E-kitap ya da normal kitapcı mısın?

Senin tercihin hangisinden yana?

Dude ben teknolojik ve çevreci bir adamım alırım e-kitabımı olurum, arada dijital olarak altını çizerim, HDD'ye atarımcılardan mısın?

Yoksa, alırım kitabımı önce açar sssnııff diye koklarım, sağını solunu incelerim, yeri gelir altını çizerim, yeri gelir kenarını katlarımcılardan mısın?

İşin birde ekonomik ve çevreci boyutu olmakla beraber yer konusu da var, sağ bakıyorum kitap sola bakıyorum kitap kitap kitap her yer kitap!

Tamam sakinim, söz sizin bonibonlar.

• E-Kitap
    9% (1)33% (1)14% (2)Oy Ver
  • Normal Kitap
    91% (10)67% (2)86% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
17|2

En İyi Kız Görüşü

• kitap okumayı seven biri olarak hayatımda e-kitap okumadım. kitap adı üstünde ham maddesi kağıt. o kağıdın kokusu olmalı bir kere, işaret parmağımı ıslatarak çevirmeliyim sayfalarını, ara verdiğimde saç tokamı bırakabilmeyilim kaldığım yere..

kitap dediğinde 2. el olmalı. kaitabevi yerine sahafları seçiyorum. bir gün üni sınavından önce aldığım bir 2. el test kitabının ilk sayfasında yazan şuydu : ben bu test kitabını çok temiz kullanmaya çalıştım üstüne tek çiizk atmadım olurda giremezsem önümüzdeki yıl bir daha çözerim diye. bu kitabım alan arkadaş sende kazanacaksın! bu gazla kazandım tabii...

yani kitap dediğin böyle işte elle tutulur bir yanı var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Her ikisi de.

Ama elimde tuttuğum, sayfalarını çevirdiğim bir kitaptan aldığım hazzı seviyorum.

Üstelik arşiv yaptığım için iyi bir kitaplığım var sağ, sol kitap olmuyor.

Tek bir yerde hepsi.

1|0
    0|0
  • Normal bi' kitabı elime aldığım zaman -özellikle c.tesi geceleri- en az 100 sayfa okumadan bırakmam ama bu e-kitapta pek mümkün olmuyor ,gözler çabuk yoruluyor , romanın sayfalarını çevirip her sayfanın çevrilişindeki o sesi duymak bana büyük bir zevk veriyor ..

0|0
    0|0
  • bi kıtap okuyorsam yapraklarını koklamak isterim:)

0|0
    0|0
  • e kitapta okudum ama normal kitap gibi haz almadım

0|0
    0|0
  • Alırım kitabımı önce açar sssnııff diye koklarım, sağını solunu incelerim, yeri gelir altını çizerim, yeri gelir kenarını katlarımcılardanım.

0|0
    0|0
  • E kitapta normal kita da okurum

0|0
    0|0
  • Normal kitap okurum, okurken verdiği zevk daha farklı e kitaptan. Sayfaları çevirince duyulan koku çok hoşuma gidiyor :)

0|0
    0|0
  • alıp kokusunu hissetmem lazım.sayfalarını karıştırmam gerek.ağır oluyor bazen ama yine de e-kitabı algılayamayanlardanım ben.çok uzak geliyor.

0|0
    0|0
  • O kokuyu alıp sayfaları zevkle çevirmeliyim.

0|0
    0|0
  • Normalciyim ben, o kokuyu isterim

0|0
    0|0
  • Benim tercihim normal kitap

0|0
    0|0
  • normal kitap :)

0|0
    0|0
  • normal kitabin yerini hicbir sey tutamaz.

0|0
    0|0
  • Normal kitap. Pcden kitap okumak gibi bir huyum yoktur zaten tabletim yok. 3 tane kitaplık var evde suanda odamda duran kitaplıgım doldu tasıyor :d

0|0
    0|0
  • her ikiside yengeç burcu erkeği

0|0
    0|0
  • e kitap daha iyi para bayılmıyorum ama hepsinde de yok tabii arşiv kısıtlı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Tabi ki normal kitap. O kağıt, mürekkep ve tutkal kokusunun birleşimi kokuyu koklarken aldığınız o zevk çok güzel. Arkasına sağına soluna not alma imkanın var. Başkasına verdiğinde ya da başkasından bir kitap aldığında onun aldığı notları, altı çizili cümleleri okumak,belki aynı şeyleri düşündüğünü bilmek ya da onun düşüncelerinin seni düşündürmesi, kitaptaki çay ya da kahve belkide salça :)) lekeleri görmek de zevkli. Çok sevdiğin bir kitapta ilerlediğinde kalan sayfa miktarını görüp hüzünlenme, sevemediğin bir kitabı okurkende oh bitiyor diyebilmek e kitapda mümkün olmuyor.

Ayrıca kütüphanene her baktığında gözüne ilişen kitabı ne zaman okuduğunu, içeriğini hatırlayarak sana zamanda küçük bir yolculuk yaptırması e-kitap ile değişilemez.

0|0
    0|0
  • Kitabi fiziki severim. E kitap okunmaz zvk alamam.

0|0
    0|0
    • Cevap veren tek erkeksin dude

• Kitap okuyan nadir adamlardansın sitede :)

• Galiba... :)

Yükleniyor...