Milli eğitim bakanlığının atasözleri ve deyimler sözlüğünde yer alan ırkçı ve cinsiyetçi açıklamalar?

Milli eğitim bakanlığının atasözleri ve deyimler sözlüğünde yer alan ırkçı ve cinsiyetçi açıklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Çocuklara bu açıklamalarla eğitim vermek doğru mu? Çoğu atasözü ve deyimde kadınları yermeye yönelik açıklamalar mevcut ayrıca ırkçı ayrımlarda söz konusu.

haberin detayı;

link

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Seriatciyi MEB bakani yaptilar ne bekliyorsun ? Dayak Cenneten geliyormus. Hangi Seriatcilar tarafindan yönetilen bir Müslüman ülkesinde insanlik ve huzur var ?

Unutmayin bu "Kadinlarlan ayni merdivenleri paylastigim icin, tiken üzeri yürüyorum gibi hisetiyorum" diyen bir adam.

Sapikliktir.

Bir Egitimsiz Milli Egitim bakani.

Kültürsüz , Kültür bakani.

Spordan ve Genclikten anlamayan , bir Spor ve genclik bakani.

Insanlari kapasitesine göre degilde, Dini ve Parti görüsüne göre basa getiren bir parti bu AKP.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• artık şaşırmıyorum bu haberlere. herşey beklerim bunlardan. müstehak bu millete boşversene. daha neler olacak izle ve gör.

0|1
    0|0
  • Utanmamız gereken bunların kitap haline sözlük haline gelmesi değil.Bu sözlerin bizden nasıl çıktığıdır.İnkar etmemeliyiz.Evet var işte bizim toplumumuzda bunlar.Kadınları aşağılama 2.sınıf vatandaş olarak görmek var.Bunu sadece erkekler mi yapıyor?Hayır.İşin kötüsü kadınlar da bu role uyum sağlamış durumda.Bugün böyle bir haber çıktı diye bu sitedeki kızlar da tepki gösteriyorlar.Ben 2 gün sonra onların daha algılayamadığı bir çok maddesi olan ve birşey yapamadıkları rollerini kabulleneceklerine eminim.Farkındalık düzeyimiz düşük.O yüzden iyi oluyor böyle şeylerin ortaya çıkması.Pisliğimiz ortaya çıkıyor.Değişim bu kadar zor mu?Hayır ama değişemeyiz.En doğru kültür bizim kültürümüz.En doğru din islam.Avrupalılar çocuklarına hayvan muamelesi yapıyorlarmış.Evde köpek besliyorlarmış ama çocuklarına bakmıyorlarmış.O yüzden biz bir numarayız.En doğru biziz.Bir gün herkes Türk ve Müslüman olacak.PEH!

0|0
    0|0
  • MEB in eğitime ihtiycı var öncelikle 100 yıla yakındır yalan bir tarih şimdide böyle beyinsizce işler gerçi 50 yıla yakındır aynı sözlük diyorlar öyle olsa bile tavsiye edilmesi çok enteresan

0|0
    0|0
  • Akp hükümetinden tüm bakan ve başkan oldugunu sanan dallamalarin kizlarini ve teyzelerini selamliyorum .

2|2
    0|1
    • haberin altındaki yorumda bu sözlüğün 1965ten beri mevcut olduğunu belirtmişler. Benim tepkim hükümete değil siyasi bir tepki de değil bu sözlük ne zaman hazırlanmış olursa olsun dönemsel olarak revizyon yapılmalı açıklamalar daha doğru şekilde yazılmalı. Çocuklar için kötü örnek olacak açıklamalara yer verilmemeli.

• pardon cevap yerine yorum olarak yazmışım.

• bu çok komikti ya :))))) kriz geldi..

• bunlar sadece türkiyede yok ! avrupada daha sert olanları var.

0|0
    1|1
    • Avrupa ile neden sürekli sidik yarışına giriyoruz? onlarda daha kötüsü var hadi geri kalmayalım biz daha kötülerini yapalım onları geçelim mantığı mı gütmek lazım? Biz kendi eğitimimizi kendimiz düzeltelim önce. Bu sözlerin bu açıklamaların ilkokul öğrencisinin önünde işi ne?

• adamlar birşey biliyor ki söylüyor. koca koca adamlar yalan mı söyleyecek ?

birde kadının sırtından sopayı karnında sıpayı eksik etme ! var. onu neden yazmamışlar ?

herşeyi böyle eksik yapmaya bayılırız zaten. çocuklara eksik eksik öğretiyorlar. sinirlendim.

• atasözleri sonuçta. Irkçı ve cinsiyetçi diye atalarımızı yok mu sayalım. Deneyimlerle yazılmış sözlerdir onlar. Hep chp nin i suçu bunlar.

0|0
    1|1
  • Ata sözlerimiz işte. niye utanıyoruz atalarımızdan

0|0
    0|0
  • türkiye batmış diyorum :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• haberin altındaki yorumda bu sözlüğün 1965ten beri mevcut olduğunu belirtmişler. Benim tepkim hükümete değil siyasi bir tepki de değil bu sözlük ne zaman hazırlanmış olursa olsun dönemsel olarak revizyon yapılmalı açıklamalar daha doğru şekilde yazılmalı. Çocuklar için kötü örnek olacak açıklamalara yer verilmemeli.

1|0
    0|0
  • kendileri gibi koyun beynli sürü psikolojisi ile yaşayan bireyler yetiştirmeye çalışıyorlar. bu devrede aileler çok önemli çocuklarına okulda verilen eğitim kadar evde de eğitim vermeli ve doğruyu yanlışı öğretmeli aileler

0|0
    0|0
  • o örneklenen deyimlerin kendileri cinsiyetçi ve ırkçı zaten. adam doğru açıklamış. sorun atalarda.

0|0
    0|0
Yükleniyor...