Kara çarşaf giyen insanlardan korkuyor musunuz?

Siyah çarşaf giyen insanlardan korkuyorum. hayatım boyunca arı hariç hiçbir hayvandan korkmadım ama nedense bu insanlardan korkuyorum. iletişim kurmamaya çalışıyorum çünkü mimiklerini göremediğim için ne dediklerinide anlayamam koskoca siyah bir çarşaf ve 2 keskin göz korkutucu değilmi sizcede sadece ben mi böyle düşünüyorum. Lafım türbana değil türbanlı insanlara saygım var ama siyah çarşaf beni çok korkutuyor siz neler düşünüyorsunuz?

0|0
18|29

En İyi Erkek Görüşü

• onlar benden korkar.iyi kesişiriz

2|0
    0|4

Erkekler Ne Diyor 28

• korkulacak bir şey değil .içindeki insan sandığın gibi biri değildir . kendince en uygun kıyafeti giyer ..kara çarşaf sadakati simgeler ,çevresinden gözleri uzak tutar .kara çarşaf giyen kadın aslında dininin gereği olan kapanmayı en doğru şekilde uyguladığını bilen kadındır

2|4
    2|0
    • Erkeklerde gözlerini kapatsın öyleyse bence daha sadık olabilirler :) erkekler bu kdr aç olmasaydı kadınlarda bu şekilde kapanmazdı mesela.

• Çarşaf sadakattir diyip dekolte giyen kadınlara sadakatsiz demeye çalışıyorsun. benim biçok türbanlı tanıdığım sevgilisini aldatan tipler tabi sevgililerinin haberi yok. açık giyinen hiçbi arkaşımda bunu görmedim. nedense. kapalılığa karşıyım kapanarak biçok şeyi gizleyip istediklerii yapıyorlar sadakatli değiller

• dekolte giyen kadınlara asla sadakatsiz demedim .konuyu saptırdın .dediğin de haklısın kapalıyım diyipte uygunsuz kapanan bir çok bayan var .altına dar pantolon giyen ama başını kapatan bir çok bayan var .gerçekten hiç bir bayana giyinleri hakkında yorum yapmadım .

• hayır.bir halam karaçarşaflı gayet iyi anlaşırız. kaldı ki saygım var cümlesini bir lütuf olarak kullanmak ayrı saçmalık. nasıl ki ben kemalizme , milliyetçiliğe, cihadizme böyle konuşmuyorsam kimsenin de kimse için böyle konuşma hakkı yok

4|2
    3|0
    • Herkesin düşüncesini belirtme hakkı var

;)

• Korkmak aşağılamak mı. öyleyse insanlar uçaktan korkarken uçağı aşağılıyor ya da köpekten korkarkende köpeği aşağılıyor. komiksin

• ''Lafım türbana değil türbanlı insanlara saygım var ama siyah çarşaf beni çok korkutuyor''

• Çocukken ben de korku değil de çekinirdim onları görünce..

Büyüdükçe asıl insanlara empatiyle bakmayan, duruşlarına saygı göstermeye yanaşmayan, ötekileştiren ve sanal korkular-yönlendirmeler empoze etmeye çalışanlardan korkmak gerektiğini öğrendim..

2|1
    0|1
  • Neden korkalım ki. Annem de çarşaf kullanıor

3|3
    1|0
  • kara çarşaflı kadınları görünce içimdeki bir ses başını eğ saygı duy ve git diyor. şimdi anladımki o çarşaf sadece onu kapatmıyor. onu görünce benim nefsimede bir tokat çarpıyor

2|4
    0|0
  • çarşaflı insanları seviyorum , sempati duyuyorum .

3|2
    1|0
  • Yanlış bilgi paylaşmamaya özen göstermek gerek. Bir de daha saygılı olmalısın bir dinin peygamberinden bahsederken. Kara çarşafa da gelirsek bu devirde bence artık gerek kalmadı, heryerini tamamen örten ve daha açık renkli, ışığı yansıtan şeyler giymek daha akla yatkın geliyor. Bir de güvenlik açısından bence herkesin yüzü görünmeli günümüzde. Artı ben arapları da gördüm, çarşafın altında neler var bilseniz aklınız hayaliniz durur. Ama çarşaf giyen türk kadınları genelde dinine düşkün olduğu için giyiyor, araplarda adet o elbiseyi giymek olduğundan içinde çok çirkin insanlar da oluyor.

0|0
    0|0
  • Aslında korkmuyorsun, sadece alışık olmadığın bir durum olduğu için yadırgıyorsun. Mimiklerden bahsettin, belki de bunları göremediğin için muhabbet sırasında tam olarak neyi nasıl kastettiklerini kestiremiyorsun.

.. ve insanlar bilmedikleri şeyden korkabilirler.

dipnot: Eskiden çevrede "Ben başörtüsüne değil türbana karşıyım" tarzı laflar duyardım. Onun modası geçmiş galiba..

0|1
    0|0
    • Normal bir şekilde başını kapatan insanları kastetmiyorum ama ağzını burnunu kapatıp sadece gözlerini gösteren kara çarşaflı insanlar bana garip gelen.

• Kara çarşaf, örtü, türban... bunlar arasındaki ayrım bilgisine sahibim ama yinede teşekkür ederim.

• Herkesin hayatı kendine derim ben korkmamda çünkü içindeki insan senin benim gibi duyguları var

3|1
    2|0
  • Çarşaf farzdır senin hanım olarak korkman yersiz zaten mümin hanımın sahih niyetle çarşafı giymekteki amacı namahreme hoş nefsani görünmemektir.

3|3
    4|0
    • O zaman erkekler gözlerini kapatsın.

• Zaten inanan erkekte gözünü kapatır bunun göz zinasi olduğunu bilir ama hadi inançsız olanlar

• İll önce Çarşaf-ı Şerif'in nerden nasıl geldiğini öğren ... !

2|2
    1|0
    • banane nerden geldiyse yaa

• Yok tatlım boğma sizde taşla öldürmek kafa kesmek falanda vardı ben boğularak ölmek istemiyorum öldürceksen kafa kes hoşgörülü müslüman seni :)

• Samuraylar geliyor aklıma dayak yemekten korkabilirim belki :)

1|0
    0|0
  • niye korkulacakmış ki insan oda nihayetinde

3|2
    1|0
  • korkamam teyzem giyer mesela...dünyanın en melek insanıdır...yani bir insan bu kadar mı güzel olur...yani çarşaf giydiği iy olmuş onu görmeyi herkes haketmemeli bence...ben yeğeni olduğum için şanslıyım...nursel teyzem bir tanedir...

1|2
    0|0
  • adı sanı lüzümsüz biri der ki faşizim Kendisi gibi düşünmeyene tahammül etmemektir

1|2
    0|0
  • yok korkmuyorum onların inancı öyle o yüzden öyle giyiniyorlardır bu kadar basit ister türban takar ister çarşaf giyer ister mini etek giyer ister kot giyer şort giyer insanların ne giyimine ne inancına ne yaşam tarzına karışmama taraftarıyım ;)

1|0
    0|0
  • Isteyen istediği gibi giyinir yok anlaşamıyorum diyorsan dialoğa girmezsin o insanlarla olur biter

0|0
    0|0
  • Kemal suna aklıma geldi hasdgffg

youtube.com/watch?v=PXVecOUAmeA

youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=cURXW37p2mI#t=2271

0|0
    0|0
  • insanlar tercihlerinde özgür zevkler ve renkler tartışılmaz çok iyi insanlar...

1|1
    1|0
  • amaç sebep ?

0|1
    0|0
  • Hayır korkmuyorum

1|0
    0|0
  • korkunun ecele faydası varmı?

0|0
    0|0
  • malmısınla korkaksında ondan korkuyon ben korkmuyorum aksine onlara sizin gibilerden daha çok güveniyorum.

0|0
    0|0
  • Bende bacakları güzel olmayıpta mini etek giyen kızlardan korkuyorum ne yapmalı

0|2
    0|0
    • lldkdsk :D evet bu konudada haklı olabilirsin aslında

• Oysa bana karşımda sahte gülüş atan insanlar daha korktucu gelmiştir.

2|1
    0|0
  • Ben onlardan değil, onları çarşafa sokan zihniyetten korkuyorum.

1|0
    4|4
  • İçinden ne çıkacağı belli değil, g.tüm g.tüm kaçılması gerekir yanlarından.

0|0
    4|4
  • ninjalara benziyorlar

1|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 18

• Lafim türbana felan değil saygm var demişsn alttaki yorumdan peygamber efendimize hakaret etmişsin. Kendini ne sanıyorsun anlamıyorum sana o eli o dili o gözleri içindeki konuştuğun sesi veren Allah elbet bunun hesabını soracaktır. Çünkü sen onun en çok sevdiği kuluna laf ettin. Bunun elbet hesabını soracak. Ve üstelik elli tane kadınla evlenmiş diyorsun elli tane kadınla evlenmedi ve diğer evlendıgı kadınlarla bak bakalım araştır bir niye evlenmiş. Kendinizı ne sanıyorsunuz anlamıyorum yazık çok yazık Allah ıslah etsin. Sonra da müslümanlar şunu dedi bunu dedi. Sen öyle hakaret et ile de müslüman dinini savunmasın hadi ordan ya.

1|0
    1|0
    • Cahil baya cok yahu

• Ben doğaya inanırım tanrıya değil

• Bir kuvvetli rüzgar estiğinde bir büyük afet sel de yok olan doğaya mi. hem yok olan bir şeye inanmayiz diyorsunuz hem de doğa diyorsunuz ve üstelik gözünüzün önünde her gün yok olup geri canlanan doğaya. Hadi diyelim inanmadın kendin demissn türbanlıya karşı saygım var diye. Ama o türban takanın peygamberine hakaret etmişsin bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Daha başka bir şey demem

• korkacak başka bişe bulamadın mı

3|1
    2|0
  • Onlar benden korksun.

0|0
    3|1
  • Saçma bir düsünce..

Korkmuyorum ,korkmam..

Ayrıca o insanlar hakkında böyle düsünmek ne seni laik yapar ne de çagdaş..

2|2
    2|0
    • Ben ne çağdaş olmak nede laik olmak için çabalamadım sadece düşüncemi belirtip diğer insanlarında benimde aynı düşüncede olup olmadığını sordum. fobi yani.

• niye korkuyım ? :) daha önce denk gelipte konuştuğum oldu son derece iyi ve güler yüzlüler konuşurken gözlerinin içi parlıyor coğunun neden korkuyım ki ?

0|1
    0|0
  • Onlarda insan

2|2
    1|0
  • Korkutmuolrda kapalilr her zmn antipatik gelmistir bna

1|0
    0|2
  • normal kapalı bayanlar daha iticı buluyorum

nedenıne gelince..

tesetturn kapanmanın amacı vicüt hatlarını belli etmemektir..

çarşaf giyildiği zman da tam anlamıyla tesetturun amacına uygun bır hal alınır

ben sevıyorum çarşaflı kardeşllerimizi..

1|1
    2|1
    • Tabi bacağa tayt giyipte saçı kapatmak normal değil ama uzun bir etek onun üstüne çarşaf giyileni kastettim ben yani modern yaşama daha uygun bana göre. tabi senin düşünceni bilemem sadece kaşı gözü ağzı burnu karaya bürüyüp bir çift keskin göz itici geliyor bana

• Evet...

0|0
    1|0
  • korkutucu evet

1|0
    3|3
  • siyah çarşafa karşı biri olarak hiç bir şekilde korkmuyorum hiç bir zaman iletişimim olmadı onlarla yani denk gelmedim ama benim saygım müstehcen yerlerinin kapatana da kapatmayana da birdir. Bence sen de korkma koca eşek olmuşsun artık

0|0
    3|1
  • itici .

1|0
    4|3
  • ben de her şeyi apaçık ortada gibi görünen ama içten pazarlıklı sinsi insanlardan en az yılandan korktuğum kadar korkuyorum.

0|0
    0|0
  • Hayir korkmam.

0|1
    0|0
  • Bir keresinde doğuda bir şehirde minibüse bindim. Kadın ehram denilen link bu kıyafetten giymiş, tabii ben İstanbul'dan biri olarak bunu ilk defa görmüştüm. Kadın minibüs ücretini uzatıyor ama koluma vurarak. Baktım şöyle bir, çok korktum. Bir de o kadar insan var, sadece bana garip geliyor tabii, kimsenin dikkatini çekmiyor, bakmıyorlar. Zaten o kişiler erkeklere uzatmazmış para falan, ondan erkekler hiç oralı değilmiş. O yüzden o kadar korkmuştum ki 'Allah'ım bu kadın sadece bana mı görünüyor?' deyip baya bir süre alamamıştım o ücreti. Sonra şaşkın şaşkın aldım, uzattım, ama o kıyafetin ne olduğunu öğrenene kadar baya bir korkmuştum yani.

Bir de siyah çarşaflılardan biri bir gün bana 'Aaa beni tanımadın mı evladım?' demişti, gül gül ölmüştüm. 'Teyzecim sadece gözlerden kim olduğunu anlamam mümkün değil!' demiştim sadece.

Maalesef korkuyorum, çünkü dediğin gibi mimikler belli değil ve ister istemez ürkütücü geliyor insana.

0|0
    0|0
    • hahaha 2. anlattığın olay gerçekten komikmiş. güldüklerini veya nasıl tepki verdiklerini gözlerinden anlamak güç karşılıklı iletişimde mimikler önemli bu açıdan iletişim kurmak güç

• Aynen öyle. Ben daha kadının ne dediğini bile anlamazken, o kim olduğunu tahmin etmemi bekliyor. Gerçekten ilginç

• ben merak ediyorum içinde ne var diye daha çok dikkatimi çekiyor.iyi ki erkek değilim.çarşaf fetişi olurdum.

0|0
    0|0
  • senin profil resmindeki gibi gezeceğime çarşafla gezerim daha iyi

2|2
    1|0
    • :) bencede benim gibi gezipte insanların göz zevkini bozmamalısın kapanman daha doğru olur eminim ki çirkin bir kızsındır çirkin ve kıskanç :)

• yüzün gözükmüyorki ne bileyim benden güzelmisin çirkinmisin demekki çirkinsinki yüzünü dumanlamışsın hahaha :)

• ne korkacağım böcek gibi basarım

1|0
    5|5
Yükleniyor...