Türkiyenin en az yüzde 60ı nekadar cahil ve boş kafalı farkettiniz mi?

Ağzı kapalı bir hasta gördüğünde uzak duran insanlar var o kişinin ağzının kapalı olmasının nedeni birine bişe bulaşacağından değil bünyesi yeni doğmuş bebekten bile hassas olduğu için mikrop kapmasın die o ağızlığı takarken bizim cahil halk o kişilerden uzak duruyor beyni olan bir insan az düşünse o kişi birine bulaştıracak bir hastalık olsa nie ağzı kapalı gezsin?milletin cahilliğiyle başbaşa kalsın açar ağzını kime bulaşıyosa bulaşsın die düşünür. siz ne diosunuz bu boş kafalı insanlar hakkında?

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• Epilepsili bir genç gördüm hastahanede, nöbet geçiriyordu.Yanından geçen bir kadın hemen çocuğunu kenarı çekerek,

-aman uzak dur, ne olur ne olmaz, dedi.

Bakıp kaldım.Hemşireler nöbete müdehale ederken hemen perdeyi çektiler. Kadın çocuğu öyle bir korkutmuştu ki, ağlamaya başlayan çocuğu susturmak imkansızdı.

- Pardon, bakar mısınız,dedim.

-Evet,ne var, dedi. Sinirli, sanki beni dövecek.

-Neden bu denli tepki gösterdiniz. Sadece sara nöbeti geçiriyor, neden korkuttunuz çocuğu, dedim,

-Aman kuduz muduz olur, sizde uzak durun, dediği anda o kadın ile neden diyaloğa girme gereği bile duyduğuma şaşırdım. Kadının beni dinleyecek kapasitesi bile dardı.Hafifçe gülümseyip sonra başımı sallayarak geçtim.

İnsanlar tv'de abuk subuk diziler izlemekten, neyin ne olduğunu bilmeden, kulaktan duyma bilgilerle çocuklarına bir şeyler öğretmeye çalışıyorlar. Okullarda böyle şeyleri öğretseler, bilgi sahibi ve donanımlı gençler ve çocuklar yetişir.Fakat malesef, dediğiniz gibi belli bir yüzdenin kapasitesi bazı şeyleri anlamakta yetersiz.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kitap okumamaktan ileri geliyor.Ama çağdaş olanlarıda gördük.Zamane devir çağdaşlığı sarı saç,kırmızı ruj,kilot niyetine giyilen kot şort kombini oluşturarak kendini modern olarak tanımlıyor.Modernlik sadece kıyafetten ileri gelmiyor.Onların dengesizlikleri yüzünden Atatürk suçlanıyor.Yok efendim Atatürk çarşafı kaldırmasaymış böyle durumlar olmazmış.Yahu Müslümanlıkta olmayan ve Rahibe kıyafeti olarak tanımladığımız çarşafı adamcağız kaldırmış milletin edepsizliğini adamcağıza yüklüyorlar.

Yine bu da kitap okumamaktan,kitaplarla gelişiyor insan geleneklerini göreneklerini unutmuyor ama düşüncelerini de ilerileştiriyor.Amerikalılar özel yetenkleri olan insanları cadı şeytan olarak tanımlayıp diri diri yakarlarken kitap sayesinde şimdi en ileri Beyin yapısına ve teknolojiye sahip ülkelerden biri.

0|0
    1|0
  • Bundan beterleride var ve ne yazık ki yüzde 60tan daha fazla.

Cinsellikten başka birşey düşünmeyen vaktinin çoğunu p*rno izleyerek sokaklarda boş boş sürterek geçiren kendini geliştirmek için hiç bir çaba göstermeyen, kadını sadece cinsel bir obje olarak gören ,halk arasında abazan diye tabir edilen insan sayısındaki artış toplumun cahilleştiğinin kanıtlarından biridir.

0|0
    0|0
  • hasta insanada yaklaşmamak gerekir ki enfeksiyon kapmasın

0|0
    0|0
  • aziz nesin haklı beyler hanımlar

0|0
    0|0
  • kişi mikrop kapmasın diye uzak durmuş olamazlar mı?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• % 60 mı ? çok iyimsersin bence, bu kadar iyimser olma %90 ve üstü diyelim biz buna düz hesap.

1|0
    0|0
Yükleniyor...