Çocuğunuzun kişilik ve görünüşünü belirleyebilse idiniz...

bunu yapar mı idiniz (üzgünüm, ama astroloji bu konu da işlevsiz... :) ya da etik bulur musunuz...?

Biliyorsunuz ki; genetik bilimi her geçen gün mesafe kaydediyor ve -günümüzde olmasa bile- gelecekte, olasılıkla, başlıkta bahsettiğim durum gerçekleşecektir...

Benim görüşüm şudur ki:

Şu an ki durumda, ne siz ne de doğacak çocuğunuz, genetiğin etki ettiği kısmı kadarı ile, kişilik ya da görüntüsünü belirleyemiyor... Ancak, bu teknoloji mümkün olduğunda, kendi isteklerinize uygun olan bir birey üretebileceksiniz...

Her iki durumda da doğacak çocuğun tercihleri (ki bu tercihler, ileri yaşlarında, büyük çoğunlukla, çevre tarafından oluşturulacaktır...) bir etkiye sahip değil... Dolayısı ile bir "tercih hakkını elinden almak" durumu söz konusu olmadığı için "ahlaki" açıdan sorun görmüyorum...

0|0
6|1

En İyi Erkek Görüşü

• Kız halasına, oğlan da dayısına çekeceği için, evleneceğim kişinin erkek kardeşinin kişiliği benim için çok önemli! Kardeşine bak kızı al asdfghj, o da benim ablama bakıp karar verecek tabii asdfgh

Geyiği bırakırsak, kişilik asla önceden, "isteğe bağlı" belirlenemez. Öyle bir teknoloji asla olmayacak. İnsan kişiliğini tek başına genom belirlemez çünkü. Çevre faktörü, sosyokültürel ortam diye bir şey var. Bunlar genlerden kat kat etkili ve asıl faktörler

Görüntüsü belirlenebilir elbet, ama doğaya bu kadar müdahale de resmen çılgınlık. Ben akışına bırakırım, bebişlerin kime çekeceği şansa bağlı olacak, benim işim onlara destek olmaktan ibaret

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Benim genetiğimden almasın, babası konusunda da şu an yorum yapamıyorum.

Sadece aptal olmayacağından eminim.

Kimseye müdahale etmeyi sevmem. "Yaşayıp görsün ve kendine ders çıkarsın"cılardanım. Ha o süreçte ve ondan sonrasında yanında olurum, orası ayrı.

0|0
    0|0
  • Yapmazdım... Benim tercihimin, onun için en iyi olduğunun garantisini kim verebilir, standart doğrulara aralanıyor bu kapı... Bir artım var ise ona vereyim, eksilerimi de gözlemleyerek kendi lehine çevirsin ve benden daima daha iyi ve ileriye dönük olsun...

0|0
    0|0
  • Çocuğum bana benzemesin.

0|0
    0|0
  • Bana benzesin isterdim her açıdan

0|0
    0|0
  • Sorunun yanıtını vermeyeceğim özür dilerim ama bir şey soracağım.

Senin şu bilgi edindiğin sitelerin adı neydi yahu?

Onu ben bir yere yazmıştım da unuttum sonra..

0|0
    0|0
    • Hangi konuda..?

• Yahu sanırım 'Femi... bilmem ne isimli bir bayan kullanıcı ile Tanrı ile ilgili bir baslıkta yine konusuyorduk.

Yani siz konusuyordunuz da ben araya dahil olmustum. =)

O ara iste..

• Ha, tamam... :)

• Bunun olmasi bana cok imkansi geliyor bence oyle bisey olamaz. Varsayalim oldu boyle birsey yapmazdim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...