Kur'an'da kadını üstün tutan bir ayet var mı?

Sorum basit. Her zaman erkekler üstün tutulmuştur İslam dininde. Peki hiç kadını üstün tutan bir ayet var mı?

Güncellemeler:
Dinsiz olduğumu söylemedim, dinsiz deyip küfredenler en büyük saygısızlığı yapmış oluyorlar. Sorgulayarak inanmayı tercih ediyorum. Müslüman olmadığımı söylemedim.

0|0
13|15

En İyi Kız Görüşü

• Kuran'ı okumuş biri olarak demeliyim ki, öyle bir ayet yok.

Kuran zaten direkt erkeklere seslenen bir kitap. Ayetlerde ''hanımlarınızı'' gibi bir sürü kelime geçer. Buna rağmen ''erkeklerinizi'' gibi bir kelime göremezsin. Nebe suresinin 33. ayetinde ''göğüsü yeni çıkmış kızlar'' der. 4 eş alabilirsiniz der. Hep erkeğe seslenir.

1|1
    4|2

Erkekler Ne Diyor 15

• Annelik büyük üstünlüktür..

0|2
    0|0
  • öyledir. yoktur.

0|0
    0|0
    • bu türden sorular her daim gerginlik yaratır. bazıları kendilerine saldırı olarak görüyorlar. cunki inanmak düşünmekten kolaydır.

• Bak şimdi yerine göre üstünlük vardır.. Kadınla erkeği bir boks macında karşı karşıya getirirmisin,

Kadınlar ve erkekler yerine göre üstündür ama her zaman eşittir. Bak şimdi sınavlarda fizik kimya vs hangi sınav olursa olsun kadında erkekte güzel notlar alabilir erkek düşük kadın yüksek not alabilir. Bir örnek vereyim: kadın ve erkek sınav oluyor Birisi Dövüş olsun biriside Zeka olsun. Kadınla erkek boks macı yapıyor ve ya koşuyor bunu erkek kazanıyor ve 50 puan alıyor kadın ise 45 puan alıyor Birde matematik sınavı oluyor Kadın 50 puan alıyor erkek ise 45 puan alıyor ikisininde bu iki sınavda aldıkları toplam puan 95 oluyor ve dediğim gibi kadında erkekte yerine göre üstündür sadece bu iki sınavla değil... Kadın doğrurabiliyor bebek emzirebiliyor Erkek bundan şikayetçi oluyor mu? tabikide hayır eğer şikayetçi oluyorsa ondan şuphe duyarım...

0|0
    0|0
  • Bu sorulari sormayin benim inancim çok yüksektir sarsiliyor bunlari gorunce arz ederim gideyimde ey dergahi dinleyim zikir çekeyim

0|0
    1|2
  • Cennet annelerin ayaklarının altındadır . Bu yeter heralde ?

0|2
    0|0
  • olur mu? kadın üstündür. savaşa erkekler gider, evine erkek bakmalıdır, cennet annelerin ayakları altındadır, meryemden örnek verilmiştir yani kadın erkekten üstüdür.

0|1
    0|0
  • anne ııle alakalı var yanı sonuçta kadın hemde bayag ustun tutmayı emrediyor

karısı ıcın de erkeğe zınayı haram kılıp kadını yıne yucceltıyor

0|1
    0|0
  • cennet anaların ayaklarının altındadır. Herkes kız çocuğunu diri diri gömerken. Kız cocuğunu alıp sırtında mekke sokaklarını gezdiren kişidir Hz Muhammed. gibi vs.

0|1
    0|0
    • ayet diyor.

• bana görede incil papazların uydurduğu bir ktaptan başka birşey değildir. Hz İsanın getirdiği orjinal incili özlüyorum..

• kızlar diri diri toprag gömülürken cahılıyet devrınde yasaklanmıştır ve hanımına kötü davrananın davacısı ben olurum demiştır pegramberimiz

0|1
    0|0
  • kuran'da kadına erkekle eşit değer veren ayet yok. hadisten örnek verecek olursak faşistçe hadisler de yazabiliriz burada.

0|0
    1|0
  • Bir terbiyesizlik yaparsa hafifçe fazla can yakmadan yani kırbaç falan kullanmadan dövün diye bir ayet vardı yanlış hatırlamıyorsam

0|0
    2|0
    • İşte kadını dövme hakkı bile veriliyorsa kadın erkek eşitliğinden bahsetmek mümkün değil.

• Mümkün diyen hemcinslerinde var ama bunları bana değil onlara anlatman gerekmez mi?

Kadına vaadedilen şeyler hep öbür tarafla ilgilidir bu dünyada hep başını eğip erkeğe hizmet etmesi yazılıdır.Sonrada annelik üstündür cennet annelerin ayaklarının altında falandır diye teselli tarzında ayetler.Sen bu anneyi dövdükten sonra ne kadar üstün olabilir ki.

• Hayır yoktur ...

1|0
    5|3
  • Kadına değer verilmesi onlara güler yüzlü ve itina ile yaklaşıp onları korumamız öğütlenmiştir

0|1
    0|0
  • ateistim ve böyle bir ayet yoktur. ateist olmak isteyen açıp kuran okusun. şeriatı öğrenin. islamın ve diğer dinlerin kadına verdikleri değeri öğrenin

0|0
    1|1
  • diri diri topraga gomulmedigin icin sanslisin

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 12

• erkek üstün gibi görünse de derin okunduğunda aslında kadın ve erkeğin eşitlendiğini görürsün.

4 eşle evlilik te keyfe keder yapılan bir durum değil.ilk eşin rızası lazım. aralarında hak ve adalet sağlanması lazım vs.

kadının dövülmesine kadar bir çok davranış öğütlenmiştir. son çare eşinize vurabilirsiniz denmiştir ki bunu da hemen " aa dövün dedi " moduna getirenler öncesinde tatlı dil,anlayış ugulayın olmadı yatakta yalnız bırakın dendiğini unutuyorlar.

miras hakkına gelirsek eskiden sadakat ve güven varmış. kadının çalışma zorunluluğu yok. ama erkek ev geçindirmek zorunda. erkeğe babadan fazla pay verilse bile kadına da kendi kocasından pay geleceği için gene eşitlenmiş olurlar.

islamda ince şeyler çok var. ne kadın erkekten üstün ne erkek kadından. bizim inancımızda her insan Allah ın kuludur.

1|2
    2|1
    • Güzel cevap

• Bırak bu dinsizlere laf anlatmaya adamı varya delirtirler ya . Benki hep saygı duymuşumdur bunlara yemin ediyorum Rabbimiz çok sabırlı . İsyanlarını kıyamete kadar izlicek , ben olsam azabımı şimdiden salardım bunların üstüne ama cehennem de görcem bunların alayını .

• O kadar konular açtılar delirmedim , şuraya bak kuran da kadına yer yok hesabı yapıyolar . Neyse sakinim geçti zaten sinirim . Görüşmek üzre arkadaşım kendine cici bak .>)

• var

35. Şüphesiz ki müslüman olan (Allah’ın emirlerine teslim olan) erkeklerle, müslüman kadınlar; iman eden erkeklerle, iman eden kadınlar; itaat (ve ibadet)e devam eden erkeklerle, itaat (ve ibadet)e devam eden kadınlar; doğru erkeklerle, doğru kadınlar; sabreden erkeklerle, sabreden kadınlar; alçak gönüllü (ve saygılı) erkeklerle, alçak gönüllü (ve saygılı) kadınlar; sadaka veren erkeklerle, sadaka veren kadınlar; oruç tutan erkeklerle, oruç tutan kadınlar; mahrem yerlerini (haramdan) koruyan/hayalı erkeklerle, mahrem yerlerini (ve görünümlerini haramdan) koruyan/iffetli kadınlar; Allah’ı çok anan erkeklerle (Allah’ı çok) anan kadınlar (var ya, işte) Allah, onlar için mağfiret ve büyük bir mükâfat hazırlamıştır.

Ahzab Suersi 35. ayet

15. Biz insana, anne ve babasına iyilik etmesini tavsiye ettik. Annesi onu (karnında) zahmetle taşıdı ve onu zahmetle doğurdu. Onun (ana karnında) taşınması ile sütten kesilmesi otuz aydır. Nihayet o (bedenî) yiğitlik yaşına gelip (bir) de (aklî ve rûhî kemal çağı olan) kırk yaşına eriştiği zaman: “Yâ Rabbi! Gerek bana, gerek anne ve babama verdiğin nimete şükretmemi, razı olacağın iyi işler yapmamı bana ilham et (ve beni muvaffak kıl). Neslimi de benim için ıslah et (onları iyi insanlar yap). Şüphesiz ben, tevbe edip sana yöneldim ve hakikat ben, (sana) teslim olanlardanım.” der.

Ahkaf Suresi 15. ayet

1|1
    0|0
  • annelik ile ilgili olması lazımdı

0|2
    0|0
  • cennet annelerin ayakları altındadır !

0|3
    1|1
  • Peygamber Efendimiz "Anne Cennet kapılarının ortasındadır" (İbn Hanbel, V, 198); "Cennet annelerin ayakları altındadır" (Nesâî, Cihad, 6) buyurmuştur.

0|1
    0|0
  • Nisa suresinde kadınlara yonelik acıklamalar var

0|0
    0|0
    • Benim tuhafıma giden bir erkeğin dört beş kadınla evlenebilme hakkı olması

• Dini konularda tartısabilecek kadar bilgim olmasa da 'biliyorum' diye atıp tutanlardan fazla bilgim var.

4 kadın mevzusu ilk kadının rızası varsa gecerlidir.

• Kadinlar kendilerini aşağılık göstermek için çok caba sarf ediyor olmasinlar sakın?

Erkek milketinin etinden, sütünden ve bilimum her türlü şeyden faydalanmak adina yapmadiklari entrika yok.olayi sonra İslam a bagliyorsunuz.

1|0
    0|0
  • cennet ananın ayakları altındadır

0|1
    0|0
  • Cennetli anneli bir şey var da her kadın anne mi? En son çare olarak dövülebilirmiş terbiye için. En son çare ilk çare ne fark eder? Sonuç olarak bir dayak izni bile var.

0|0
    0|0
  • cennet annelerin ayakları altındadır !

0|0
    0|0
  • tam bir ayet yazamıyacağım ama okuduğum ve bildiğim kadarıyla,kadın nasıl erkeği efendisi bilip her dediğini yapmak zorundaysa ;erkek de ona merhametli ve iyi davranmalı,buğzetmemeli,ihtiyaçlarını karşılamalı..

0|0
    0|0
  • anne ve babanıza iyi davranın diyor allah yalnızca babanıza demiyor beyinsiz olmaya gerek yok

0|1
    1|0
Yükleniyor...