Türbanlıların "sözde türbanlılara" bakış açısı nedir?

Sitede ki türbanlılara soruyorum bu soruyu. Türbanlı olmayanlar da isterlerse cevap verebilirler elbette.

Hepimiz şahit olmuşuzdur. Dışarıdan bakılınca başı kapalı ama altında dapdar pantolon, iç çamaşırı belli oluyor, suratında bir ton makyaj, üzerindeki gömlek zaten sütyeninin desenine kadar belli oluyor.

Sen başını örtüp k*çını açmışsın resmen ne anlamı kaldı şimdi başındaki örtünün? Birde bunun yanında cafelerde yiyişen türbanlılar var. .

Bunu türbanlı - açık diye ayırmamak lazım ama sen o türbanı takıyorsan islama göre evlilik öncesi öpüşmenin-elleşmenin zina olduğunu da biliyorsun demektir. Kafana taktığın örtü ile ironi yaşıyorsun.

Bu tarz türbanlılar yüzünden ben bütün kapalıların adının kirlendiklerini düşünüyorum.

Güncellemeler:
Ben sadece kendi düşüncelerimi belirtiyorum, kendime göre yorumluyorum. Düşünce özgürlüğü denen bir şey var !

0|0
16|17

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle katılıyorum..Benim türbanlı insanlara bakış acım çok değişti...Ben artık türbanlı insanlardan tiksiniyorum..En çok şahit olduğum ise ramazanda camiye diye çıkıpta parkta yiyişen türbanlıları..Kapanacaksa bir insan kendi isteğiyle olmalı aile zoruyla kapanıyor çoğu ve sonuçları ortada.Üzücü durum ise onlar yüzünden artık herkeze aynı gözle bakılıyor.

1|0
    2|1
    • camiye diye çıkıp parka gitmek ve... neyse... ağzım beş dakikadır açık.

Erkekler Ne Diyor 16

• Sanane türban takıp ne yaptığından türbanını takar dar giyinir isterse türban takar başka hiçbirşey giymez seni neden rahatsız etti illa türbanı din için takacak diye bir kuralmı var belki tarz olsun diye takıyor türbansız birisi yiyişirken özgürlük olur.Etik değil dediğimizde herşeyi yapmakta özgürler denilirde türbanlı yapınca ayıp ahlaksızlıkmı olur?

4|2
    7|2
    • Ben etik olur diye bir şey demedim. Türbanlı- açık diye ayırmamak gerek zaten dedim farkındaysan. Ayrıca o tarz insanlar sürekli "namustan, dinden" söz eden insanlar. Bu yüzden ironi dedim. Agresifliğe gerek yok.

• Senin yukarıdaki cevabınıda okudum şimdi bundan bir önceki yorumumda gözüme çarpmamıştı ve defol git cevabımdan diyorum senin zihniyetindeki bir insan benim muhatabım olamaz.

Dinciymiş banane dinciysen ister koyu müslüman ol,ister katolik ya da hiç inanma bunları bana neden söylüyorsun.

• sana birşey söylemiyorum dahada hala aynı mantık.

• Merhaba,Öncelikle ben ateistim.Yanlış anlamayın türbana karşı değilim,özgür olmalı herkes.Ama bu benim 'İnşallah' dememe benzer.

3|0
    0|0
  • Tiksiniyorum resmen :S

Kapalı olmayı tercih ettiyseler bunun sorumlulukları vardır. Başını kapatıp baştan aşağıyı açman bir şey değiştirmiyor ne olduğunu belli ediyor ve daha çirkin gözüküyor.

Açık olanlara bu tip bir şey demiyorum başını örtmek istemeyebilirler doğaldır. Kimse kimsenin özgürlüğüne karışamaz ister kapanır ister kapanmaz açık olana laf edilmez ama eğer çok açıksa edilir.

Kapanacaksan sorumlulukları yerine getirilmeli.

Bende şu tipleri de görüyorum bir de 1 hafta falan kapanıyor sonra yine açık geziyor sonra yine kapanıyor yine açık bir garip geliyor tabi karara saygı duymak gerekir de ne yapmak istediklerini anlyamıyorum :S

0|0
    1|0
  • Böyle bir konuya değindiğin için senden ( Özel ) olarak teşekkür ederim ...

Bunların amacı, bunların yaptıkları nedir anlamış değilim ...

Ben 5 vakit namazımı kılmaya çalışan müslüman biriyim ve dinimi doya doya yaşamak için savaşıyorum ve inan şuna birçok erkekte savaşıyor fakat böyleleri yüzünden onlara bakıp o kadar günahkar oluyoruz ki ...

Bunlara diyecek kelime dahi bulamıyorum ... + 5 üzerinden 10 bu soruya ...

1|0
    0|0
  • Onlara Türkçem bile yetersIZ Kalıyor susuyorum

1|0
    2|0
  • Kapalıların adının kirlenip kirlenmemesi sana düştü yani ? Millet isterse üstü açık , altı kapalı , ya da üstü kapalı altı açık gezer .Apaçiler bile saçları dik dolaşıyordu. Emo lara sorduk mu bunlar uygun mudur caiz midir diye. Tam taş mustafa kafası bunlar.

2|0
    5|1
  • Tamam da arkadaşım diyelim ki türbanından donu gözüktü. Diyelim ki kafede yiyişti. Bundan sanane? Banane?

4|0
    0|0
    • Ben sadece yorumladım, yorumlamak, eleştirme özgürlüğüm var.

• Eleştirebilirler, bende kendimi savunurum. Aynı şuan bahsettiğim türbanlıların gelip kendilerini savunabilecekleri gibi.

• Ben de türbanlıyım.

• Baş örtüsü yobaz kesim tarafından sanki dini bir buyurukmuş gibi dayatılsada aslen tamamen gelenekselleşmiş bir aksesuvardan ibarettir. Fular, şapka, çanta, güneş gözlüğü gibi aksesuvarlara nasıl insanı dinden çıkarmıyor ya da dindar göstermiyorsa, başa örtülen bir bez parçasına insanın ahlaki anlayışının göstergesi olamaz.

Fotoğraf makinesinin şeytan icadı olmayıp bilakis Allah'ın işi olduğunu yüzyılda anlayan yobazlar. Elbet birgün baş örtüsünün de kerameti olmadığını anlayacaklardır. Ama o gün bugün değil malesef.

İnsanları giyinişleri ya da kişisel tercihleri yüzünden yargılamak veya aşağılamak büyük günahtır. Hatta böyle eftenpüften nedenlerle bazıları yaratanın yerine karar verip can alabiliyorlar. Keşke bazıları Allah'ın gözüne asla giremeyeceklerini anlasalar. Belki biraz müslüman olabilirler o zaman... yazık

0|0
    0|0
  • Evet türbanı bahsettiğiniz şekilde kullanan bayan sayısı git gide artıyor.Bu kişiler türbanı aksesuar olarak kullanıyor. ve fantazi aracı olarak görüyor.

Bundan bir yıl önce dolmuşa bindim.Hiç dikkat etamamemiştim bir bayanın yanına oturmuşum.Böyle bir ara göz göze geldik.Türbanlı bir bayandı.Ama altında yırtıklı kot pantolon vardı.Gerçekten çok şaşırmıştım.Dönüp birşey desen sanane diyecek.Böylelerini Allaha havale ediyorum.Gerçekten namusuna düşkün ve örtünmeyi Allahın emri sayıp örtünen arkadaşları karalayıp onların hakkını gasp ediyorlar.

0|0
    0|0
  • Kendilerini düşünmeyen insanları ben mi düşüneceğim? Boşver koy gitsin :))

0|0
    1|0
  • ben de diyorum ki senden ona ne ondan sana ne?

5|0
    0|1
  • Doğrusu budur : link

Tercihim şudur : link

Türban konusuna gelirsek, bana göre gereksizdir. Ama takan taksın. Bitlenmeyerek tabi.

0|0
    5|2
  • O türbanlılar da özeniyorlar ne olacak. Ama bu yine de doğru değil. Ben bu yüzden sadece başına bakmıyorum. Önemli olan nasıl giyindiğine bakıyorum. Eğer dar pantolon, tayt, jeans, mini etek, elbise, dekolte giyinenlere hoş gözle bakmıyorum.

0|0
    0|0
  • genellemeler her zaman kaybettirir isterse çarfıflı çıkıp öyle yiyşsinler takılıp kalmamak lazım her fert kendinden sorumlu neticede

1|0
    0|0
  • katılıyorum ama türban değil kişilik önemli

1|0
    0|0
  • türban düşmanıyım!

1|1
    6|1

Kızlar Ne Diyor 16

• Onlar hakkında düşünmüyorum, düşünecek daha önemli şeylerim var.

Zira onlar da kendileri hakkında düşünmüyor belli ki..

1|0
    0|0
  • Kapanmanın getirdiği bazı sorumluluklar vardır. Eğer Allahın rızasını almak için kapanıyorlarsa bu sorumlulukları yerine getirmeliler.Aksi halde hiç kapanmasınlar daha iyi.Haa hem başını kapatıp hem başka yerlerini açanlar da ''Biz Allah rızası için kapanıyoruz'' diyip de kapalıların adını lekelemesinler.

1|0
    0|0
  • Keşke kusur göremesem ve sadece kendi hatalarımla meşkul olsam...

ama adımızı kirlettikleri içinde Mevla'ya havale ediyorum o en güzelini bilir...

2|1
    0|0
  • islamda isteyen kapanir isteyen kapanmaz diye birsey yoktur.

müslümanim diyip emredilene uymayqn aciklardan hicbir farklari yoktur.

2|0
    1|1
  • Onlar türbanın ardına sığınarak yiyor bazı b*kları..

Bende gördüğüm zaman içten içe ulan hic kapanmasaydin diyorum.

Hakkını versinler.. ardına sığınmasınlar...

1|0
    0|0
  • Abartmadıkları sürece herşeye eyvallah.

0|0
    0|0
  • Ya ben Ankara Dikmen'de rastladım. Kafada türban, ama öyle bir dar pantolon giymiş ki, poposu pantolondan fırlayacak gibiydi neredeyse. Yuh dedim yani.

1|0
    0|1
  • kimsenin günahı sevabı beni ilgilendirmez.ama kapalıysa bir insan dikkat çekmeyecek şekilde giyinmesini bilmeli.amaç o zaten.renklilikten ve aşırılıktan hoşlanmıyorum.

1|0
    0|0
  • Öncelikle, insanları kıyafetlerine göre değerlendirmeyi doğru bulmuyorum. İsteyen istediğini giymekte özgürdür, bu engellenemez. Ama bu onların yanlışlarını görmezden gelmem için bir neden değil. Çoğu türbanlının o türbanı dinin gereği için taktığını düşünmüyorum. Eğer öyle olsaydı, kur'anda türbanla ilgili bir ayetin olmadığının bilincinde olurlardı. Kaldı ki türban günümüzde bir simge halini aldı zaten. Takan da ya bu simgeyi taşımak için, ya da aile baskısından dolayı takıyor. Durum böyle olunca da baskı özenme halini ortaya çıkarıyor...

0|0
    1|0
  • Evet zaten durum aynen bu şekil. Bütün bu olanları ayşe fatma yapsa aaa ayse bak ne yapmış derler ama bir kapalı yapınca ışte başı kapalılar bir de müslümanız diye geçinip vaaz verirler derler. Hepsi aynı kefeye konuverır açık yapınca sahis adı kirlenir kapalı yapınca tüm kapalılar. Ama bahsettiğin türbanlılar konusunda çok doğrusun ben onlara çıplak gözüyle bakiyorum asla kapalı olarak değil ve yüzümü çeviriyorum.

0|1
    0|0
  • Bu milletin acik/kapali ayrimi yapmaya devam ettigi sürece, bu milletten bir cacik olmaz. Herkes kendine baksin, kendi kusurlarini gören zaten baskalarinin kusurlariyla ugrasacak vakti/cesareti bulamayacaktir.

2|0
    1|0
  • O tür kişilere yorum dahi yapamıyorum herşeyi o kadar biliçsizce yapıyolar ki

1|0
    0|0
  • yazdıkalrın a dan z ye çok doğru janım..

tesetturn amacı dıkkat çekmemek vicut hatlaırnın belli olmamasıdır..

ama gunumzude modern tesettür ayağına rezıllıkelr yaşanıyor..

şahsen kapansam çarşaf gıyerım en azından tesettrun amcına uygun bır hal almış olur..

1|0
    0|1
    • Bende böyle düşünüyorum. Ateist olmam türbana karşı olduğum anlamına gelmez. Sonuçta insanlar inanıyor ki, şartlarını yerine getiriyorlar ama madem yapacaksın hakkıyla yap yani.

• "Dünyanın tüm halkları ; yiyişin!" Diyorum.

0|1
    1|0
  • malesef bazı türbanlılar bütün türbanlıların adını kirletiyor.unutmadan müslümanlık=türban deği tabiki..türban kişinin tercihi..takmadı diye münafık değil,takdı diye de tam müslüman sayılmaz.kaç kişi ben müslümanlığı yaşıyorum diyebilir?

0|0
    0|0
  • kapalı olmak dikkat çekmemektir...bunun bilinci herkese yerleşsin birşey diyemem...

1|0
    0|0
    • afganistan'dayken kapalı kadınların da oldukça "dikkat" çektiğine tanık oldum. hatta erkeklerin bile poposu güvende değil orda tercumanların anlattıklarına göre!

• yani...tblisi...yani...

Yükleniyor...