Evlilik kararını nasıl ve hangi kriterlere göre alırdınız?

Evlilik kararı almadan önce sizi etkileyecek kriterler nelerdir? yani evlenmeyi düşündüğünüz kadın/erkek te hangi özelliklerin olması,ya da yaşam tarzında nelerin olması (iş para karakter falan filan ) önemlidir?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• - yaşamak istediğin hayata bağlı olarak, yeterli kazanç önemli

- uyumlu olmalı

- aillemle kesinlikle iyi geçinmeli, aileme karşı da bazı görevlerim olduğunu anlyışla karşılamalı

- anlaşmazlıklarımızı ailelere taşımamalı ve en anlaşılmaz konularda bile ortak bir noktada buluşabilmeli.

- olgun olmalı

- şartları sonuna kadar zorlamalı ama olmayacak işlerle de fazla uğraşmamalı

- çocukları sevmeli

- bana destek olmalı

- gözü dışarıda olmamalı, ilk fırsatta başka fırsatları da değerlendirebilecek potansiyele sahip olmamalı

- anlaşmazlıklar hat safhaya vardığında sorumsuzca kapıyı çarpıp gidebilecek birisi olmamalı

-zevklerimizin uyuşması da önemli

-aşağı yukarı benimle aynı hayatı yaşamayı hayal eden birisi olmalıi şartlarımızın farkında olmalı ve aynı oranda bu şartları kabul etmeliyiz.

vs. vs. vs.

0|0
    0|0
    • Tşk ederm çok güzel bir cevaptı :)

• eğer bu soruyu evlenme kararı almak için soruyorsan sana tavsyem şudur;

çok kaba olacak ama tüm beklentilerini öncelikle bir kağıda şıklar halinde yaz, sonra bunları önceliklerine göre sırala olmazsa olmazları belirle, ne kadar taviz verebilirsin bazı şeylerden falan herbişeyi belirle aklına ne geliyorsa. sonra da gerçekten ondan vazgeçip geçemeyeceğini iyice düşün ve bir karar ver. AMA BÜTÜN BUNLARIN EN ÖNEMLİSİ MUTLAKA EVLENMEDEN ÖNCE HERŞEYİ İYİCE KONUŞMUŞ OL. EN AZINDAN BİLİRSİN, EVLENİNC

• haklısın.tavsiyelerin benim için önemliydi teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 5

• hiç almam kararı

0|0
    0|0
  • kızlar size diyo :D

0|0
    0|0
  • aşk olmadıktan sonra kalan kriterlerin bir işe yarayacağını sanmıyorum...

0|0
    0|0
    • aşk varsa?

• bunu uçarak söylemen lazımdı ya hatta anneninde artık hani gelen yokmu die soruo olması lazımdı normal şartlarda :D

• Konuştum ama maalesef annem tanışmayı bile istemiyor.Sevmiyor müstakbel damat adayını

• Kalbim sevecek fikirler uyusacak

0|0
    0|0
  • Aklıma esersee

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ailesi ve kendisi önemlidir. bir de işinin nasıl bir iş olduğu

0|0
    0|0
  • bu tarz köklü değişikliklere hazır değilim. iş ve para önemli değil ama karakter durumu çok önemli bazen öyle insanlarla karşılaşıyoruz ki işide kariyeride yerin dibine batsın dıyebılıyoruz

0|0
    0|0
    • haklısın..ben bir karar almak üzereyim.yanlış birşey yapmak istemiyor insan.ona olan duygularımdan kesinlikle şüphem yok.ancak evlilik farklı .sorumluluklar ortak yaşam falan kafam karışıyor

• :) aminnnnnnnnnnnnnn

Yükleniyor...