Bir insanın iyi veya kötü olduğunu neye göre anlarsınız ilk olarak?

Bir insanın iyi veya kötü olduğunu neye göre anlarsınız ilk olarak? Ben mesela eski arkadaşlarını arayıp sormasına göre yaparım ilk olarak çünkü vefalı insanın hali başka bana göre tabi tamamen eskiye bağlı kalmamak şartıyla peki ya siz

0|0
11|19

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• 6. his :) Bazı kişilerin hisleri çok güçlü duyu ötesi algıya sahip olabiliyor, ya da insan sarrafı olmak gerek başka türlü çok zor, insanların tiyatro kabiliyeti bir hayli yüksek ülkemizde, oldukça da başarılı bir çoğu, öyleki bazen kendi yalanlarında kayboluyorlar gerçek kişiliklerini ve iç yüzlerini saklamak isterken..

0|0
    0|0
  • linkin en sonundaki gibi aynen..

link

0|0
    0|0
    • evet ama bunlar uzun bir süreç gerektiriyo ben ilk olarak nasıl anladığınız farkettiğinizi merak ettim ama her türlü uzun bir süreçte olsa iyide olsa kötüde olsa tanımak gerek

• tipi göre kıyaslama olur ilk intiba..

ama zamanla olur.. kötü dediğim iyi çıkabiliyor.

• Kişisel menfaati ile toplumun menfaati arasında kaldığında tercihini toplumun menfaati yönünde kullanan ve egosu ile vicdanı arasında kaldığında tercihini vicdanı yönünde kullanan iyi insandır bence.

(Belki de yapılabilecek en sade özeti yaptım)

0|0
    0|0
  • ilk ön yargılarıma başvururum bir çoguna göre doğru değildir ön yargı ile yaklaşmak ama bu zamana kadar ön yargılarım hiç ters köşe etmedi beni önyargıların oluşması neye göre olduguda önemli tabi

0|0
    0|0
  • Her hangi bir canlıyla kurduğu iletişimden.

0|0
    0|0
  • acıma duygusundan, bencilliğinden, pintiliğinden, yalandan anlarım en çok...

0|0
    0|0
  • çocukluk arkadaşlarım var görüşemediğim böyle düşünüyorlarsa vay halime.bence bu ayırdedici değil.nifak sokuyosa yalan konuşuyosa güvenilir değilse kendi çıkarı için zarar veriyosa...kötüdür.

0|0
    0|0
  • "İyi ol dediler, kötü nasıl olunur bilemeden.İyi misin dediler, bir kere bile gerçekten nasılsın demeden.Ben iyi bir adam olamadım. - İyiler ilk görüşte tanınmaz . -" Behzat Ç.

1|0
    0|0
  • hayatın insana verdiği tecrübeden

1|0
    0|0
    • o tecrübeyi edinene kadar çok üzülüyosun ama değiyo sanırım sonradan insanları iyi tartabiliyosun iyi insanları etrafında barındırabiliyosun

• bencede yinede umarım iyi insanlar çıkar karşımıza :)

• tabi, nede olsa allah insanın kalbine göre verir... er yada geç.. ben mesut mesutsevim@msn.com buda msn adresim saygı ve sevgi ile

• bunun kişisel kıstası olur ancak..

vicdanlı,acıması olan, vefalı, adil ve dürüst insan her şekilde kendini belli edecektir...

0|0
    0|0
  • sen çok mantıklı ve iyi sorular soruyosun be her kimsen ... ama iyi insan ı her tavrı belli eder iki zarf atarsan karşındakinin tavırlarına göre tabi hemen düşerse sil at yani

0|0
    0|0
  • merhaba demesinden iyi kötü anlarım

0|0
    0|0
  • başkaları hakkında iyi konuşuyorsa iyi,kötü konuşuyorsa kötüdür sonuçta kişi kendinden bilir işi...

0|0
    0|0
  • ne kadar bencil oldugu ve yalan soylemesıyle orantılıdır

0|0
    0|0
  • arkadaşlarını arayabilir ama eski sevgililerini aramasın o kadarda vefa olmayıversinn

0|0
    0|0
    • tabi canım eski sevgilileri aramasın onlara karşı vefasız olsun unutsun hatta eski sevgilisi olduğunu

• davranışlardan anlaşılır

0|0
    0|0
  • Bakarım adına düzenlenmiş camı varmı camı yaptırmışmı diye

0|0
    0|0
  • Samimiyetine

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Belki kalp gözü açık olan insanlar bunu daha rahat görebiliyordur bilmiyorum ama ben karşımdaki insanın gözlerinden bunu anlıyabiliyorum.İnsan yüzü analizleri var bu gerçekten yanılgısız sonuçlar veriyor insana.Daha önceden araştırmıştım ve sezgilerime göre hareket edip verilen teorilerle karşılaştırılınca daha iyi anladım yanılmadığımı.Alçakgönüllü ve iyi olan insanların kaş yapılar genelde düz veya aşağıya doğrudur bakışları kısıktır veya mahsun bir şekilde bakar.Sinsi insanın gözleri ise kaşar yukarı doğru gözler iridir.Bunlar teoriler ama yanılgı payının çok çok çok az bir ihtimal olduğunu sende anlıycaksın.

Ben sadece karşımdakinin bakışlarından ve ses tonundan birde davranışlarından anlıyorum.

0|0
    0|0
  • kötüymüş gibi davranırım.. zamanla iyi yada kötü olduğunun ayrımını yapar o süreçten sonrada ona göre davranırım...

0|0
    0|0
  • O kişi çok zor bir dönemden geçiyorsa seni arayıp soramayabilir ama ve bundan haberin de olmaz. Bunu her zaman dikkate alırım. Benim için önemli olan araya mesafe girmiş bile olsa, aradığımda bu mesafenin hiç gerçekleşmemiş olduğunu hissetmek. Bir insanın iyi ya da kötü olması sarf ettiği cümlelerden belli olur, vefalı olup olmadığı da, zor günlerinde yanında olması bir yana, seni mutlu etmek için çabalamasıyla.

0|0
    0|0
  • tanımadığı insanlara davranışına bakarım genelde ama tabi iyi-kötü ayrımı yapmak pek kolay değil

0|0
    0|0
    • evet helede şuan herşey çıkar için oldu

• Birinin yüzüne baktın mı o gözlerinden bile sana hissettirir nasıl biri olduğunu. tabi bu yüzde yüz de değildir. Bir insan samimiyse ve yüreğindeki neyse söylemekten çekinmiyorsa kötü bir insan olmaz genel itibariyle. ama kimse de iyiliği barındırmaz tamamen içinde. Her iyinin içinde biraz da kötü vardır. Gözünün içine bak samimiyse ve merhametliyse bence kötü bir insan değildir.

0|0
    0|0
  • hemen karar veremiyorum

0|0
    0|0
  • bir arkadaşım bana bir yere gittiğinizde bir şey alırken kız olsun erkek olsun ilk önceliği sana mı verir yada kendine bir şey alırken seninle de paylaşır mı ona bak derdi gerçekten bu tarz şeylerde önemli.

0|0
    0|0
  • Karşısındakini incitmemek için çaba harcayan insan iyidir.

0|0
    0|0
    • kesinlikle yufka yürekli insanlar acıma duygusu olan

• söyledikleri ve yaptıklarının arasındaki orantıya göre.

0|0
    0|0
  • Düşüncelerinden bakış açısından zaten bir insanın iyi ve ya kötü olduğu yüzüne yansır..

0|0
    0|0
    • kimileri çok iyi oyuncu bildiğimiz gibi iyi gibiler başta ama sonra dönüyolar işte başta tabi anlamak zor oluyo

• Evet bazı insanların birden fazla görükmeyen yüzü olabiliyor. Zaten bizi o duruma sokanlar her zaman en yakınımızdakiler oluyor.

• dimi en yakınımız tanıdığımız dediğimiz insanlardan bunu görmek kötü oluyo o yüzden çok iyi tartmak lazım insanları

• Ne yaparsa yapsın anlamam. Dikkatta etmem zaten.

0|0
    1|0
Yükleniyor...