Babamı nasıl ikna edebilirim?

Merhaba

6 yılı aşkın süredir birlikte olduğum sevgilimle sözlendik. ve kısa bir süre sonra aileler anlaşamadı ve babam sözü attı. ben istiyorum desem de dinlemedi çok sinirlidir ve dediğim dediktir.3 ay geçti bu olayın üzerinden hala birbirimizi çok seviyoruz ve unutamıyoruz.

Babama sevgilimin ailesinin gelip konuşmak istediklerini söyledim ve babam madem çok istiyorsun gelsinler nişanı yapsınlar annesini babasını görmek istemiyorum kimse konuşmaya gelmesin okullar kapandıktan sonra da düğününü yapsınlar umrumda değilsin artık dedi. sana nasıl davranırlarsa davransınlar nerede yaşarsan yaşa vs.. ileride mutlaka sorun olacağını ailesinin bize karışacağını , mutsuz ve pişman olacağımı düşünüyor. sen bizi hiç düşünmüyorsun senin için boşuna üzüldük sen hala onu düşünüyosun karşıma geçip hala onu istediğini söylüyordun diyor .

Sizce ben ne yapmalıyım babamı nasıl ikna edip yumuşamasını, isteyerek gönül rızasıyla kabul etmesini sağlamalıyım. yardım edin lütfen fikirlerinize ihtiyacım var.

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Söyleyeceklerim genel..

İnşaatı yaptığın zaman eğer temeli sağlam yapılmamışsa o inşaat eninde sonunda çöker.. Bir inşaatın temelinin zayıf olduğunu görünce ne yaparsın? Üzerine kat çıkmadan önce temeli düzeltmeye çalışırsın değilmi? Temel düzelirse üzerine kat çıkarsın. Temel düzelmezse ya yıkar baştan temel oluşturursun ya da o temeli yıkıp yeni sıfırdan bina oluşturmaya kalkarsın.

Demek istediğimi durumuna uyarla şimdi.. Ya bu durumu baştan düzeltirsin ailelerle konuşup iki aileyi bir araya getirirsin, veya bu ilişkinden vazgeçersin.. Eğer bu ilişkiyi aileleri düzeltmeden devam edersen evliliğinde temeli bozuk inşaattan farksız olur.

İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Aslında benim yardım isediğim şey de bu nasıl düzelte bilirim?

• Bu durum biraz karışık. Sana yardımcı olabilmem için olayların kaynağına inmek gerek. Olayı ne tetikledi de baban çok sinirlendi. Belki de baban haklıdır...

• istersen özelden mesaj at burada yazmak istemiyorsan

Erkekler Ne Diyor 8

• babanın baktığı acıdan görmeye calısırsan sorunları da çözmek için bir yol bulabilirsin. gözün sevdiğinden başkasını görmezse gercek sorunları ötelemiş olursun. ve babanın söyledikleri karsına cıktığında mutsuz olursun. mutlu olmak bazen gercekleri görmekle başlar.

1|0
    0|0
  • tam olarak hangi sorun üzerine baban bu tepkileri gösterdi

0|0
    0|0
  • Babanın sana belirttiği " ailesiyle sıkıntı yaşarsın " sözüne inanıyor musun?

Baban zaten ikna olmuş vaziyette fakat sıkıntı çekersen bana gelme diyor, resti çekmiş. Anlaşılan o ki senin için korkuyor bu kararı vermeni istemiyor gibi, Sevgiyi aşkı bir kenara at önce ve mantıgınla düşün bu evlilik yürür mü diye..

0|0
    0|0
    • Evet ailesiyle sorun olabilir ama biz bir aile olduktan sonra anne baba biraz da geri planda kalmıyo mu zaten. kız tarafının ya da erkek tarafının ailesi yüzünden evlilikler biticek olsa şuan hiçbirimizin ailesi olmazdı. Çünkü en basiti kaynana faktörü her gelinin sorunu değil mi? Benimde annemin kaynanası var ama bir yere kadar bizim aileye etki edebilmiş sonrasında annem de babam da kendi hayatını sürdü.

• hayır hayır öyle değil onlarla kıyaslama kendini

Şayet bir süre sonra esin aile sözüne daha çok kulak verirse onu alınamayan bir sıkınti dönemi başlar. eşinin tutumu önemli size eşit ve adaletli davranacak mi bu da var

Kaç kere burada eşim ana kuzusu diye sorular açıldı annesine laf etmeyen eşini yerden yere vuran.

Bunların hepsi bir kenara herşeyi net görüyorsun en doğru kararı vereceksin:)

• Belli ki baban boş biri değil, güzel güzel açıklamış, "ailesi size karışır" demiş. Sen buna rağmen nasıl ikna ederim diyorsun. Önce "Acaba babam haklı olabilir mi lan" diye sorsana. Yarın öbür gün hayatın zindan olunca ne diyeceksin, nasıl şikayet edeceksin babana? "Ben demiştim" demeyecek mi adam?

0|0
    0|0
    • Evet babamın haklı olduğu konular var ama sadece ailesine bakarak düşünüyor sevgilimle ilgili bir sorun olmadığını o da biliyor. çocuk düzgün ama ailesi bozuk diyor. Evet ailesi sorunlu ama biz ikimiz bir aile olucaz bizim evimiz ayrı olucak. ailesi yüzünden mutluluğu göz ardı etmek saçma geliyor bana. kaynana ve kaynata sorunu yaşamayan evlilik çok nadir görünen bişey değil mi zaten?

• O öyle olmuyor işte şekerim. Şimdi her şey toz pembe görünüyor ama erkeğin ailesi her zaman tepeye binmeye meyillidir. Hele bir de çocuk ailesine söz geçiremeyen cinstense yandın. Yok evimiz ayrı olacak, yok biz ayrı bir aile olacaz falan sökmüyor. Ailesi pislikse ki sen de biliyorsun, baban da anlamış öyle olduklarını. Hayatını zindan etmeye hazır ol.

• Tecrübeye kulak ver. Babanın haklı olduğunu sanıyorum bu durumda. Öyle ufak tefek bir şey için cephe alabileceğini sanmam

0|0
    0|0
  • biraz blöf kokusu alıyorum...

0|0
    0|0
    • Eğer bu okuyu babamdan aldığınızı düşünüyorsanız haklısınız çünkü; bende aynı şeyi düşünüyorum bu şekilde davranarak gitnasıl istersen öyle yap umurumda değilsin vs. ile beni kararımdan vazgeçirmeye çalışıyor. hatta şunu bile dedi mutsuz olucaksın fişman olucaksın gerçi ben bu gidişle bunu göremem çocuklarım yüzünden çok yaşamam vs. vs.

• Ne olup bittiğini yazki insanlar değerlendirsin. Durup dururken cephe almadı ya baban ?

0|0
    0|0
  • bence baban haklı onu terket bir bildiği vardır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• CANIM O BABA YUMUŞAMAZ YANİ BU SÖZCÜKLERİ KULLANAN BİRİ DAHA GERİ DÖNÜŞ YAPMAZ SEN YA YAR DİYECEN YA YAREN YA AİLEN YA SEVDİĞİN DİYECEN BENDEN SANA YAŞANMIŞ BİR TAVSİYE ÇÜNKÜ NASİYAT VERMEYE YETKİLİ DEĞİLİM TAVSİYEM AİLENİN SÖZÜNÜ DİNLE EL OĞLU EL KAPISI EL ZAMANI BELLİ OLMAZ ...ÜZME KENDİNİ

0|0
    0|0
  • Sevgilin gitsin konuşsun babanla çözülmeyecek konu yok ikiniz de seviyorsanız beraber mutluysanız kabul ederler sonunda.

0|0
    0|0
  • İleride ailesi sana sorun olur kendimden biliyorum baban haklı benim babamda çok demişti ama dinlememiştim pişmanım

0|0
    0|0
    • umarım senin tecruben ona yardımcı olur.

• o zmn sende sevgilinde evlendikten sonra sık sık görüşmüyeceksiniz ailesiyle ve ne olursa olsun kavga ederseniz bile babanla artık ne sorun yaşandıysa o aklına gelecek bende öyle oluyor onlardan etkilenmem dersen karar senin ve asla evlilikte üçüncü kişiyi sokmuyacaksınız sorunlarınıza o zmn durum çıkılmaz bir hal alıyor

• Çok büyük sorunlar olacağını düşünmüyorum. Ufak tefek sorunları da aileme yansıtacak değilim zaten ama babamın da arkamda olduğunu bilmek istiyorum bir yandan da çünkü erğer senin ailen arkanda olmazsa karşı tarafın sana olan tutumu da farklı olur diye düşünüyorum.Babam arkamda olsun ben onlara sorun olsa da belli etmem onun güvenini hissedim daha mutlu olucamıza eminim. O yüzden onu ikna etmeden şu şekilde bu iş yürümez zaten güzellikle kabul etmesi lazım ve ben bunun için ne yapabilirim.

• Babanı çok ciddiye almanı öneririm. Sana kastı yok, mutsuz olmanı istemez. Ben de ailemi dinlemedim seviyorum filan dedim iki ayda boşandım. Etrafmda da 6-7 yıl görüşüp de evlenip pişman olanları duyuyorum. Flörtünün süresi ya da onu ne kadar sevdiğin ne kadar iyi geçindiğiniz önemli değil. Aileler devreye girdikten sonra ilişkinin ve eş adayının nasıl bir insan olduğunu anlayabiliyorsun. Gerçek hayat o aşamada başlıyor, pembe bulutlar gidiyor. Aileni çok ciddiye al ve babanın safında dur derim.

0|0
    0|0
  • Sana birsey söyleyimmi... rahat ol... olucagi varsa zaten oluyor. Ben 3 yil boyunca sevgilimden sebebsiz nefret eden anneme babama onu kabul ettirmeye calistim. Cok büyük konustular "ben ölmeden onunla evlenemezsin" vs. Bu yaz zar zor ailesiyle tanismaya ikna ettim teyzemlerde yardimci oldular. Karsi karsi geldiklerinde noldu? Beni verdiler hatta söz hatta Nisan yaptilar.

Böyle iste... ben ihtimal bile vermiyordum ama biranda hersey kendiliginden gelisti. Birak sen fazla birsey yapma. Onlari biaraya getirmeye calis sadece. Olucagi varsa kimse önunde duramiyor zaten

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim gerçekten içimi ferahlattın kimse iyi olma ihtimalini düşünmüyor herkesde bir hayır cılık var. Herkes mutsuz olma ihtimalini düşünüyor kimse mutlu olma ihtimalini göz önünde bulundurmuyor.

• ya burdakilere fazla kulak asma. Ben kendi ailemden biliyorum, bu konularda önyargili olmayi cok seviyorlar. Sen onunla mutlu olcagindan eminsen devam et. Onlar birakmadiklarini gördüklerinde aralarinda konusmayi biseyler tartmaya baslicaklar mecburen... bende de öyle oldu. 3 yilda neler cektigimi bir bilsen, baskasi benim yerimde coktan pes etmisti

• inş. bende iyi bir sonuç alırım diye dua ediyorum.Karşımdaki insandan emin olmasam ben bukadarını bile yapamazdım çümkü bu zamana kadar hep babamdan çekinerek ondan korkarak büyüdüm. sen aileni nasıl ikna etmeyi başardın neler yaptın ?

Yükleniyor...