İnsanların birbirini anlamamasını hangi nedenlere bağlarsınız ?

İletişim... Savaşların, kavgaların temelindeki neden. Günlük hayatımızdaki atışmaların sebebi. Peki neden bu anlaşılmama durumu. Hadi biraz düşünelim bakalım :)

Güncellemeler:
Galatasaray a başarılar dileyelim bu arada. Şu an biraz zor durumda olsa da inşallah gelirler üstesinden. Şampiyonlar Liginde başarıyla temsil etmeyi sürdürsün bizleri :)

0|0
25|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bir Galatasaraylı olarak güncellemeyi gördüm, içim acıdı, önümüzdeki maçlara bakacağız yapacak bişey yok :)

-İşe gelmemezlik

-Çıkar mücadelesi

-Kazanma hırsı

-Merhametsizliğin ölçüsünün kaçması

-Nefse düşkünlük

-Sürüye kapılmak, kendi düşüncelerimizi reddetmek/düşüncelerimizden kaçmak

1|1
    0|0
    • ben de bir fenerbahçeli olarak gerçekten üzüldüm dün. en son yazdığınız dikkatimi çekti ve çok mantıklı. sürekli bir gruba dahil olma çabası içerisindeyiz

• kendimize güvenmiyoruz düşüncelerimize güvenmiyoruz belli kayıplar yaşadıktan sonra sürüye kapılıyoruz

Gerçi bir sistem var gibi bence ya sisteme dahil olur yalnız kalmazsın ya da sistemi reddeder yalnız kalır ezilirsın

Zaten bu sistem de belli düşüncelerin ürünü fakat bir sabırlı ve dirençli olamıyoruz

• çok doğrudur. teşekkür ederim yorumlarınızı paylaştığınız için

Kızlar Ne Diyor 25

• Aslında insanlar birbirlerini anlar, ama anlamıyormuş gibi davranırlar, ya da nefslerinin sesinden vicdanlarnın sesini duyamazlar ya da göz ardı ederler. Her insanda karşısındakini anlma kapasitesi vardır, ama işine geldiğinde anlar işine gelmediğinde anlamaz.

0|1
    0|0
  • Kişiler yüzyüze diyolog kurabiliyorsa kavgaların tek sebebi anlayışsızlıktır. Herkes kendi penceresinden bakar olaylara ve malesef empati yeteneği sıfırdır bir çoğumuzun. İnsanın yaratılışında benlik savaşı vardır.Her zaman o olmak ister. Hepimiz aynı yerden göremeyiz malesef tabi bazılarını baktığı o pencereden aşağı atmak gerek :)) ama günümüz teknolojisinde karşılıklı anlaşmazlıktandansa bizim için o çok değerli teknolojinin azizliğine uğruyoruz çoğu zaman. Buda bir ses tonunun verdiği ifadeyi hiç bir mesajın veremeyeceği anlamına gelir. Ve bazıları gerçek olamayacak kadar anlayışsız ne yazıkki !

0|1
    0|0
    • Maalesef. Sanal ortamın da kuşkusuz iletişime büyük hasarları var. Tamam sosyalleşme ortamı buluyoruz ama samimiyet yakalamak zor takdir edesiniz :)

• dinlemiyorlar birbirlerini

0|1
    0|0
  • Iletisimsizlik senin de dediğin gibi tartismanin savasin temel nedeni peki gerçekten insanlar iletişim kuramiyorlar mi yoksa sadece kendi islerine geldiği kadarini mi duyuyorlar? Bence ikincisi kulagini tikiyor herkes ya da duyduğunu isine geldiği gibi anlayıp kendi lehine kullanmaya calisiyor.Herkes sadece kendine odaklanmis sadece "Ben" diyor halbuki "Biz" olmak tum sorunlarin cozumu.

0|1
    0|0
    • az önce cevap olarak yazdım. bencil düşünceden sencil düşünceye geçebilmek bir nebze aşama kaydedebiliriz :)

• Bız Türkçeyı bıle dogru kullanamıyoruz maalesef.

Dedıgın gıbı ıletısım eksıgımız cok buyuk; anlasamıyoruz.

Karsıdakı ne soylerse soylesın; her ınsanın bır bakıs acısı var ve o acıdan bakıyorlar.

Kımı zaman dınlemezler veya dınlermıs gıbı yaparlar.

Saygı duyulmadan, hakaretle konusma var bır de.

Menfaatı ugruna yapılanları saymıyorum bıle. Menfaat varsa ısın ıcınde, basta da vıcdansız bır ınsan; karsıdakı ölse dahı umurunda olmaz kısının...

0|1
    0|0
    • ön yargı durumu haklısınız. bir kişiye bir şeyler anlatmak istiyorsunuz. ama siz anlatmadan kişi kurgulamayı tamamlamıştır. kendi kalıplarına göre sizi kategorize eder. sen bu gruptansın o zaman şöyle gibisinden. dinleme becerimizi geliştiremiyoruz :)

• estağfurullah ve inşallah :) ben size daha fazla meşguliyet vermeyeyim. iyi akşamlar ve kolaylıklar dilerim :)

• hayırlı aksamlar :)

• Tahammül...

Birbirimize tahammülümüz ve sabrımız kalmadıgı için ne dinleyebiliyoruz dogru düzgün ne de vaktimizden fedakarlık edip zaman ayırabiliyoruz.Sorun bu bence.

0|1
    0|0
    • sabır noktasında katılıyorum size. bence bunun nedeni de tüketici bir topluma dönüşmemiz. doyumsuzluk hissi oluşunca her şeyin anında gerçekleşmesini ister olduk

• Derlerdi de inanmazdim yokluk insani birbirine baglar diye tam da

oyle.Komsumuzdan bir bardak sut bile istemiyoruz dedigin gibi her sey elimizin altinda.Hal boylr olunca kimseye minnetimiz dde kalmiyor.

• doğru zamanda doğru kelimeleri seçememek ve empati kuramamak, herkes kendi duyguları içinde kaybolmuş esas sıkıntı bu bence

0|2
    0|0
    • Bencilleşmeye başladık yani. Empati konusunda kesinlikle haklısınız. "Ben"cil düşünce yerine "sen"cil düşünce benimsense bir şeyler olur herhalde :)

• İnsanlar iletişim kuramıyor kimse kimseye artık güvenmiyor sevgi bitmiş anlayış yok empati kurulmyr kimse kimsenin yarasna melhem olmuyor herkes bencil olmuş biri birbirinin açıgını arıyor başına bir dert gelse de sevnsek diye çok ışte bunlar hepsinin temeli de bangır bangır söylüyorum kim ne derse desin iman eksikliği iman eksikliği ve yine iman eksikliği.

0|1
    0|0
  • link

bunu yollamak geldi içimden.

0|1
    0|0
  • empati yoksunluğu

0|1
    0|0
    • cevapların çoğunda yazılmış belirttiğiniz neden. ben de müsadenizle bir soru sorayım size. empati nasıl geliştirilir ?

• çünkü iletişimin devam etmesi için tek tarafın direnmesi canını vermesi bile etkiszdr

benim empati yapma özelliğim annem sayesinde gelişti açıkcası... annemle iletişimimiz iyidi, çocuk aklıyla yapacağım ve yaptığım kötülükleri annemle paylaşırdım annemse beni hep düşünmeye yönlendirirdi.

ama insan bencil bir varlık, eline güç geçti mi kolay yoldan çıkan bir canlı. böyle eğitimsiz insanların ancak hayatta acılarla boğuşarak terbiye olup empati yapma özelliğini kazanabilceklerini düşünüyorum.

• aslında kişlerle muhabbet kurdukça gelişen bir özelliktir bir anlamda

• Empati zayıflığı,

0|1
    0|0
    • çok doğrudur. olaylara sadece kendi penceremizden yaklaşmamıza neden olur

• bireyselde; birinin söylediğini diğerinin farklı duyması.. devlet olaylarında ise sadece çıkarlar ön plandadır..çıkar varsa savaşda olur herşeyde olur..devlete göre.

0|1
    0|0
    • fikir birlikteliğinin olmaması ya da farklı fikirlere kapalılık dediğiniz durumlara neden olur doğrudur

• yorum belirttiğiniz için çok teşekkür ederim :) iyi akşamlar kolaylıklar dilerim :)

• iyi akşamlar..

• Bencillik, yüksek ego, aşırı sinirlilik fazka tepki gösterme

0|1
    0|0
  • Dogrularimizi "kesin" dogrular zannetmemiz buna sebep olabilir.

0|1
    0|0
  • insanları birbirine yakınlastıran duygular,uzaklastıranlar ise fikirleridir..

0|1
    0|0
  • Yemn ederim tek nedeni iletisim eksikligi

0|1
    0|0
    • peki onun nedeni nedir sizce ? ( sen de ne çok soruyon diyebilirsiniz diyin :))

• Abi oturup konusmuodunki gorusmuyosun ne sen nede karsindaki anlatio kndini hp bir laylaylom havasi nolcak snra bisi olnca direk sucluon anlamion cunku konusmuon uzagiz birbirimize dikktlice dinlmk lazim karsindakini o samimiyeti vercen ya

• anladım. biraz iç dünyamıza çekilme durumu da oluşmaya başladı günümüzde

• düşünce farkı, şahsi çıkarlar...

0|1
    0|0
  • Amin tabiki inşallah

0|1
    0|0
  • Savaşlar neden oldu biliyormusun dünya insansız başladı ve onsuz bitecek.

0|1
    0|0
    • neden bu yani. anladım peki

• nope. delik deşik oldu dünya zaten. kaçarız deliklere gireriz insanlık fare gibi.

• o zaman sığınak keşfine çıkalım biz :) çok teşekkür ederim yorum belirttiğiniz için . kolaylılar dilerim :)

• iletişim kopuklugu.Herkes konusuyor ama aslında kmse kimseyi dinlemiyor.

0|1
    0|0
  • kesinlikle önyargı.

0|1
    0|0
  • yanlış olduğunu bildiği şeylerin hala peşinde giderek kıt beyinlilik yapmaları

0|1
    0|0
  • İnsanların birbirlerine saygısı yok herkes çıkarları uğrruna hareket ediyor

0|1
    0|0
  • anlamadıklarını düşünmüyorum aslında anlıyorlar orda savaşan fikirler değil menfaatlar oluyor

0|1
    0|0
    • bencil düşünmeye başladığımızdandır o zaman herhalde size göre

• bunu yıkmak mümkün değil insanın doğuştan getirdiği egosu ile şekillenen çıkarları var olduğu sürece tabii. aç gözlülük, adam sendecilik, ben yaptım oldu mantığı, ha bir de devlatin malı deniz diyenler oldukça zor

• anladım peki.

• kıskançlık

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• -sosyo kültürel farklılıklar

-önyargılar

-edebi açıdan yetersizlik (kendini ifade edememe, karşıdakini doğru anlayamama)

0|1
    0|0
  • karşılıklı uyum olmadığı zaman her zaman böyle olur..

0|1
    0|0
    • uyum durumunu nasıl sağlarız sizce ?

• yanii yakalamakta lazım ilk başta belli oluyor kim olursa olsun tanışma faslı asla uzun sürmemesi lazım mesela uyumsuzluk hali mesela diyorum %60 sende ise %40 da karşı tarafta

• anladım doğrudur.

• dikkat algısının kilitli olmasına..aklın başka yerlerdeyse zihnin sorunlarla meşgulse kendini karşındakine adapte edemiyorsun uğraşmıcan hacı ,dicenki karaköye gidekmi olm :D

0|1
    0|0
    • estağfurullah :) peki dikkat algısının kapanmasına yol açan şey nedir sizin fikrinizce ?

• zihni meşgul eden şeyler,mesela kız ve erkek arasında bir iletişimsizlik oluşmuşsa bu erkeğin zihninin farklı şeyler peşinde olduğunu gösterir :)) maddi manevi sıkıntıları yoksa şayet daraltarak yazim içinde ne zaman mevzuya geceriz planları yaptığından karşısındakinin söylemlerine kısa net cevaplar ya da aman boşver birşey olmaz hallederiz gibisinden şeyler söyler :)

• geçiştirme mevzu anladım :)

• insanlar arasındaki ilişkiler güzeldir. çıkarları kesişinceye kadar..

0|1
    0|0
  • temel faktör önyargıdır bence

1|1
    0|0
    • doğrudur. çünkü direk anlayış mekanizmasını kapatıyoruz dış dünyaya

• tek kelimeyle bencillikkkkk

0|1
    0|0
  • karşılıklı önyargı

0|1
    0|0