Anlamadığım bir şey var:

Suriye'nin uçağı sınır ihlali yaptığı için vurduk...

Yıllardır, Yunanistan ile "it dalaşı" yapan bir ülkeyiz... Onun uçaklarını neden vurmuyoruz..?

Bu sınır ihlali için bir mil sınırı var ve devletler bu sınırı geçmeyip sadece taciz ettikleri için mi..?

Başka bir sebep var ve bilmiyor isem, anlatır mısınız..?

Teşekkürler...

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Suriye uçağı değil savaş helikopteri. Müslüman ülkeyi vurmakla hristiyan ülkeyi vurmak çok farklı.

0|0
    0|0
    • "Uçak" kelimesi için özür dilerim...

Yani, o ülkenin Hristiyan olması "göt korkusu" mu sağlıyor..?

• Aynen. Ben tek siz hepiniz hesabı oluyo.Bugün Yunanın burnu kanasa dünya ayağa kalkar.

Kızlar Ne Diyor 1

• Yunanistan'ın AB ve NATO ülkesi olduğunu da unutmamak gerek. Birde Yunanistan-Türkiye konusunu Avrupa'da da çok hassas bir konu.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Suriye Türk jetini uluslararası sularda düşürdüğü için angajman kurallarındaki uluslar arası hakkını kullanan Türkiye kurallarda değişikliğe gitti.Bu değişiklik herhangi bir ihtar yapmadan kendi sınırını ihlal eden unsurlara ateş açabilmeyi öngörüyor.

0|0
    0|0
  • Eğer ülkenin nefis bir dış politikası varsa normaldir böyle şeyler. Onlar senin uçağını düşürür, sen onlarınkini düşürürsün, "hadi giriyo muyuz abi, siz girerseniz ben de girerim valla" diye arkalarından atıp tuttuğun abilerine yalvarırsın... Sonunda ülken ve dünyan harika bir yer haline gelir.

0|0
    0|0
    • Sanırım şu anki "Suriye Politikası"nı eleştiriyorsunuz ve bence de doğrusunu yapıyorsunuz...

Bundansa "it dalaşı" daha tercih edilebilir görünüyor (bu arada, en aşağıdaki cevaba yaptığım yorum ve buradakinin farklılığı ile "hem nalına, hem mıhına" vurmuş oldum)...

• Türkiye maşa abicim savaşı biz başlatmış olduk, o uçağın suriyeliler tarafından uçurulduğunuda sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • asıl sebep suriye ye karşı alınan angajman kuralları dediğin gibi yunan jetleri o kadar yaklaşsa vurulucağını sanmıyorum çünki onlarca yıldır var bu it dalaşı artık pilotlar için el yüz yıkama gibi bişe

0|0
    0|0
  • Çünkü Suriye bizim uçağımızı vurdu,ama yunanlılarla böyle bir sorun olmadı.

0|0
    0|0
    • Azizim, sınır ihlali yapılıyor ise, ülkenin kim olduğuna bakılmaksızın İZİNSİZ giriş tehdit kabul edildiği için vurulur...

• Kullanmak daha çok malzeme yorulmasına sebep olur... :)

• Eskisin ki Abd yenisini satsın.

Yükleniyor...