Din değiştirene hapis cezası

Mısır'da din değiştirerek Müslümanlıktan Hıristiyanlığa geçen bir anne ve 7 çocuğuna 15 yıl hapis cezası verildi.

Mısırlı Nadia Muhammed Ali 23 yıl önce Muhammed Abdulvahab Mustafa ile evlenip Müslüman oldu. Ancak kocası öldükten sonra eski dinine geri döndü.

Kadının yedi çocuğuyla birlikte Hıristiyan olması üzerine yaşadığı kent Beni Suef'in savcıları kadına dava açtı.

Din değiştirme olayı ailenin 2004 yılında yeni kimlik kartını alma girişiminden sonra ortaya çıktı.

Geçen hafta sonuçlanan mahkemede kadın ve yedi çocuğuna 15 yıl hapis cezası verildi. Davayla ilgili diğer yedi kişiye de beşer yıl hapis cezası verildi.

Mısır'da Hüsnü Mübarek sonrası iktidara gelen Müslüman Kardeşler yönetimi geçen ay kabul ettiği anayasa ile İslami kuralları temel aldı. Gözlemciler ülkede Hıristiyanların yaşamlarının zaten zor olduğuna dikkat çekerek yeni anayasadan sonra bunun daha da kötüleşeceğinden endişe ediyor.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Ne düşünüyorsunuz bu saçmalık hakkında merak ediyorum ?

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• mısırda gerçek müslüman bile dininden soğur varya küfür etmemek elde değil adamlar karın öldükten sonra 8 saat ilişkiye girebiliyosun bir ton saçmalık yobazlık baş kaldırmış gidiyor neymiş müslümanlıkmış lan bi*git anasını sıktıgımın yezidi dölü bı muslumanlık vardı onuda yok etmeye calısıyosunuz böyle böyle sakallar gidin allahu ekber allahu ekber dıyerek ınsanları kesın dograyın kadınlara tecavuz edın kurtlerın karısı helaldır katli helaldır dıyın öldürün sonra biz cennetlıgız deyın kusura bakmayın ama herkes sizin gbii gerizekalı değil* kodugumun yavsakları ya söz konusu mısır olunca küfürlerimi tutamıyorum kusura bakmayın

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• iste ben bu zihniyeti anlamiyorum.Sen simdi hapse attin diyelim. O kadinn dinini degistirmis mi olacaksin tekrardan? Hadi degistrdin diyelim,kafasinda ki dusunceyi nasil degistrceksin? Herkesin din secme ozgurlugu vardir bunun gunahi da sevabida onadir. Ceza verilcekse siz degil Allah verir.. Ha bu arada bunlari yazarken aklima basortu sorunumuz geldi, Musluman bir ulke degiliz ya(!) basini kapatani hor goruyolar burdada.. Ne benzerlik dimi!.. Kisaca herseye karistiniz bari insanlarin inanclarina karismayin Artik..

0|1
    0|1
  • Normal şeriat kurallarında, dinden çıkan öldürülür link

0|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 10

• Mısır'da 3 Temmuz 2013'te darbe oldu ey cühela.. Müslüman Kardeşler gideli hani oldu..

Yıllar önce olan birşeyi yeni gibi yansıtıp facebookta gahraman olan troller gibi "Müslüman Kardeşler yönetimi geçen ay kabul ettiği anayasa ile .. " diye yazmadan keşke bir araştırsaydın..

Bir gecede 2 başlık, ikisi de İslama giydirme derdinde doğal veya dolaylı yoldan..

Hayırdır, hayatının arkaplanında bir Arap şeyhiyle nahoş anıların filan mı oldu? Ne bu Müslümanlara laf sokma derdin, İslama kara çalma "yırtınman?"

Kızlar Soruyor'un paradan başka bir haltı önemsemeyen, Amerikadaki ofislerinde keyf çatan sahipleri ve üst yönetimine:

Efendi efendi kaç kişi aynı şeyi söyledi.. Dinle ilgili başlık açılması yasaklansın diye..

Ama illa birilerinin kafası gözü yarılsın, cinnet-cinayet yaşansın istiyorsunuz herhalde daha fazla ünlü olmak için..

Mantalitenizin de sizin de...

0|2
    0|0
    • Ben olay yeni demedim haberi internette okudum ve paylaştım ey insan oğlu. Ben hiç birşeyi karalamaya çalışmıyorum neden böyle konular sizi rahatsız ediyor biz olmayan birşeyimi söylüyoruz burda. Benim ilgimi çeken konuşmak istediğim konular bunlar seni rahatsız ediyorsa yorum atmazsın. Vajinadan penisden bahsedenler başlık açabilsin ama birşeyi konuşmak tartışmak isteyen konu açamasın süper.

• Gerçek İslam o değil!

Şaka lan şaka... Bizzat Arap uygulaması İslam işte... :)

1|1
    0|1
    • Aynen öyle, arabistanda hırsızlık yapan adamın elini kesiyorlar bunu bir müslümana söylediğinde o da yapmasın diyor bu nasıl bir zihniyet anlamıyorum. Bir insanın elini keserek onu işe yaramaz bir hale getiriyor ve liselerde el kesme dersleri veriliyor.

• bi toplumda hırsızlığı ortadan kaldırmanın tek yolu hırsızın elini kesmektir.hapishaneler kaç tane hırsıza bir daha hırsızlık yapmayacağım dedirtiyor.hırsızların hepsi çıkınca yine çalacağım diyor.suudi arabistanda insanlar yol kenarında arabanın kapılarını açıpta uyuyabiliyor.türkiye de evin pencerelerini açıpta uyuyulamıyor.

• Sana yapacağım en güzel iyilik seni engellemek böyle birşeyi savunan adamla hiç birşeyi konuşamam.

• bundan önce kendi ülkemizdeki baş örtülü olduğu için öğretmenlik yapamayan okulda dövülen sövülen. şapka takmadığı için asılan. evinde kuran olduğu için işkence yapılan islamı yaymaya çalış diye yıllarca hapis cezası verilen. karısı örtülü diye ordudan atılan. namaz kılıyor diye ordudan atılan subaylar var. bu saçmalık hakkında ne düşünüyorsun sen merak ediyorum ?

1|1
    0|0
    • Saçmalık işte abicim ne olucak ben utanç duyuyorum böyle şeyler okudukça gördükçe.

• evet bende aynı şekilde utanç duyuyorum . önce kendi ülkemizin sorunlarını ele alıp düzeltelim. şimdi mısıra dersek neden böyle yaptınız. demezlermi sizde böyle yaptınız. bu ülke düzelsin zaten onlar peşimizden gelecek

• Mısırdaki yönetim şeriat istedikleri için devrilmedi mi ? şimdi bunlar ne yapıyor.

0|1
    0|1
  • Ne düşünüyorsunuz bu "SAÇMALIK" hakkında merak ediyorum ?

0|1
    0|1
  • az verilmiş

0|0
    0|3
  • Iran da idam ediliyo, gunaydin.

0|0
    0|1
  • dinde zorlama yoktur :D :D :D :D :D :D :D :D

0|1
    0|1
    • dinde zorlama yoktur sözünü herkes istediği yere çekiyor.dinde zorlama yoktur dan kasıt, müslüman olmayana islamın şartlarını yerine getirmesi için zorlamamaktır.müslüman olmayan istediği gibi yaşayabilir.bu söz bu durum için kullanılmıştır.müslüman kişi için kullanılmamıştır.

• ben de Mısırda demokrasiyi savunan şeriatçıların cevabını merak ediyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...