Aile baskısı artık ardına sığınılan bir yalan mı?

Kız veya erkek kötü bir duru yasadıgında aıle baskısından dolayı ya da ılgısızlıgınden dolayı kaynakladıgı bahanesı soylenır. Ee ailesi ilgili , baskıcı olmayanlardada cok fazla yok mu bu ? Artık kötü şeylerın yaşnmasnda aile kavramının arkasına gerekszce sığınıldıgını dusunuyorum. Yanlışmıyım ?

0|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

• Evladına kriminal derecede baskı ve sorun oluşturan aileleri tenzih ediyorum, manevi baskıyı herkesin ailesi az veya çok oluşturmuştur. Kendi kararlarının hayatının sorumluluğunu üstlenmiş evlatlar birey olmak için adım atarlar.

Aksi takdirde gelecekte saygı duyulmayan insanlar olurlar. Nasıl mı? Örnek veriyorum:

Arkadaşımın iş yerinde adam ilk aşkına hala aşıkmış masabaşında arabesk müzik çalıp bunu anlatıyormuş habire ailesi karşı çıktığı için evlenmemiş (saatler süren bir aile baskısı hikayesi var tabii) hala seviyomuş onu vs.

Unutmayalım ki adam 38 yaşında evli 3 tane çocuğu var. Evliliğinde çok mutsuzmuş habire işyerinde vırvır yakınan konuşan dertli bir adam düşünün. Ayrıca utanmadan karısı aradığında Cuma iş çıkışlarında benim arkadaşa bara vs. gidecek "yok yok yok Ank.ya iş toplantınsa acil acil" diye yalan söylettiriyomuş.

Rezalet. Saygı? Kimse duymuyor. Aile baskısı insanın kendine söyleyebileceği en büyük yalan.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bazılarının kendi hatalarına giydirdiği kılıftır bu aile baskısı olayı. Kızın ya da çocuğun içinde varsa ailesi mi soktu o kötü şeyleri içine?

1|0
    0|0
    • Malesfki bu drumu aile sorunsalı olarak yansıtmakta bır numara bazı ınsanlar.

• Kendi hatasını kapatmak için suçu başkalarına atmaktan başka bir şey bilmeyen klasik Türk insanı mantığı.

• Şimdiki gençler şımarık dunya kendi etrafında dönüyor zannediyor. Bizim anne babalarımız veya dedelerimiz çocuklugunda psikolojik baskıya mı ugradılar. Kime trip attılar . Kime atar yaptılar . Bunlar yalan şeyler benım gözümde . Aile önplana alınıyo asıl sorun kişinin kendisinde

1|0
    0|0
  • genelde bir bahane oldu bu

1|0
    0|0
  • Haklısın.Bazılarına bakıyorum annesi babası ne kadar iyi yetiştirmek isterse istesin çocuk gidip pis işlerle uğraşıyor yinede.Bazısına da bakıyorum babası kumarhanelerden çıkmıyor ama çocuk 5 vakit abdestli namazlı.Kimisi dışarda kimisi içerde yaşadığı hayatın kabına bürünüyor.

1|0
    0|0
  • kızı gönder üniye aile nasıl baskı yapsın bu kıza

1|0
    0|0
    • Yani :) bnde bundan bahsedıyorum iişte

• kızımızı ona göre yetiştirmeliyiz herşeyi görmeli işte flörtleri olmalı ozaman o hiltları yemez

• ne dion sen kuzuzum

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Aynı ailede hem hayta, hem de sorumluluk sahibi çocuklar olabilir. Bende aileye çok mana yüklendiğini düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Aile baskısı kılıf oldu artık. Özellikle erkeklerin bir kadını tutarken diğerine ailem istiyor baskı var demesi.

0|0
    0|0
  • şahsen bende sığınırım bunun arkasına.gerekli gereksiz sığınırım hemde.çünkü biliyorum aksi halde üstüme gelinicek ve ben sinirlenicem.sonra uğraş dur kavgaydı gerginlikti.bıktım vallahi

0|0
    1|0
  • katılıyorum.

çocuk piçse ailesi zengin ilgilenmiyor.hani çocuğun kişiliksiz karaktersiz bir mal olmasıyla alakası yok.

0|0
    0|0
  • Her şey ailede bitmiyor.

1|0
    0|0
  • Herşey aile değil. Aile ne kadar uğraşıp yapsa da yalanını söyleyip yapıcağını yapıp kandıran bir sürü çocuk var.

0|0
    0|0
  • herkesin hayatı ailesi ya da yaşayış biçmi farklıdır, kişiye göre değişir bilemeyiz

0|0
    0|0
  • aileyi yokedelim kim doğru söylüyor çıksın o zaman

0|0
    0|0
Yükleniyor...