Internette el işi yapıp satma veleti bir bakın lütfen

merhaba arkadaşlar. direk giriyorum konuya annem el işi konusun da bayağı maharetli ben de internette satışa sunma gibi bir hadise varmış anne gel girelim şu işe dedim.araştırdım.ama hiç bir forumda blog da veya site de açıklayıcı bir şey bulamadım.hiç mi ilgilenen yok yahu şu işlerle?bu konu da bir kaç sorum olacak?

-hangi siteleri önerirsiniz?

-sattığın ürün için vergi ödemesi gibi bir durum söz konusu mu?

-ürünü alan kişi diyelim ki parasını vermedi(ödeme şekli olarak kapıda ödemeyi düşünüyoruz) yani nasıl bir güvence verebilir bana?

-ilgilenen varsa yaşadığınız olumsuz tecrübeler?

şimdiden çok teşekükkürlerrrrrrrrr :)

0|0
5|17

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• Arkadaşım ben bir hanımefendinin yaptığı el işlemeli Kur'an-ı kerim kılıfını incelemiştim bir sitede. Site dediğimde, bayan kendine '' google '' ın '' blogger '' dan açmış olduğu bir blog sitesi. Başka da bişey değil. İşin vergi vesaire kısmıyla ilgili olan arkadaşların yorumlarını dikkate alabilirsiniz. ama bahsettiğim bayan sanırım 6-7 yıldır Blogger'dan kendine açtığı blog sitesinden, iletişim adresi olarak '' e-mail adresini '' vermiş ve sanırım vergisiz bir şekilde bunun satışını gerçekleştiriyordu. Yasal olarak internet alışverişine bundan bir kaç yıl önce bir düzenlemeye gidilmişti yanılmıyorsam. Eğer araştırabilirseniz bunu araştırın derim, ama şirket vs. değilsiniz neticede, elden el işi olarak yapılan satışlar için mevzuat nedir bilemiyorum. Bazı arkadaşların cevaplarında '' gittigidiyor.com '' gördüm, bu ve benzeri sitelere açacağınız bir üyelik ile satış da gerçekleştirebiliyorsunuz alım da.

0|0
    0|0
  • -hangi siteleri önerirsiniz?

Kendi siteni aç bence.

-sattığın ürün için vergi ödemesi gibi bir durum söz konusu mu?

Gittigidiyor, sahibinden gbi sitelerde değil ama kendi web siteni açarsan vergi ödersin.

-ürünü alan kişi diyelim ki parasını

vermedi(ödeme şekli olarak kapıda

ödemeyi düşünüyoruz) yani nasıl bir

güvence verebilir bana?

En doğrusu kredi kartıyla peşin ödetmek bence. Zaten ürün ulaşınca paran hesabına geçer.

-ilgilenen varsa yaşadığınız olumsuz tecrübeler?

Kendi web siteni açarsan güvenlik açıkları, gg den satarsan komisyon. Onun dışında sıkıntı yok.

Umarım soruların cevabını almişsındr :) hadı bağalım hayirlı işler.

0|1
    0|0
  • Gittigidiyor.com

sahibinden.com

n11.com

Buralardan yaparsın paranı hiç dert etme ben sizden ürün aldığımı varsayarsanız benden para alınıyor ve sitede bekliyor siz ürünü kargoluyorsunuz karşı taraf ürünü alıyor ve onay veriyor para sizin hesabınıza geçiyor. eğer ki ürüne onay vermeyi unuttu benim yerime site onay veriyor paranızı alıyorsunuz. bir de karşı tarafı koruma var ürünün açıklamasında belirtiğinizden ya da tamamen farklı bir ürün göndermişseniz müşteri siteye şikayet ediyor size ürünü kargoluyor ve parasını geri alıyor. prosedürler çok sağlam sorun olmaz...

0|0
    0|0
  • sahibinden. com'a ver bir sürü ilan var hatta bakabilirsin link

0|0
    0|0
  • Benzer fikirlerim var soruyu takipteyim:)

0|0
    0|0
  • 1)Kendi siteni kurabilirsin.

2)Facebook ta sayfa açabilirsin.

3)Sahibinden.com

4)Gitti gidiyor

5)ebay (yabancı)

0|0
    0|0
  • KAPIDAN ODEMENIN formalıtesi cok 3 5 PARACAYA HEMEN KAPIDAN ODEME DIYE BIRSEY OLMAYA BILIYOPR ONCE HESAP ACIYORSUN SENIN ADINA TASSİS ETTİGİ PARAYIN SANA 3 5 GUN SONRA YATIRIYOR FORMALITESİ AVR BIRAZ KAPIDAN ODEMENIN

0|0
    0|0
  • mobil odeme sıtemı olabılır ticaret web sıtelerı kurabılırsın kendın ekler sıler bılırsın ama kargoyla gonderdıgın ıcın hele satış için gonderdıgın ıcın irsalıyelı fatura iştenen bılır

0|0
    0|0
  • vodofonun var. link aha buda linkin park

0|0
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/j1LD9n.jpg

Gitti Gidiyor ' a koyabilirsin :) .

0|0
    0|0
  • internetten satış yapan siteler var. Benm fikrimce facebook tan bile satarsın büyük boyutlu bir iş değilse

0|0
    0|0
    • yok hayır yok büyük boyutlu değil.ben ayrıntı istiyordum ama cevap vermişsin yine teşekkürler.

• 25 yaşında evde koca bekleyen bir tip değilim arkadaş çevrem de aynı durum da talep çıkmaz :)

• arkadaşın arkadaşı... onun arkadaşı, facede grubun büyüdükçe kitle bulabilirsin. hem evde koca bekleyen danteli kendi yapar niye senden alsın hahaha :D

• ticari kazançtır, vergiye tabidir.. bu tarzda mükellefler mevcut

0|0
    0|0
    • öncelikle teeşekkürler.bir yer de devamlılık ve belli bir miktarı geçmek gibi bir husustan bahsediyorlardı.ama net bir şey bulamadım maalesef.

• anladım çok teşekkür ederim.

• rica ederim

• sahibinden.com ve gittigidiyor.com bunlardan saatabilirsin

1|0
    0|0
  • ben biliyorum bu işleri. sana sahibinden.com u tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • kaç puan veriyon?sölesene.d.d

0|0
    0|1
  • www.buyuknet.com benım sıtede satın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• gittigidiyor, sahininden, n11, sanalpazar bu sitelerde güvenli ödeme sistemi var buraları kullanabilirsin.

0|0
    0|0
  • Bu kadar detaylı bilmiyorum tabiki ama bir çok sitede kendi adına hesap açıp satışa sunabilirsin ürünlerini gittigidiyor, sahibinden, takasdepo, facebooku da kullanabilirsiniz ama ödeme güvenliğiyle ilgili detaylı bilgi almanız lazım

0|0
    0|0
  • turkcellin öyle bir desteği var

0|0
    0|0
  • Google blog açıp kendinde yapabilirsin aynı zamanda sahibinden.com danda satabilirsin.

0|0
    0|0
  • senyapsensat. com bu sıteyı tercıh edın elişi için

0|0
    0|0
Yükleniyor...