Sporla ilgilenenler bir bakar misiniz?

Yurtta kaliyorum ve yurdumuzda kosu bandi var ikinicin ogretim oldugum icin sabah kosmam lazim.. Sizce kahvaltidan sonra mi once mi kosayim.. Ve gunluk ne kadar kosmaliyim duzenli spor icin

0|0
3|8

En İyi Kız Görüşü

• Kahvaltıdan sonra koşacaksan en az iki saat geçmesi gerekir. Eğer sbah 8 gibi kahvaltı edersen saat 9:30 10:00 dan önce koşu bandına çıkmaman lazım.

Koşunun günlük spor ihtiyacını karşılaması için en az 30 dakika sürmesi gerekir. Nefes nefese kalmayacağın bir hızda 5 dakika yürüyüş yaparak ısınmalısın (hızın 5-6 km/saat olabilir) Ondan sonra da hızını kademeli olarak arttırarak 9-10 arası bir hızda 20*25 dakika koşmalısın.

elbette kilona ve form durumuna göre bu hızlar düşük ya da aşırı yüksek gelebilir. Eğer koşu bandının nabız ölçeri varsa koşu sırasında nabzının 130-140 civarında kalmasına dikkat et. Daha yüksek tempoda kaslarına yeteri kadar oksijen gitmez ve hem yağ yakma oranın azalır hem de kaslarında ağrı yapan toksinler daha çabuk birikir.

Spor yaptım demek için en az 30-35 dakika koşmalı ya da 45 dakika 1 saat tempolu yürümelisin. Eğer kondisyonun iyi değilse yürüyüş yaparak başla.

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• kahvaltıdan önce max 15 dk kullan koşu bandını ama ısınma hareketlerinden sonra yap.

1|0
    0|0
  • Kahvaltı öncesi aç karnına koşmalısın.Seans bitince de hafif kalorili bir kahvaltı 10 olur.

1|0
    0|0
  • koşu bandının amacı antreman oncesı terlemktır fıt bırı ıcın 10 dk yeterlı. fazla kılon varsa zaten koşamayacak yuruyeceksın bunun içinde max 30 dakıka fazlasının faydası olmaz. her gun kahvaltıdan 30-45 dakıka sonra ya da kahvaltıdan1 saat once.

0|0
    0|0
  • Tabiki kahvalti oncesi bence yarim saat yeterli :-)

1|0
    0|0
  • bir buçuk iki saat sonra koş... 30 dakika kafi...

1|0
    0|0
  • kahvaltı öncesi 1 saat ideal bence.

1|0
    0|0
  • en az 20 dakka koşmalısın kahvaltıdan önce tabi yüzünü kıkadıktan sonra

0|0
    0|0
  • amk yurda bak beee biz demir dolaplarla 6 kişi kalıyoz odaya bir buzdolabı getirdiler kimsenin fişini taktığı yok ne koyucaz lan içine :D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ee gençsin yarım saat koş ilk hafta sonra artır.artırarak git faydasını daha cok gorursun.ve kahvaltıdan önce koş.kahvaltınıda hafif yap.

1|0
    0|0
  • Sonra koş,max 30 dk..

0|0
    0|0
Yükleniyor...