Değişik bir hastahane modeli

Bugün özel bir hastahanede genel cerrahi bölümündeki doktorla hoş bir sohbet ettim. Konuşma sırasında benim hayalimde şöyle bir hastahanede çalışmak var bak anlatayım dedi. Osmanlı zamanında sanırım hastahanenin içinde berberinden tut terzisinden hamamından herşey bulunurmuş. Muayene olacak adam önce temiz traşını olur yıkanır giydirilir öyle hekimin karşısına çıkarılırmış. Öte yandan bu adamın mesela 15 gün yatmasını istediyse doktor cebine ailesinin 15 günlük nafakası da koyulurmuş öyle yollanırmış. Adam çok güzel anlattı kar amacı olmayan insanları tedavi etmeyi, hizmet vermeyi amaçlayan bir kurum. Ama bu model bizim memlekette olur mu hocam hiç dedim. Ben istiyorum dedi. Sizce böyle bir sistem olaya duygusal yaklaşmaktan ibaret midir ? Olursa ne gibi sistem bozuklukları çıkar ? Benim düşünceme göre o çağın insanlarının yaşam tarzlarıyla da alakalıydı. Biz sanki böyle bir sistemi suistimal ederiz gibime geliyor. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir ?

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• Bencede suistimal edilir, bedava su var yemek var diye millet hastanelerden çıkmazdı. Şark kurnazı çok memlekette malesef. Ütopik fakat çok güzel düşünceler içindeymiş doktor.

0|1
    0|0
    • Aynı düşüncedeyim teşekkürler

• teşekkür ederim. umarım gerçek olur birgün doktorun hayali :)

• Ben teşekkür ederim vakit ayırıp okuduğun için. İnşallah benimde isteğim o yönde.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

• valla ne güzel olurdu eski zamanlara dönmek

0|1
    0|0
    • Doktorun böyle bir hayali olması beni şaşırttı açıkcası. Çok az bahsetti ama hoşuma gitti.

Yükleniyor...