Siz iyi olduktan sonra bazı insanların size kötü demelerinin bir anlamı varmı?

Süleyman'da sadakatle beraber esaslı bir ihlâs gördüm. Evet, bu günlerde insafsız insanlar, onun şeref ve haysiyetini kıracak derecede, hakkında asılsız haberler yaydıkları zaman, ona tesellî nevinden dedim ki: "Sana bu su-i şöhreti (kötü şöhreti)takmakla riyadan kurtulursun." O da kemâl-i sürur(büyük neşe) ve ciddî bir surette o teselliyi kabul etti.

insanlara elimden geşdikçe iyi davranmayı kendime şiar ediniyorum fakat ,bende kötü bir huy vardıki insanların arkamdan konuşmaları beni üzüyordu .istiyordumki arkamdan kimse konuşmasın.ben kimseyi üzmüyorum insanlarda arkadan konuşmalarıyla beni üzmesin.sonra yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra anladımki onların benim arkamdan kötü konuşmaları beni birçeşit riyadan kurtarıyormuş.sizin arkanızdan konuşan insanları sizlerde kafaya takarmısınız?

0|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• Onların istediği gibi biri olmamışsan kötüsündür.

İşlerine yaramalısın seni kullanmalılar..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Annemin bir lafı vardır. Kızım ben sana iyi dedikten sonra tüm dünya sana kötü dese benim için bir önemi yoktur. Ve de yine tüm dünya sana iyi dese de ben sana kötü desem o insanların iyi demesinin bir anlamı yoktur çünkü seni ben bilirim ben söylerim.bunun gibi önemli olan kalbi Allahin bilmesi iyi ya da kötü gerisi sadece görüntü. Kim kimin arkasından konuşursa konussun yaptığı tek şey vardır o da onun günahını dökmek.

0|2
    0|0
  • eee tabiki insan ister istemez elbette üzülür ama ben kendimi biliyorum ya o kadarda çok önemsemem istediğin kadar iyilik yap insan oğlu nankördür pek az kişi yapılan iyiliğin farkına varır

0|1
    0|0
  • Hayır takmam RABBİM hepsinin layığını er geç verir.

0|2
    0|0
  • Insanlar seni nasil bilirlerse bilsinler esas sorun kendini kandirabilir misin

0|0
    0|0
  • takmadım desem yalan olur.ama belli bir süreden sonra küçük beyinleri ancak o kadar işlevsel bir hal alabiliyor diye düşünebiliyorsun.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle ..

Kim ne derse düsünsün ben kendimi biliyosam sorun yok...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bir insan ' ben iyi bir insanım ' derse

Nefsine yenilmiş olur.

Bir vakit adamın biri 100 fakiri doyurmuş sonra da

' Ben fakirlere yardım ettim , iyi bir insanım ' diye

Kibirlenmiş

Bütün sevabı helak olmuş.

0|2
    0|0
  • iyi, kötü göreceli kavramlar gül geç