Erdoğan'ın Türkiye'de oluşturduğu "müslümanlık" hakkında ne düşünüyorsunuz?

fettullah gülen'e geliyor konu.kendisi amerika gibi bir ülkede köşkte yaşıyor, emirlerini amerikadan alıp erdoğan'a kadar iletiyor.onun cemaatininde lafları şu; bizim fettullah hocamız evinde sadece zeytin ve ekmek bir de su içyor sırf fakirler için" adam gelmiş 70 yaşına kebap mı yicekti?hasta adam, o yaştakilere doktor onu yemeyi söylüyor zaten.bi de o seyyid nursi'ye de inançları var.seyyid nursi kitabında resmen reankarnasyon ve ahiret inancını birbirine dolamış."iyi insanlar ölünce ahiret günü gelene kadar çiçek böceklerin ruhuna girerlermiş" yav madem allaha inanıyorsunuz onun yarattım demediği bişeye "var" diyen bir adama ne inanıyorsunuz.kadınların topuzlarına diyanet fetva çıkarmışyok bilmem o zamanda kadınlar "fahişe" olduklarından topuz yapıyorlardı.şimdi öyle bir adet yok.hadiste öyle "fahişeyle" ilgi bir mesele geçmiyor."deve hörgücü gibi yapmayın" diyor. siz kimsiniz hadisi kendi lehinize yorumluyorsunuz?bu zamanda nereye baksak fettullah gülenin cemaatinden birileri sarmış.hepsininde derdi para.! üstlerinde de milyarlık mantolar eşarplar...madem cemaatçisiniz ne milletin kapısına gelip zekat kurban adına para istiyorsunuz üstelik bir de o paranın kime verildiğini göstermiyorsunuz?..saçma sapan bir anlayış içerisine soktular müslümanları.kurandan uzaklaştırıp alimlerin kitaplarına yönelttiler.olmaz olsun onlar gibi müslüman.! "zalimler birbirlerinin dostudur(kuranı kerim casiye suresi 19.ayet)" ve bu fotoğraf link

0|0
9|18

En İyi Erkek Görüşü

• hiç bişi bilmeden kafana göre nasıl konuşabiliyorsun sen adamı gördün mü kral gibi yaşarken ? aşın bu konuları medyadan kulak misafiri olup gelip burada konuşmayın

2|4
    1|1
    • tek itiraz edebilidğin konu sarayda yaşaması mı? hz. süleyman aleyhi selam dünyaya gelmiş ve gelecek olan herkesten daha zengindi.fakat sabahları hükümdarlığıyla ilgili işlerle meşgul olur.geceleride demircide çalışırdı.ailesi ve kendiside o demircilikten kazandıkları parayla yer içerlerdi.ve fakrilere verirlerdi...bu adamın talebeleri parasız günahlarını vermyiorlar.!

• ondan daha kötü olanları da yok mudur sence ? annesi babası iman eden bir evladın dinin tüm yasaklarını yapması daha da üzücü değil midir onların yine bir sebebi var ailesi böyle yetiştiriyor ya bizim ülkemizdeki insanlar bunların durumu nasıl olacak sence ?

• herkesin kendi nefsi ve aklı var..onun bunun gazından günah işleyenler bilmez ki en güzel öğüt veren içkici sarhoş arkadaşlar değil, allahtır.ve o allah gavurlara bile tuvalet edebini öğreten adalet getiren bir insan indirdi yeryüzüne..herkes ibret almalı.!

Erkekler Ne Diyor 17

• Bu rte'cileri Görende erdoğan'dan önce biz öküze tapıyoduk erdoğanla beraber müslüman olduk sanacak anasını satım .

5|5
    0|4
    • adam yahudilerle amerikanlarla işbirliği içinde daha ne olsun? isterse tüm evleri yıkıp cami yapsın..

• Fettullah Gülen konuşunda sana katılıyorum.Cia 1 numaralı ajanı şuan ve cia koruması altında.

Fetullah gülenle, tayyip şuan ayrı düştüler ve zıdlaşıyolarda.Fettullah gülenin dersanelerini kapatarak beli ediyor zaten bunu.Bunların hepsi hazırlanmış bir oyun. Said nursiyi bilmem ama kurandan başkasının ne dediği beni ilgilendirmiyor.Bazılarının sözünü dinlemektense gider kuranı okur kendim öğrenmeyi tercih ederim.Sonumuz belli böyle yaparak ülkeyi bölüyolar.

Orta doğu projesinin başındada tayyip olduğuna göre herkezi kukla gibi kullanıyor.

2|0
    0|0
    • israil yeni dünya projesinde; eski allahın belası geleneklerinde nil ve fırat nehirleri arasında hakimiyet kurmak onlar için bizde hacca gitmek kadar kutsal! bunu yapmaları gerek ve bunun içinde türkiye'yi sonra mısırı ele geçirmeleri gerek.! bizim ülkemizde de erdoğan bunların putperest ibadetlerini yerine getirmelerini sağlıyor..!

• ne anlamaması kardeşim.herşeyin farkında herkes.biz bu illuminatiye hizmet eden ünlüleri falan kınıyoruz ama haberleri yok hiç bişeyden diyoruz...halbuki sonradan öğrendim herşeyden haberleri varmış.sırf makam mevki için bunları yapıyorlar.erdoğan daha İstanbul belediye başkanıyken amerikayla görüşmeler yapıyordu.amerika dış işleriyle değil ist. belediye başkanıyla konuşuyordu.böyle bişey nasıl olur..? bunlar basbaya herşeyden haberdar.özel eğitilmişler

• Tayyibin amerikan ajanı olduğunu bilmeyen yaşamasın zaten.O da fettullah gülen gibi cia tarafından korunuyor ve ödül mü ne almıştı bazıları hla uyusunlar.

• hüloğğğğğğğğğğğğğ elleri kırılsın tayyipe fetoşa laf atanların...

5|2
    1|6
  • fethullah gülen sümüklerine hakim olamıyor ama türkiyedeki bir çok beyinsizin beynine hakim ilginç

4|3
    2|5
  • müslümanlık yüzyıllardır değişmedi değişmezde

ben kendime bakarım yaptıklarım müslümanlıkla nekadar bağdaşıyorsa okadar müslümanım

kimi köşkte yaşar kimi sarayda kimide barakada

amma

"zalimler birbirlerinin dostudur(kuranı kerim casiye suresi 19.ayet)"

1|0
    0|1
  • Herşeyi anlarım da Said Nursiyle ne alakası var . Ayrıca o yazdığın sözün nerde geçtiğini de söyler misin ?

2|1
    0|0
    • seyid nursi cemaatinin bir üyesi söyledi bana..bi de savundu bu düşüncesini

• Onun bunun söylemleriyle adamı kötüleme bence . Önce bir açıp oku

• adama kafir demem asla.belki tövbe etmiştir belki ondan nefret edenler bunu uydurmuş sonrada herkes inanmışta olabilir.ama çok çelişki var.mesela seyid nursiyle abdulkadir geylani arasındaki bağ.seyid nursi'nin abdulkadir geylani'ye dua ettiğini ve allahın da abdulkadir geylaninin yüzü suyu hürmetine ona yardım ettiğini söyleyen rivayetler var.bunları hiç bir aliminde inkar ettiğini duymadım.fatiha suresinde geçen ayette"yalnız senden diler yalnız senden isteriz" yazar...?

• özet geç

0|1
    0|1
  • kardeşim esat,dostum obama.

1|0
    0|2
  • dini kullanarak ülke sömürmesi olabilir yanlış düşünüyorda olabilirim

2|0
    0|2
  • Vay be sittin sene uğraşsam bu kadar saçmalayamam :D

2|2
    1|1
    • bi sittin sene daha uğraşta cevap vermeye çalış

• allah yücedir, büyüktür ve kendine de "ben" gibi bir tabir yerine büyüklüğünü belli etmek için "biz" tabirini kullanmıştır...bazı devlet hükümdarlarıda kendini büyükleştirip mektubatlarına "ben" yerine "biz" kullanmışlardır..halbuki allah herkesten yücedir

• Velhasılı kelam bu konu uzadıkça uzar :D daha bir sürü şey sayacaktım ama konudan sıkıldım artık :*

• İlk önce Seyyid değil Said Nursi kim olduğunu öğren ardından bu idda ettiğin metinlerin nerede geçtiğini göster sonra tartışalım Said Nursinin okumuşuğum vardır bahsettiğin bir yere rastlamadım

0|0
    1|0
    • soruyu sorarken ki el alışkanlığıyla seyyid yazmıştım evet.kusuruma bakmayın...her neyse..said nursi'nin talebelerinden işittiğim bir sözdür ve bu sözlere karşı said nursiyi araştırmaya başladım.ve said nursi'nin evliyalara dua etmeyi ve allahın onların hatrına bizim duamızı kabul edeceğini savunduğu bir düşünceye sahiptir.kendisi düşünür düşünmez.fakat benim meselem insanların buna inanması.allah ben size şah damarınızdan daha yakınım der.bu ayete göre biz nasıl allahla aramıza onları sokarız?

• huuu..burası ap ayrı bir nokta.peygamber insan değil mi?allahın peygamberleri gönderme amacı bizlere örnek birer insan olmaları değil midir?peygamberimizin de kabul olmayan duaları vardı.örneğin kafir amcası için ettiği dua kabul olmadı..evet sorucam istediğim kişiye şefaat konusunu bu kişide sensin! madem şefaat diye bir mesele var.o zaman allah şefaat meselesine kuranda YER VERDİĞİ halde."SİZE ŞEFAATÇİ OLABİLİR" gibi bir cümleye yer vermedi?tersine bu meseleye katı halde karşı çıktı?

• Cümlende özne eksik şu kısmı bir daha yaz

madem şefaat diye bir mesele var.o zaman allah şefaat meselesine kuranda YER VERDİĞİ halde."SİZE ŞEFAATÇİ OLABİLİR" gibi bir cümleye yer vermedi?tersine bu meseleye katı halde karşı çıktı?

• İslam ülkelerine baktığında görülen manzaradan dolayı islamın çeşitlerine değil, sorun teşkil eden bölgesine yani tamamen kendisine karşıyım. Kimse kusura bakmasın.

1|0
    0|0
  • millet meyilli bence tayyip i suçlamak manasız adam varolana liderlik yapıyor öyle bir talep var yani :D onun yarattığı birşey değil.

0|1
    0|1
  • Ahura Mazda birdir ve Zerdüşt onun elçisidir !

0|4
    0|6
  • Yani ne hak verebiliyorum sana ne haksizsin diyebiliyorum :)

1|0
    0|2
  • Dikkat edin gezi parkı olaylarında Erdoğan hakkında kötü konuşan 3000 facebook kullanıcısı hakkında soruşturma başlatılmış 27 si gözaltına alınarak 6-18 ay arası hapise çarptırılmıştır. Yine 1200 twitter kullanıcısı aynı dumumu yaşadı gezi park olayları sırasında kendinize gelin.

0|0
    0|2
  • bilmeden etmeden o kadar insanın hakkına girmeden cok ince araştırıp öyle konusulmalı

2|4
    1|0

Kızlar Ne Diyor 9

• sen dön önce kendi müslümanlqna bak müslüman olmanın hakkını veriyormsn başkasının ne yaptqı seni ilgilendirmz ister köşkte ister sarayda yaşasın herkes hesabını allah a verecek

1|6
    5|4
    • hayır kardeşim sizene elalemin müslümanlıgından ya dinde özgürlük istiyorum ya size ne müslüman olmussa ya da ateist olmussa size mi sevap yazılıyor bıktım sizin şu yobazlıgınızdan yemin ediyorum

• neyini doğru buluyorsun?

• ya kesin bişy soylesem yalan olur ne cemaat le nede fethullah gülen le bir alakam yok açıkçası pek bilqim de yok ama nefret te etmiyorm

• “Ateş (cehennem) ehlinden iki sınıf vardır, henüz onları görmedim. (Birinci sınıf) Yanlarında sığır kuyruğu gibi bir şeyler taşıyıp onlarla insanlara vuran kimseler. (İkincisi) Giyinmiş çıplak kadınlar ki, bunlar Allah’a taatten (itaatten) dışarı çıkmışlardır. Bunlar (hem kendileri baştan çıkmıştır), hem de başkalarını baştan çıkartırlar. Başları deve hörgücü gibidir. Bu gibi kadınlar, Cennet’e girmek şöyle dursun, onun kokusunu bile alamazlar. Halbuki Cennet’in kokusu şu şu kadar uzak mesafeden hissedilir.” (Hadîsin ravisi Ebu Hureyre hazretleridir.) diye buldum.sahih hadis mi bilemem..

0|3
    0|0
    • hadisi belirttiğin için teşekkür ederim..ve yüksekçe topuz yapan türbanlı bayanların dertlerinin güzel gözükmek olduğu aşikar.ve görüntüsü de adeta deve hörgücü.yoksa türban kafada gayet iyi duruyor.illa saçı bağlamak gerekiyor.fakat o bağlı saçın etrafına kumaşlar sarıp sarıp kocaman bir top yapan kadınlar...!

• rica ederim..evet,haklısın o konuda,abartılıyor..

• Ne erdoğan ne fettulah hepsinin canı cehenneme

2|4
    2|7
    • Cehenneme kimlerin gideceğini Kuran-ı Kerim açıkca belirtiyor cellibon

• Helal olsun. Romantik sanane kim cehenneme giderse gider sen kendine bak bilmek isteyen kurana bakar sana kalmadı söylemek.

• 9 eksi yemişim tayyipciler burda :DDdd Hepinize burdan bir orta parmak

• Onun kurdugu müslümanlıga ben '' kendine müslümanlık '' diyorum. Adam kendini ve koyunlarını besliyor işte. Hayatımda en çok Erdoğandan nefret ediyorum kin tutuyorum

1|2
    1|3
    • madem çok müslüman o zaman bankaları kapatsın.! faiz dinde en büyük haramlardan biri.bankalar yüzünden bir kişi zengin oluyorsa 100 kişi fakirleşiyor.ama yaparsa obama abisi ne derrrr? yapmaaazz..işine gelmiyor

• çok haklısın. Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir. En basitinden kul hakkına giriyor kul hakkı en büyük günah diye biliyorum ben. Bizden alıp kendi adamlarına veriyor, lys sınavında onca cocugun hakkına giriyor. Kendi yandaşlarını sokuyor üniversiteye diğer çalısan çocuklarına hakkına giriyor

• Canım tehlikeli bir soru sormuşsun ama çok da güzel bir konuya değinmişsin. Benim sırf bu günümüz "Erdoğan Müslümanları" yüzünden deist olan arkadaşlarım var. Bu konuya Kaan Tangöze'nin bir sözü cuk oturuyor.

Devlet en büyük vergiyi alkolden alıyorsa, en fazla parayı diyanete harcıyorsa, imamın maaşını sarhoş ödüyorsa,

Bu caiz midir ?

Bilemedim ki.

0|1
    1|3
  • Sahtekar bir adamdan ne bekleyebiliriz ?!

Ülkeyi ' Iran ' gibi arap kanunlarınla yönetecek yakında , bazıları hala uyusun .

Şeriat baş hedefi .

Insanlar mal gibi yatsın .

0|3
    1|2
    • onun hedefi bu değil.onun hedefi türkiye'yi israil'e vermek.israilin bir inancı vardır.fırat ve nil nehirleri arasında bir "SİYON" devleti kurmak.mesela israil bayrağında 2 mavi çizgi(2 nehiri simgeler) ortasında da siyon yıldızı.yani hakimiyet.!fırat ve nil nehirleri arasında devlet kurması içinde türkiyeyi israilin ele geçirmesi gerek.bunun içinde türkiyeye erdoğanı gönderdiler.!

• Doğrudur .

Bir bakıma yobazlaştırmak .

Insanlar hala onu tutuyor :/

Bu sitede bile 100 kere örneğini görüyoruz bunun .

• Kral gibi köşkte değil bir vakıf evinde kalmaktadır kendisi ..

0|1
    0|1
    • ..erdoğan bile önünde eğildiği bir adam ve vakıf evinde kalıyor...

• hiç güzel şeyler düşünmüyorum. ülkeden, iktidardan ve insanlarından soğuma sebebim...

0|0
    0|1
  • seyyid nursi de kim?

1|1
    1|1
Yükleniyor...