Bir insan neden memur olur ? Memur olmaktan mutlu olan var mı ?

Gecesini gündüzüne KPSS içn savaş veren memur olan arkadaşarımzdan ve ya olmak isteyenlerden AÇIKLAMALAR BEKLİYORUM bir insan neden memur olur ?

0|0
8|1

En İyi Kız Görüşü

• sabah 8 akşam 5 hafta sonu tatil, ssk yapacak mı yapmayacak mı derdi yok, işten atan yok. garantili iş. belli miktarda geliri var, kredi çekersen nasıl ödeyecem diye düşünmezsin ama özelde çalışırken kredi çektiğini düşün ve işten çıkarıldığını! özelde hafta sonu da çalışıyorsun ve saat kavramı yok. adamlar canını çıkarana kadar çalıştırıp iki kuruş para veriyorlar. verdikleri iki kuruş bile gözlerinde kocaman oluyor. ne iş yaparsan yap özel sektör böyle maalesef. o yüzden devlet memuru olmanın avantajları var. ben de girmeyi düşünüyorum kpss ye bakalım kısmet

0|0
    0|0
    • Ağzına sağlık arkadaşım çok güzel dedin,ya kendi işini kurucan,yada devlet memuru falan diycen resmen kölelik şartlarında dediğin gibi çalışan yani çalıştırılanlar var aynen dediğin gibi,2000 lira kira gelirin olsa ömür boyu çalışma özel sektörde çalışacağına 1400 lira kira gelirin bile olsa ömür boyu çalışmamak onbin kat daha iyi kimse kimseyi para yüzünden kölelemektense ben 1000 liraya bile kira gelirim olsa özel sektörde asla çalışmam hatta ömür boyu çalışmam,kendi işin olcak ya da devlet.

• aynen öyle ya kendi işin olacak ya da devlette çalışacaksın başka türlü rahat yok

Kızlar Ne Diyor 7

• onun gibi garantili ve yi bir maaşla başlatan neresi var başka ?

tecrübe de istemiyor yabancı dilde .

0|0
    0|0
  • iş garantisi var

0|0
    0|0
  • Birçok defa yaşadığım olaylardan dolayı söylüyorum bunu; soru sorup yardım isteyene yüzüne bile bakmadan g.tüyle cevap versin diye olur

0|0
    0|0
  • tr de özelde çalışma şartları ve kazancı insafsızca olduğu için en büyük sebep diğer nedende işsizlik

0|0
    0|0
  • işçi bir ailenin çoçuğu isen hayatın zorluğunu gördüysen en buyuk kurtuluş

0|0
    0|0
  • olmak istediği için oluyordur

0|0
    0|0
  • ozelde surunuyosun cunku. maasi az veriyor ssk si osu busu. devlet kapisi guvenli liman.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...