Siteye Radyo İster Misiniz?

Site yönetimine iletişimden yazdım siteye bir radyo açılmasının güzel olabileceğine dair. Siz ne düşünüyorsunuz? Siteye girer girmez arkadan çalıp rahatsız etmeyecek ama. Sitenin üzerinde bir banner'ı (resmi) olacak. Oraya tıklayarak radyoya girebileceksiniz. Ne dersiniz? Burada sorular sorar, yanıtlarken arkada müzik ve anonslardan oluşan bir radyo yayını olması sizce de güzel olmaz mı?

Not: İsteğe bağlı olarak chat bölümü de olacak ve radyo sorumluları istekliler içinden aktifliğe göre dj'ler alacak. Her dj'in, yayın olmadığı zamanlarda yayın yapma hakkı olacak. Belirli saatler olmayacak yani.

• Gayet Güzel Olur
    58% (7)38% (8)45% (15)Oy Ver
  • Hiç Güzel Olmaz
    42% (5)62% (13)55% (18)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Hem fikrinizi yazıp hem ankete katılırsanız güzel olur. :)
Yönetim tarafından, önerimin ilk toplantıda değerlendirileceği belirtildi. Umarım olumlu sonuçlanır. :)

0|0
13|18

En İyi Kız Görüşü

• Bu fikir bir çok kişiden çıktı site yönetimi artık gözardı etmemeli bence

1|1
    0|0
    • Ben denk gelmemiştim, gelsem direkt destek verirdim tekrar gündeme getirmek yerine. :) Aklın yolu birmiş. .D

Kızlar Ne Diyor 12

• Ben A yı seçtim.Güzel bir fikir ama ne kadar katılımcı oluyor bilmiyorum çünki ve bunu laf sokmak için söylemiyorum sadece düşüncelerimi söylüyorum sadece sanki erkekler dahil olur gibime geliyor.Hani 10 erkek olur 2 kadın misli.Çünki sitede bir çok erkek olup kadın üyeliği olanlar misal radıoya sesiyle katılmaz :).Güzel bir fikir inşallah açılır.

0|1
    0|0
    • Şöyle söyleyeyim. Herkes dj olmayacak. Mesela toplam 5-6 dj olacak. Bu insanlar yayın yapacak. İsteyen anonslu (sesiyle) yayın yapar isteyen sadece şarkı çalar. Diğerleri dinleyici olacak, onların zaten sesi sıkıntı değil. Ayrıca yine dj isteğine göre yayına konuk alabilecek (skype üzerinden bağlantı ile). Bunu uygulayan birçok site ve sözlük var ve gayet de hoş oluyor aslında.

• Veda konuşması gibi oldu. Nereye ya? :)

• Özgürüm artık.Gidebilirim :)

• Aslında güzel olabilir radyo. Hele radyonun altında chat bölümü olsa, orada istediklerimizi yazabilsek falan. hoş olur.

0|1
    0|0
    • Öyle zaten. Chat'in siteye zarar verebileceğini düşünebilir yönetim diye isteğe bağlı dedim. Altta chat bölümü var. Tabii chat'in de yöneticiler. Kural dışı durumlarda banlayabiliyor chatten. Ayrıca istek parçalar falan da belirtilebiliyor chat bölümünden. Daha sosyal bir yapı oluyor. Ki chat'te istediğiniz adı alabiliyorsunuz, burayla bağlantılı değil. Yani kimlik gizleme sıkıntısı olmuyor.

• kendi fon müziğimi kendim seçiyorum gerek yok you tube da para kazansın :))

0|1
    0|0
  • güzel olur aslında

0|1
    0|0
  • sayfayı açınca sesi ile karşılamasın kimseyi ama..isteyen varsa açsın dinlesin:)

0|1
    0|0
    • Öyle zaten. Siteye girer girmez HURRRAAAA diye çıkan bir müzik benim de hoşuma gitmiyor. O sırada müzik dinliyor ya da uygun bir durumda olmayabiliyor insan. O yüzden tıklamayla radyo sayfasına geçiş olmasını düşünüyorum.

• Evet güzel olabilir.

0|1
    0|0
  • isteğe bağlı radyo açılırsa tabi gayet hoş olur

0|1
    0|0
    • Bence de. Siteye girer girmez HURRRAAAA diye çıkan bir müzik benim de hoşuma gitmiyor. O sırada müzik dinliyor ya da uygun bir durumda olmayabiliyor insan. O yüzden tıklamayla radyo sayfasına geçiş olmasını düşünüyorum.

• şu reklamları kaldırsınlar başka bir şey istemiyorum.

0|1
    0|0
    • Ben de websitelerim olduğu için biliyorum, o reklamlar olmadan sitenin yürümesi zor. Site işi aslında masraflı bir iş. Domain'i hostu ya da server'ı, teknis desteği, traffic'i falan filan. :D

• Chat olabilir de radyoya hic gerek yok bence.

0|1
    0|0
  • Chat bölümüne de radyoya da gerek yok bence.

0|0
    0|0
  • chat bölümü iyi olur ama radyo gereksiz

0|0
    0|0
    • Ben de tam tersi istenir diye düşünüyordum aslında :D Farklı müzik beğenilerinden ya da arşivlerden farklı müzikler dinlemek ve bu sırada muhabbet etme fikri güzel gelmişti bana...

• bu sitede takılırken you tube yeni sekme de açık oluyo ztn büyük ihtimalle çoğunluğumuzda :) herkes kendi tarzına göre takılsın ayrıca site kalabalıklaştı yeterince radyomuzda eksik kalsın :)

• E neredeyse herkesin mp3 çaları da var ama arada bir de olsa radyo dinliyoruz değil mi? Belki yolculukta belki başka bir yerde... :)

• Gerek yok

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Şöyle olabilir. Siteye girer girmez bangır bangır pop müzikle karşılaşmayalım sağ üst köşede bölüm olsun isteyen ordan tıklayıp açsın. Ama bu seferde tarz kavgası çıkar biri der kürtçe müzik açın biri der pop açın biri der rap açın. Buna adam gibi bir sıra gelmesi lazım olur :) Eğer işini bilen radyocu getirilirse hoş olabilir.

0|1
    0|0
    • Öyle zaten. Siteye girer girmez HURRRAAAA diye çıkan bir müzik benim de hoşuma gitmiyor. O sırada müzik dinliyor ya da uygun bir durumda olmayabiliyor insan. O yüzden tıklamayla radyo sayfasına geçiş olmasını düşünüyorum. + Her dj in adı üstte yazacak zaten. Müziği beğenmeyen daha sonra gelebiliyor. İstek parçalar da çalınıyor chatten belirtilip. Bazı kıstaslar koyulabilir elbette. :)

• O en basit kısmı. Ki istemeyen de girmez zaten radyoya. İşin zor kısmı, site yönetimini ikna etmek. :)

• Bulunur ikna etmenin bir çaresi :)

• olmasın çünkü bu sefer türlü türlü sorunlar çıkar birisi dj olmak istiyorum der öteki çalınan şarkıları beğenmez yani kimseye yaranılamaz.

0|1
    0|0
    • Dj olmak, belirlenen yetkililerin elinde. Dj sayısında sınır olacak zaten. Müzik seçimi konusunda da, o an müziği beğenmeyen radyodan çıkar ya da radyo sayfasında ses kapama butonu var, ona tıklar. Müzik sesi olmadan sayfayı açık tutabilir.

• Gayet Güzel Olur

0|1
    0|0
  • Çet olsun radyo olmasın. Sinir olurum kapatma tuşunu bulana kadar :/

0|1
    0|0
    • Ses kapatma tuşu var zaten radyoda. :D

• Yanlış anlamışsın ama. Siteye girince radyo otomatik açılmayacak. Radyo sitenin üst bölümünde bir resim ya da link ile belirtilecek. Radyoya girmek isteyen oraya tıklayıp radyonun kendi sayfasına girerek dinleyebilecek... :) Ben de sevmiyorum siteye girince direkt açılan radyoları... :)

• O zaman olur

• Her tip insan var. Kimi sanat müziği kimi türkü kimi fantezi kimi tam tam dinlemek ister...her kafadan ses çıkar..Nette radyo çok . İsteyen dinlesin..CHAT sitesi daha güzel olur...Her isteyen değil 1000 exper puanı olan canlı chat yapabilsin...Az çok kim nedir, insanlar seçilmiş olur...Daha güzel sohbetler olur...

0|0
    0|0
    • Müzik seçimi konusunda, o an müziği beğenmeyen radyodan çıkar ya da radyo sayfasında ses kapama butonu var, ona tıklar. Müzik sesi olmadan sayfayı açık tutabilir. Chat sayfası radyoya entegre zaten ama exper puanına göre chat sayfası entegresi zor olabilir yönetim için.

• siteye sağdan soldan gelip ipe sapa gelmez laflar sözler yazıp defolup gidenler 1000 exper puan şartı olursa CHAT sayfasına giremezler...1000 exper puanı alan ise siteyi tanımış en az 50 giriş yapmış üye demek...Heşerelere karşı koruma engeli olur...

• Bence de çok güzel olur zaten. Ama zor işte o entegrasyon. Çünkü radyo yeniden kodlanmış olmayacak. Hazır script olacak. Ki radyoda yetkili kişiler olduğu için o tarz insanlar chatten anında banlanabiliyor. Sıkıntı olmaz. Ama dediğiniz gibi, belirli sınırlar olması elbette daha iyi olur.

• güzel olur benim fikrim daha değişik dj buradaki üyeler olacak :) hem sohbet hem dj

0|1
    0|0
    • E zaten söylediğim o. Dj ler site üyelerinden olacak. Dışardan değil. Yani halihazırdaki bir radyoya link verilmeyecek, site içinde radyo olacak ve dj seçilenler orada yayın yapacak.

• Bence hoş olur :)

0|1
    0|0
  • olabikir kardesim iyi fikir ama site cok kasar oyle

0|1
    0|0
    • Aslına bakarsanız kasmaz. Anasayfada sadece banner olacak. Bu da kastıracak bir şey değil. Ki radyo sayfasında da öyle aynı anda 100-200 kişi online olmaz genelde. 15-20 kişi olur. Uygulanan sitelerde kasmıyordu, burayı bilemem elbette. :)

• Çıkabilir. Red de edilebilir. Ama sorun ne biliyor musun? Olmasının kimseye bir zararı olmaz. Yani ne siteye giren biri müzik direkt çıkmayacağı için rahatsız olur, ne de site kasar. Ama olmasının, radyoya girecek insanlara faydası olur, sitenin içeriği genişler... Zararı yok, faydası var ama dediğin gibi yine de reddedilebilir. Biz seviyoruz çünkü muhalefeti. Yeniliklere kapalıyız çünkü. Hayırlısı ya. :D

• :) tamam kardeşim selametle.

• hayır istemem radyo. gereksiz kalabalık. isteyen açsın ayrıca radyosunu bir sürü site var

0|0
    0|1
  • gereksiz birşey fazla para kazanmayan bir site için yapılamayacak bir öneri . sitenin sadece reklamlardan geliri var arkadaşlar . bu tür şeylere bütçe ayıramıyorlar .

0|0
    0|0
    • Ücretsiz script bahsettiğim proje. En fazla gereken bir domain (yıllık 20 TL) ya da bir subdomain ki o da ücretli değil zaten.

• Radyo gerekmez. Sonuçta herkesin müzik zevki farklıdır ve site herkesin ihtiyacını karşılayamayabilir.

0|0
    0|0
  • Radyo yayını yapılacaksa tanıdığım profesyonel arkadaşlarım var.

0|0
    0|0
  • site zaten zaman zaman kasıyor, iyice kasar.

0|0
    0|0
  • Hiç Güzel Olmaz

0|0
    0|0
  • tabii tabii sanki günde 100 soru yazabiliyoruz da :)

0|0
    0|0
  • hayır istemem.

0|0
    0|0
  • çok güzel olur ama bach ve chopin olsun lütfen

0|0
    0|0
    • Ankete oy vermeyi unutmayın :D + Her dj kendi tarzında ya da isteklere göre çalar. Bunu uygulayan birçok site var ve güzel oluyor.

• Yok genel radyo zaten. Yani radyoya girince o an dj kim ise o çalıyor, giren herkes dinliyor. Biri çıkar Queen çalar, diğeri çıkar Ankaralı Turgut çalar. :)

• Radyo değil de soruları, yazı yerine ses kaydı oluşturulup cevaplanacağı bir sistem olsa güzel olabilir. Kendi sesinle soracaksın, sesle sorulan soruların cevabı da yalnızca sesle yapılacak :)

0|2
    0|0
    • Mantıklı :)

• Teşekkürler :)

• Bunu siz de yapabilirsiniz ki. Normal soru sorma yerine kaydettiğiniz sesinizin linkini yüklersiniz, olur biter. :D Ki direkt ses kaydını upload edip dinleyebileceğiniz birçok site var. :) Ama güzel fikir.

Yükleniyor...