Hiç kimse kimsenin inandığına dil uzatamaz

vay şu gençliğin haline vay! yazıklar olsun ki terbiyeden böylesine yoksun bu insanlara. insan kelimesi artık ağızda kalmış sizin isminiz artık başka birşey olmuş.

Gençlerin aynada göremediklerini yaşlılar bir tuğla parçasında okurlarmış. işte bu kadar körsünüz. sanmayın ki toz pembe hayat sizin her zaman arkanızda olacak.burası sanal bir ortam diye ağzınıza her geleni yazmak zorunda mısınız.sanal ortamları da kirleten sizler değil misiniz iyi yazan iyiyi paylaşır kötü yazan kötüyü ama illa da bu terbiyesiz sözlerinizi inandığımız iman ettiğimiz şeylere söylemek zorunda değilsiniz.kim size küfür etmişde siz benim evliyama peygamberime rabbime dil uzatırsınız.Allah bütün yaptıklarınızdan ve söylediklerinizden haberdardır.Görüneni de görünmeyeni de bilir. bunu mutlaka er geç göreceksiniz.(tegabün suresi)

Güncellemeler:
Alay edenin kovuculukta bulunanın devası yaptığına uğramaktır,ettiğini bulmaktır ancak.

Kötü sözün sahibine yakıştığını daha iyi anladım.utanmadıktan sonra dilediğini yap hadisi bunun için olsa gerek

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• İyilik et iyilik bul - Hz.Muhammed (Sallalahualeyhüvesellem)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Güzel yazmışsın hoş yazmışsında bu konuda Müslümanım diye geçinenlerin hatası yok mu?

Ben Müslüman olmama rağmen bana bile etmedikleri hakaret yok, sanki cennete cehenneme onlar sokacakmış gibi "biz cennetliğiz siz cehennemliksiniz!" demeye çekinmiyorlar.Başlarına topluyorlar üç tane sapığı fetva veriyorlar "ölen eşinizle 8 saat cinsel ilişkiye girebilirsiniz" "Çocukla ilişkiye girebilirsin, ancak ona sahip çıkman ve daha sonra evlendirmen gerek" gibi hatta daha ileriye gidip hayvanlarla ilişkiye girebilirsin gibi sapıklık ötesi sözler sarf edenleri mübarek insan olarak gören bu halkın hiç suçu yokmu? Sen dininin böyle tanıtılmasına izin verirsen adamlar her türlü küfrü eder... Allahüekber diyip katliamlar yapanlar, vatanını korumak için görevde olan askeri öldürüp Allah birdir naraları atanları savunursan, her önüne gelene kafir yaftası yapıştırırsan, başkalarının inancına karışırsan her türlü küfrü hakedersin... (Senin için demiyorum, bunu yapan çok ve görünende bu)

1|0
    0|0
    • Bravo +1 ...Bunları anlatmaya sayfalar yetmez..

• Tamam tamam anladım. Sorun yok :)

• Ok. Soru formunda değil.

1|0
    0|0
  • kalp deniz dil kıyıdır. denizde ne varsa kıyıya o vurur..onlar kendine yakışanı yapıyor sende kendine yakışını yap boş ver hesap soran sence bunların hesabını sormaz mı ? her koyun kendi bacağından asılır..

0|0
    0|0
    • Haklısın doğru da insan üzülüyor ışte

• Ama peygamber efendimiz o kadar iman etmeyenı görünce ağlarms üzülürmüs hallerine allahım bilmiyorlar bilseler yapmazları diye. Ben de çok üzüldüm ağladım ve böyle bu hallerinı kendilerine hakim tavırlarını cüsselerne bakmadan söylenen lafları görünce üzülüyorum yazık diye ama yine de dua etmiyor değilim onlar için ne yapayım ben de böyleyim:)

• Tek kale maç istiyorsun yani. Herşey eleştirilebilir ama din dokunulmadır öyle mi? Hem de Türkiye'de binlerce cami, aslan bütçesi kapan Diyanet, binlerce din öğretmeni, yüzlerce imam hatip lisesi ve ilahayat fakültesi, sayısı belli olmayan kuran kursları varken?

Siz nasıl din propagandası yapıyorsanız, biz de dinsizlik propagandası yaparız.

0|0
    0|0
  • Dinlere inanmıyorum, nasıl siz bize dinsiz imansız allahsız kitapsız diyerek aşşağılıyorsanız aynı şekilde benim inancımda olan arkadaşlarda öyle konuşmakta haklılar kişi önce kendini bilecek müslüman toplum kadar kendi inancından başka inanca nefret kusan kafir olarak damgalayan bir din daha yok.

0|1
    1|1
    • İnanmıyorsan dinsiz imansız demek nasıl hakaret oluyor ? Bence sen ne yaptığının farkında değilsin

• Yok mu artık %10 elit kesim %90 köylü zaten

• Tuhaf bir varsayım

• Haklısın ayakta alkışlıyorum seni ne oldu kim kızdırdı seni link atarmısın?

0|2
    0|0
  • Evet başkaları için kutsal olan şeylere dil uzatmamak gerek,bu bazıları için din Allah peygamberimizdir,bazıları için anne babadır bazıları için başka bir insandır bazılar için bir eşyadır bazıları için bir takımdır bazıları için bir şehirdir,bazıları için bir millettir.Benim en çok zoruma giden TÜRKLÜĞE laf edilmesidir mesela.Bunların hepsinin dikkate alınarak konuşulması gerekir ama çoğu zaman hepimiz dikkat etmeden laflar ediyoruz doğru yapmıyoruz ama.

0|0
    0|0
  • Uzatırım nasıl uzatırım adam tutup ben müslümanım diyip herhaltı yiyorsa uzatırım kardeşim kimse dini lekeliyemez.

0|0
    0|0
  • Katiliyorum, helal olsun diyorum ve 5 puan veriyorum soruya, diyecek baska bir söz yok.

Rabbim islah etsin

0|1
    0|0
    • Amin. çok şükür ya gördük böyle yorumları böyle insanları

• Kismen haklisin, ama bazi insanlara ne dersen de ne yaparsan yap, yinede haksiz olursun, o yüzden ben sanal alemde özellikle böyle seylerden kaçiniyorum. Güzel bir sohbet veya bir tartisma ortami olsa, elbette bende düsüncelerimi ve dogru buldugum seyleri insanlarla paylasirim. Malesef saygi görmedigimiz için bu durumdayiz. Ama Allah büyük :)

• sende haklısın sağolasın

• Eline sağlık dediklerine harfiyen katılıyorum

0|0
    0|0
  • olmayan bişi çarpmaz bacı merak etme sen :D

0|1
    1|2
    • O iş öyle değil ışte ya ah bir farketsenz.

• okumadım bile ilk yorumdan sonra :) sınırları yaradna koymaz insan koyar bu arada :D ben yine ateit kalıcam ölene dek müslümanlıkta putperestliğin kralı var ve çocuk yaşta evlenebilmeye cinsel ilişkiye girmeye müsade ediliyor neyse boşver

• Takmışsnz çocuk yaşta evliliğe öyle bir şey yok kim nasıl uydurduysa.nasibinde varsa alırsın karıncadan bile ders nasibinde yoksa tüm cihan önüne serilse sana yine ters ne yapalım içinden gelmeyene söylenen sözün faydası olmazmış bu durumda da susmak lazım ne yapalım

• vallaha oyle bı dıl uzatıyorlar varya aklındakını bıle degıstırıyorlar hayattan haberın yok.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• (Sözüm meclisten dışarı buradaki arkadaşlar sizi tenzih ederim)

İnancı olmayana da herhangi bir dine mensup olana dil uzatmamalı..

Ben müslümanım, bazı kendini Allah sananlar yüzünden dinden soğudum yeminle.

Allah biliyor ve görüyor onları. Cehennemin en dibi sizin gibi çakma müslümanların..!

Allahın, İslamiyetin ve Kuran-ı Kerim in sahibi olduklarını sanan gafiller, dünyayı siz batıracaksınız..! Sizin kafir dedikleriniz değil..!

1|1
    0|0
    • Evet, bunu biraz uzatarak demek istemiştim +1

• sana katılıyorum din Allahla kul arasında herkes inanmak zorunda değil cezasını ahirette kendisi çeker,ister inanır ister inanmaz ister ibadet eder ister etmez ama başkalarının değerlerine dil uzatmaz.mesela senin gibi ben de başbakan ve onun gibilerin tv lerde ve sağda solda söyledikleri laflar yüzünden inadına az kalsın bu yıl ramazanda oruç tutmayacaktım ama çok şükür uymadım şeytana tuttum orucumu.

• evet bilmemkim ve yalnız manyak öyle..

• beş yıldızı verdim. Kolay kolay her soruyu puanlamam bu konuda bende çok hassasım

1|1
    0|0
  • Paylaşım güzel hele ki yaşadığımız şu zamanlarda ..

1|0
    0|0
  • Ne ekersen bu dünyada onu biçiyorsun..!

0|0
    0|0
  • din,siyaset hakkında tartışmamayı öğrendim

0|0
    0|0
Yükleniyor...