Çok çalışır da başarılı olamaz insan. Neden?

Çünkü beynini verdiği kadar kalbini de vermelidir yaptığı işe. Mükemmeli hedeflerse eğer-gerçekten hedeflerse- ve ona ulaşmaya çalışırsa eninde sonunda başarıyı yakalayacaktır. İnsan bunun için motive olmasını sağlayacak şeylere ihtiyaç duyar. İyi bir motivasyon sağlanmadan yapılan iş'te başarısızlık, kaçınılmaz olacaktır. Sizi yürümeniz, hatta koşmanız için itekleyen sebepler olmalı. Bu sebepler illa çocuğunun karnını doyurmak zorunda olan baba sorumluluğu kıvamında olmak zorunda da değil. Komşunun tavuğunu arar misali, ıslık çalarak 'kovalar görünmek' var başarıyı, bir de tüm kalbimizle yakalamayı istemek...

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• Güzel yazı tebrikler.

1|0
    0|0
  • Az çalış başarılı ol!

1|0
    0|0
    • Burada iki çeşit 'çok çalışan'dan bahsetmiştim aslında. Çok çalışanla az çalışanı kıyaslamadım. Ayrıca verdiğin formülün geçerli olduğunu kanıtlayamayacak bir yaşam stilin olduğuna bahse girerim.

• ah kapitalist sistem ah...;)

1|1
    0|0
  • onunde 2 yol vardir cok calisan adam yolunda çukurlarla karsilasir cukurlari duzeltmeyip gecerse basarili olamaz ama cukurlari duzeltip dewam ederse o adam basarilidir!

0|0
    0|0
  • Geçmiş ... :(

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Çok çalışacaksın; gerisini Allah'a bırakacaksın.

0|0
    0|0
  • ben matematiğe inandım... ama matematik bana inanmadı mesela bazen sevmek yetmiyor :(

0|0
    0|1
  • Performansı odur.

0|0
    0|0
  • Başarının tanımı önemli bu konuda kimine göre başarı bir işi yapcam diyip yarısına kadar gelmek ve yetinmek, kimine göre tamamlamaktır

0|0
    0|0
    • Yarısına gelince bu bana yeter diyorsan aslında hiç bir zaman o işin tamamını hedeflememişsin demektir zaten.

Yükleniyor...