Cimbom - Cimbombom ne demek?

yıllardır bulamadım cevabını birde burda sorayım belki çıkar bir bilen. Yahu cidden cimbom ya da cimbombom ne demek?

Güncellemeler:
ay birde re re re ra ra ra gasray gasray vardı :) hangisini sorayım şaşırdım artık :)

0|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

• "Galatasaray Spor Kulubü nün kurulduğu 1905 yılından itibaren bazı sloganlar kuluple özdeşleşmiş ve tarihsel bir boyut kazanmıştır.Bu sloganlardan en ekisi Galatasaraylı Ruşen Eşref Ünaydın a ait olan :"Dayan galatasaray" sloganıymış .1924 yılından itibaren yepyeni bir slogan "GALATASARAY GALATASARAY CİM BOM BOM ".mektepli mektepsiz binlerce galatasaraylı artık bu sloganla takımı coşturmaya başlamış.Bu sloganı Türkiye ye getiren Sabit Cinol dur. Cinol eğitim için gittiği İsviçre de aynı zamanda futbol oynuyordu Futbolcusu olduğu Servette kulubünün sloganından esinlenen Cinol bu sloganı galatasaraya uyarlamış ve bu adptasyon çalışması kulüp ve geniş çevrelerce benimsemiş.75 yıllık bu tarihi slogan bugün galatasaray ile aynı anlamı taşımaktadır

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• 6'lık maçı hatırlıyor musun deyice "hangisini" diye sorabilmektir cimbobluluk. :)))))))))))))))

1|2
    1|5
  • 1|0
    1|1
  • cimbom aslında romanyada cinbom kısaltma adı olan bir takımdan gelir.zamanında galatasaray o takımı yendiğinde bizim taraftarlar cinbom'u cimbom yaparak bağırmışlar ve rakibin konsantrasyonunu bozmuşlardı.2-0 yenilen cinbom bundan sonraki senelerde galatasaray'a göbek adını verdiğinin farkında değildir.daha sonra bahsi geçen takım kapatılmıştır ancak galatasaray tezahuratlarında ep bir cimbom lafı kalmıştır.

0|1
    0|0
  • Lakap

1|0
    0|1
  • Cin gibi çarparız, bom diye patlatırız .p

0|1
    0|1
  • anadoluda bir laf vardır ' GEVGELİK '

öyle kendi kendilerine coşmuşlar işte :)))

bi takımın nickname i cimbom bom olurmu ya :)))

0|0
    0|4
  • güm pat çat hoooop cristiano ronaldo demek sanırım...

0|0
    1|3
  • yedik mi 6 yer bom diye patlarız demek :D

0|0
    1|3
  • gastronomi :O

0|0
    0|1
  • gassay gassay cimbombom

0|0
    0|1
  • bende hep re re re rarara kasa kasa cimbombom sölerler sanırdım :D meğer öyle değilmiş :D

0|0
    0|0
  • Cim cim cim gıdı gıdı gıdı gıdıdıdı demek.

0|0
    0|3
  • boşver saçmalardan seçmeler 6s için bir anlamı olmasına gerek yok uysun yeter

0|0
    0|1
  • Koreografi ile başlayıp 6-1 p*rnografi ile bitirmek demek galiba

0|0
    0|1
  • 6 yemek demek

0|0
    0|3

Kızlar Ne Diyor 5

• Türkiye Ligi takımlarından Galatasaray kulübüne Cimbom'da denilmektedir. Taraftar tezahüratlarında da geçen, Galatasaray kulübüyle özdeşleşen cimbom kelimesi nereden çıkmıştır peki ve ne anlama gelmektedir. Bu sloganı Türkiye ye getiren Sabit Cinol'dur. Sabit Cino eğitim için gittiği İsviçre de aynı zamanda futbol oynuyordu futbolcusu olduğu "Servette kulubü'nün" sloganından esinlenen Cinol bu sloganı Galatasaraya uyarlamış ve bu adptasyon çalışması kulüp ve geniş çevrelerce benimsemiş. 75 yıllık bu tarihi slogan bugün Galatasaray ile aynı anlamı taşımaktadır..

Not : Alıntıdır ..

1|3
    1|0
  • kafiye olsun diye saçmalamışlar bence.

0|0
    0|1
  • Global doğru demiş

0|0
    0|0
  • bilemedim simdi canım yaaaa

0|0
    0|0
  • esilop demek :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...