatılan arkeolojik kazılarda bilim dünyasını şoke eden bulgulara ulaşıldı. Bölgede vampirlerin gömülü olduğu bir mezarlık ortaya çıktı. Ülkenin güneyinde yapılan kazılarda ortaya çıkarılan iskeletlerin başının yerinden çıkarıldığı ve bacaklarının yanına ters konulduğu belirlendi.

Tarihte vampir olduğu gerekçesiyle öldürülmüş çok sayıda insan var. Hıristiyanlığa geçiş sonrası Slav topraklarında bu korkunç adet bir müddet daha devam etse de son “vampir mezarlığının” tarihlemesi henüz yapılmadı. Orta Çağ Avrupa’sında vampirlikle suçlananlar akıl almaz işkencelerden geçirildikten sonra gömülüyordu. Genel efsanelere göre vampir çam, aspen, akdiken veya üvez ağacından yapılma bir tahta kazık vampirin kalbine kazık saplanmalı (gümüş veya demir de olabilirdi) ve ağzına sarmısak yerleştirilip kafasını kesmek gerekirdi.Vampiri yakmak veya kalbini çıkarıp onu yakmak veya nehre atmakta bilinen çarelerdendi. Gümüşten veya Hristiyan efsanelerine göre kutsanmış kurşunla da öldürülebilirdi." (Araştırmalarım sonucu kendi yorumumdur. Eğer paylaşıcak olursanız belirtin.)

Medyanın açısından; link

0|0
87

En İyi Kız Görüşü

• Ben vampirim açılın :D

0|3
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 7

• yine alacakaranlık izleyip geldin dimi

0|1
    0|0
  • Üç harflilerin var olduğuna inanıyorum onlar kuranda da geçiyor,ama vampirler tamamen safsata geliyor bana inanmıyorum :)

0|0
    0|0
  • inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Hayır, hiçbir haberde inandıramaz beni

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum ama olsalar fena olmazdı.

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum.

0|0
    0|0
  • ben inanıyorum . ayrıca VANNNPİR GARDAŞLARIM EN KISA ZAMAN İÇİNDE GELİP BENİ ISIRIN PLZZ

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Sosyal ağ da bir kızla tanışmıştım. Kendini o kadar kaptırmış ki bana ben gerçek vampirim, anne tarafından demişti. inanmadığını söylememe rağmen ısrarla gerçek bir vampir olduğu konusunda diretti. vampirlik hastalığı diye bişey var.

VC17 virüsünü bir araştırın.

0|1
    0|0
  • inanma öyle şeylere yok öyle bişey,sen bu vampir hikayeleri nasıl olmuş biliyormusun,saadettin Teksoy araştırmıştı zamanında

0|0
    0|0
    • Kitabı var mı birader? Varsa bir alıp bakayım..

• yok ama anlatim..,transilnanyada bir kıral varmış tarihde geceleri kılık değiştirip dışarı çıkar ve çocuklu evlere girip onların kanını emermiş(bu bir hastalık)daha sonra araştırıp buluyorlar bunun yaptığını ve sarayın en büyük salonunun ortasını kazıp bunu diri diri gömüyorlar ve üstüne toprak atılmıyor direkt betonun altına gömüyorlar vampir hikayeleri bu gerçek olaydan güncellenerek filimler yapılıyor ve bizlerde inanıyoruz

• vampirler cin, melek gibi metafizik öğeler olmadığı için vampirlerin varlığına "inanmak" sözü yanlış olur. insanlar az yemek yeyip eksik gıdalarını da kandan karşılama yoluna giderlerse onlara vampir denebilir. yani isteyen herkes vampir olabilir.

0|0
    0|1
  • Ben vampirim zaten ışınlanıyorum kimse görmüyor gece gece kadınların kanını emiyorum her çiçekten bal alıyorum çok karizmatiğim saçlarım vampir saçları gibi dişlerim sip sivri sarımsaktan korkuyorum

0|0
    0|0
  • Ben inanmıyorum şahsen varsalar da kendilerinden tiksiniyorum çok itici yaratıklar. :)

0|0
    0|0
  • VC17 virüsü taşıyanlarda vampir özelliği vardır ama filmlerdeki gibi olağan özellikleri yoktur.

0|0
    0|0
  • Evet bende kurtadamın zaten :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...